Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Já ne,kolega to chce nacpat dceři aby mu neokupovala jeho noťas.Ono to jinak nedopadne.Zkoušel jsem vše možné,ale kde nic není...
Jen nechápu proč se do toho ty sedmičky dávali,když to pak zahltí i start prohlížeče...

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Ten atom určite nepodporuje najnovšie kodeky. Staré kodeky rieši GPU. Nové už iba CPU, ktorý je na to slabý.

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Holce jsem vytáhl z kontejneru jakejsi dell, určitě 12 let starej, nějak jsem do toho nacpal sesbíranej 1.5GB RAM a je to s 32 bit linux mint  17.3 Mate, kvůli minimálním nárokům systému, a je to použitelný, i na ty videa z youtube, ale nesmí se dávat víc než 480p rozlišení...
Atom D525 jejsem provozoval cca před 7 lety, dnes už to nedokážu posoudit, jak se nároky na HW zvýšily za dobu, co jsem to rozdal.

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Ahoj Sice se tu řeší RAMky ale...

Mam lenovo T430 3 gen a chtěl by sem koupit SSD . Máte nějakej typ co tam dát ? . Stačilo by něco kolem 250GB . Teď je tam 500GB a ten by sem požil jako 2. disk .

Web

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Tak jsem nainstaloval Ubuntu 1.6 něco lte a ten žere cca 90% CPU sám o sobě...

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Tak verze Ubuntu 1.6 na tom určitě jet normálně nemůže, protože už dááááávno není podporovaná, takže si nenatáhne potřebný knihovny, kodeky, atd. Na videa např. z YT zapomeň rovnou. Když už tak Lubuntu (je pro slabší stroje), a ne nějakou vykopávku- poslední LTE je 16.04, za chvíli vyjde 18.04. Samozřejmě musíš pak nainstalovat všechny proprietální kodeky (na MP3, videa, atd) který v instalacích nejsou kvůli licencování.

Web

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Když oni do unebootinu cpou ty poslední verze jen v x64...

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

tak si stáhni iso a unetbootinu řekni, že má na flash naládovat ten iso obraz, to snad není složitý... A nebo zkus ten Linux mint, tam se nemusí doinstalovávat nic.

to Core 88: mám ve svejch strojích kde co, od historickýho 10 let starýho kingstona 120GB přes intel 535 M2 sata 240GB až po samsung 850 240GB a nějakej sata intel  335 180GB už taky kolik let, takže za mě neexistuje problém. Jak fungujou nějaký Adata, patrioty nebo transcendy netuším.

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Tak je to jak jste psali.Dostal jsem tam Lubuntu,žere fakt nic,ale jak se zapne prohlížeč,je to zase na 100%.Prostě neřešit a vrátit...

(upravil sagitarius 4. 5. 2018 20:39)

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Pozor, to nemusí a ani nejspíš nebude problém toho stroje, nebo prohlížeče, ale tenhle problém na některých HW způsobovaly Javácký sračky- po spuštění prohlížeče najednou 100% CPU.
Koukni do sledování systému, přepni na kartu Procesy, a koukni na to, co ti CPU vyhání nadoraz. Zkus to odstřelit. Už si to moc nepamatuju, ale v Synapticku jsem odinstaloval všechny JRE součásti a byl na věky pokoj. Pokud si vzpomínám, byl to problém hlavně verze 10.04, nebo 12.04.

Web

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Ahoj Sice se tu řeší RAMky ale...

Mam lenovo T430 3 gen a chtěl by sem koupit SSD . Máte nějakej typ co tam dát ? . Stačilo by něco kolem 250GB . Teď je tam 500GB a ten by sem požil jako 2. disk .

Díval som sa  - predpokladám, že pôvodný disk vyberieš - na dve tam miesto štandardne nie je.
máš tieto možnosti - 2 disk prikúpiť "case" s USB mini a pripájať externe - pôvodný disk je 7200 RPM, teda nie až taká šunka.
                               2 disk - vytiahnuť von napalovačku a prikúpiť do uvoľnenej  šachty "rámček" - v ňom môže byť druhý disk osadený.
Konkrétny tip na SSD disk Ti dávať nebudem - sú rôzne varianty, všetko zastrešuje cena.. Ale ak sa chceš rozxhliadnuť, skús tu:
https://pctuning.tyden.cz/hardware/30
https://www.svethardware.cz/ssd/

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

divnypocit napsal:

Atom Z520 byla bída už když ten ntb přišel na trh smile ty chceš na jednojádru 1,33ghz pouštět youtube? No zkus nějaký Ubuntu ale i tak to bude stát za prd.

