41

Re: Federmann HQQF-55-507W

Ja som dal ten krok 10ns, 16ms okno a 2ms som potlačil, keď som potlačil 1ms tak výsledok bol rovnaký ale pre istotu som dal 2.
Ono v podstate čím je ten krok menší tak tým presnejšie by to malo asi byť, ale zasa moc malý krok a dlhý čas simulácie, je už asi zbytočný pre tieto veci a zbytočne to aj pridá na čase big_smile (skúsim potom teda dávať to čo si ty navrhol). Presnosť výpočtu mám "double precision" (.options numdgt=11) a dáta bez kompresie.

Čo sa týka mňa, tak ja som doteraz simuláciu na zosilňovače používal len na úplne základy, tzn. že som si tam pustil transient a pozrel či ide sínus a nekmitá a prípadne tvar štvorca. Na tieto pokročilejšie veci som došiel len teraz nedávno, takže dolaďujem tu muchy - predsa len keď sa neelektronik hrabe v elektronike big_smile

42 ...editoval danhard (22. 6. 2018 13:25)

Re: Federmann HQQF-55-507W

Já používám starou PSpice 9.2 a tam je jen numdgt=6, ale když to měním, tak se na FFT nic nemění.

Čím je krok menší, tak se průměruje víc hodnot, když to změním ze 100ns na 10ns pro 1ms periodu (nebo násobky, zjistil jsem, že sudé násobky lépe potlačují oscilující chyby, takže používám 4x, aby bylo vidět 3 body pozadí výpočtu, tam by bez chyb nemělo být nic, ale stačí, když jsem 20dB pod tím, co mě zajímá), tak pozadí jde dolů asi 3x (odmocnina, průměrování výpočetního šumu).

Samozřejmě to tlačím do toho, aby to počítalo rychle, mám to ještě na W98 a P3-500MHz smile

ps. ony ty simulace nemají s elektrikou moc společného, je to čistá matematika, snad jen že počítač má kabel do zásuvky s elektrikou smile

A když někdo z chybných simulací odvozuje nějaké závěry (Federmann, jak jinak, než ve svůj prospěch) tak jen ukazuje svou neznalost a šlendrián.

A taky můžete porovnat, nakolik je podobná topologie rozkmitu soudruhů z NDR z r.1977, "topologie prej Federmann" a moje variace.

http://www.federmann.cz/images/stories/ … z__NDR.png
http://www.federmann.cz/images/stories/ … ozkmit.jpg
http://www.federmann.cz/images/stories/ … lovej1.png

Vše na stránkách genitalního vynálezce a plagiátora smile

ps. na kopii článku RFE 14/77 v AR-B/4/78 vznikla při překreslování chyba, kdopak jí najde ?

43

Re: Federmann HQQF-55-507W

Jaksi chybí knedlík na kolektoru T1

44 ...editoval danhard (22. 6. 2018 16:10)

Re: Federmann HQQF-55-507W

Ano, mezi kolektorem T1 a emitorem T2.
Vždy se objeví nějaká chybka a ten kdo jí opraví, opíše to do mrtě, ale bez té chybky, tak je velký vynálezce a může to pojmenovat podle sebe smile

Dám sem ještě jedno podobenství se zapojením soudruhů z NDR
http://www.federmann.cz/images/stories/ … _sch_1.png
tentokráte v zapojení konce. Ovšem v původním zapojení šlo o kvazikomplementár a 3 diody předpětí konce stačili pootevřít koncové tranzistory, zatímco v převzaté verzi jsou darlingtony a vlastní konce zcela zavřené, klidový proud prochází Rbe odpory, takže celá habaďůra se dvěmi výkonovými schottky diodami je zhola zbytečná.

45 ...editoval rvx73 (22. 6. 2018 17:45)

Re: Federmann HQQF-55-507W

cit.: Podíváme-li se na zapojení Ing. Václava Daněčka blíže, pak zjistíme že jde jen o velké a ne zrovna šťastné kopírování tolik zavrhované Topologie Federmann, zapojení HQQF-55-506, s řadou chyb a nedořešených detailů, omluvou však zůstává naprosté nepochopení Topologie Federmann, která je postavena na několika základních odlišnostech, jednou z nich je zesílení otevřené smyčky přes 200dB, kterým v současné době pokud se nepletu, nedisponuje krom HQQF žádný zesilovač na zeměkouli.

tak bacha na to! smile

https://youtu.be/6RjLGUsbIzU?t=2455

46

Re: Federmann HQQF-55-507W

Ano, je to naprosté nepochopení, rezervu zesílení ve smyčce potřebuji tam, kde zkreslení vzniká a kde je slyšitelné a ne pro dc, nebo 10Hz.
Podstatné je zesílení kolem 10kHz, ne že by vadily složky zkreslení 10kHz, které nejsou slyšitelné, ale ukazuje to, jak budou potlačené slyšitelné složky intermodulace.
Zesílení na 1kHz pak už bývá s dostatečnou rezervou a nárůst pro frekvence nižší už na nic není, tak jedině k oblbování hejlů neseriozními výrobci smile

47 ...editoval danhard (29. 6. 2018 13:13)

Re: Federmann HQQF-55-507W

http://www.federmann.cz/images/stories/Nf/model-1.jpg

Autorství
Jde o zapojení zcela vlastní, proto jsem si jej dovolil zveřejnit pod svým jménem „Zapojení Federmann“, stejně jak spousta jiných zapojení nese název svého stvořitele (například Sinclair Vackář a další). Princip tohoto zapojení jsem vyvinul kolem roku 1977, dále jsem zapojení jen zdokonaloval. Všechny výše uvedené cíle se podařilo u popisovaného zapojení dostatečně splnit.

http://www.federmann.cz/nf-technika/61- … prvni.html

Říkala Máňa, že je to genitální vynálezce a že je to směroplatný smile smile smile

48

Re: Federmann HQQF-55-507W

https://youtu.be/rAL1g2FdWxE

49

Re: Federmann HQQF-55-507W

Bože můj, proč tu zas melou o Hastrmannovi........ Nebohé duše z hrníčků.

50

Re: Federmann HQQF-55-507W

Je to takové hoby, ale když jsem ze zapojení "odrbánek de luxe" odstranil tlumící odpory, které omezovaly zesílení ve smyčce pod 1kHz, tak jsem zjistil, že má OLG přes 230dB na 1Hz a tím nedisponuje žádný zesilovač na zeměkouli smile

51

Re: Federmann HQQF-55-507W

danhard: a že to je na tom 1 Hz kurevsky slyšet, co? smile