Osekat WIN 7 - 7 lite edition?

(upravil Core88 13. 5. 2018 10:40)

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

lacikamo napsal:

Ahoj Sice se tu řeší RAMky ale...

Mam lenovo T430 3 gen a chtěl by sem koupit SSD . Máte nějakej typ co tam dát ? . Stačilo by něco kolem 250GB . Teď je tam 500GB a ten by sem požil jako 2. disk .

Díval som sa  - predpokladám, že pôvodný disk vyberieš - na dve tam miesto štandardne nie je.
máš tieto možnosti - 2 disk prikúpiť "case" s USB mini a pripájať externe - pôvodný disk je 7200 RPM, teda nie až taká šunka.
                               2 disk - vytiahnuť von napalovačku a prikúpiť do uvoľnenej  šachty "rámček" - v ňom môže byť druhý disk osadený.
Konkrétny tip na SSD disk Ti dávať nebudem - sú rôzne varianty, všetko zastrešuje cena.. Ale ak sa chceš rozxhliadnuť, skús tu:
https://pctuning.tyden.cz/hardware/30
https://www.svethardware.cz/ssd/


Tak disk budu mít od kamaráda . nějakou 500gb . na aliexperssu pak koupim rámeček a 2. disk dám místo vypalovačky .

EDIT:tak disk je na konec ''jen 250 gb''  ale nevadí i tak to  dost pomohlo . disk je samsung SSD 750 EVO 250 GB

Web

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Zkusím to tady oživit.Další problém:
Klekl mi podruhé HDD,tak jsem se naštval a koupil SSD.Kupodivu SATA 3 funguje bez problémů v SATA 1,nicméně mi nastal problém v aktivaci winšitu.Přesto že je to stále stejný noťas,jen se SSD,nebere mi to licenční klíč.Je problém s tom SSD disku?Co s tím?

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Výměna HDD by neměla mít vliv na aktivaci systému. Jen výměna celé základní desky. Máš win7 nebo 10? Byl systém předinstalován (OEM)? Nebo jsi koupil krabicovku? Z čeho jsi instaloval systém?
Píšeš, že SATA 3 kupodivu funguje v SATA 1. Máš asi na mysli přenosovou rychlost? Takže ti to teď běží pomaleji? Zřejmě nekompatibilita se starší chipovou sadou, nebo na to nejsou vhodné ovladače.
Více otázek než odpovědí, tak to zkus upřesnit.

(upravil Anti 13. 9. 2018 14:48)

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Mám štítek Dell z Aukra na Windows 7.Instaloval jsem profesional z multilicence,použil jsem ten zdroj na všechny PC v domě.Už jsem několikrát prováděl reinstal a nikdy problém nebyl.Teď to píše neplatný klíč.S původním diskem to najede a píše že Windows je aktivován.Tak nevím co se změnilo.Pro sichr jsem pojmenoval počítač stejným názvem a nainstoval servis pack 1 aby ta kopie byla co nejvíc podobná...
Tak chyba je 0x80072F8F.Píšou buď špatný datum a čas nebo připojení.Obojí se zdá v pořádku tak nevím...

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Raději instaluj systém s integrovaným SP1. Ale teď zkus skočit do nastavení data a času a dej synchronizovat čas a pak znovu zkus aktivovat. Předpokladem je i bezproblémové síťové spojení. Raději kabel než wifi.

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Zkusil jsem obojí,beze změny,stále stejná hláška.

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

U té multilicence (VLK) by nemělo být žádné omezení v rámci HW. I když jeho použití je možné jen jako upgrade. Však jsi instaloval už na tolik pc co máš doma a nebyl problém. Že by se už vyčerpal počet instalací? To se mi nezdá. Ještě testnout čistou instalaci na nějaký klasický disk. Nevím, chce to zkoušet, ale chyba která ti vyskakuje je spojena s nastaveným datem a časem či konektivitou.

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Každé PC má svou nálepku a klíč.Reinstal byl většinou právě kvůli kleklému disku,vždy se podařilo aktivovat.Občas bylo ale potřeba opravit název počítače,což jsem si pohlídal.Nebudu to řešit,za dva dny by se měl  aktivovat sám,pokud bude kvákat něco o ilegálním softu,koupím na aukru jinou licenci.