Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 34 z 34]

(upravil Kocour 15. 4. 2018 9:26)

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Zakloneni ok, WG taky. Ale nevim o existujici kombinaci ~4"WG a vyskace. Schodek se mi nelibi ani technicky, ani opticky. Lze to jeste poresit ve vyhybce, jako u NE3W.
Nelibily by se ti tyto vyskace? Sice drazsi, nechal bych je za 4000, ale vse zminene to zvukove prekona.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=25717

Ty Troelsovy citlivosti jsou az moc pekne, u hodne jeho projektu. Myslim, ze ladi vys, plus nekompenzuje hrb kolem 100Hz od vyhybky. Dani je, ze to nejde nizko jak by mohlo, plus prubeh kolena je ostrejsi, ne moc pozvolny, ma to vliv na charakter basu.

ruzne DIY repro

Web

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Mechaniku mrkni na stepped baffle study žádná hrůza se neděje.
Kocoure dík za nabídku, ale pátrám v levnějších vodách. Ad WG - zatím jsem na vhodný pro 3/4" taky nenarazil.

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Ja s malym WG pokusnicim, ale vede to na cnc, a opet je to s drazsima vyskacema.

ruzne DIY repro

Web

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Hanzi
Nevím, jestli tu studii chápu správně, ale nedává se posun výšky vůči středu proto, aby si k sobě lépe sedly v oblasti dělení? Tady sice testují různé tvary a různé velikosti posunu, ale bez střeďáku, dá se z toho opravdu něco vyvodit? Nebude to se zapojeným středem ve výsledku úplně jinak?

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

No, v tom odkazu jde jen o to minimalizovat difrakce od vejškáče. Ale máš pravdu, že střed do toho taky promlouvá. Dá se s tím pěkně hrát třeba v Edge (nebo v jiným sw). Smyslem těch hrátek je jen minimalizovat difrakce od vejšky (tam je vliv největší) tak aby jsme dosáhli "time alignment" mezi středem vejškou a zjednodušili si výhybku.

(upravil check 4. 10. 2018 23:48)

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Budu stručný.

Vifa řada NE ano, výškáče řada NE ne, SB Acoustics ano, ale pozor na některé výškáče SB, Peerless HDS konusy ano - mám doma mohu prodat set, Eton konusové měniče nedoporučuji, výšky ano, ale potřebují strašně dobře udělanou výhybku, jinak spíš štvou, SS Discovery je předražené k ničemu, Dayton řada RS nebo RSS na basy ano, ale na na středy ne ani Dayton velké kaloty na výšky ne. Výškám SS řady Revelator bych se vyhnul.

Stepped baffle totální kravina, která zadělává na víc problémů, které jsou slyšet daleko více a žádný skutečný problém neřeší.

Zakloněná ozvučnice to samé viz výše.

Software Edge je na difrakce asi jako abacus na počítání přistání na Měsíci. Pro základní představu, jestli se trefí Měsíc dobrý, ale jestli chceš na tom Měsíci přistát v 1 kuse a přistání přežít, tak je potřeba jiný software na počítání difrakcí. Já jsem si napsal vlastní.

Web

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

No zatím mi vychází nejlíp dát na pozici basu SB23NRXS45-8 a na střed NE123W-08 (NE225W už je dost drahej). Myšlenky na stepped baffle už jsem opustil (z důvodu difrakcí) a jako vějškáč  hledám 3/4“ vhodný do WG. Jo povede to k CNC obráběné čelní desce… Koukal jsem, že Kocour se tím intenzivně zabývá (CNC WG), ale volené výškáče už jsou mimo mé cenové zadání. Pokud máte někdo vhodný tip na malou vejšku – budu rád. Mlsně jsem koukal na TW022WA05,6 ale Wavecor je přestal vyrábět.  NE19VTS-04 byl jedním z kandidátů – takže díky za postřeh.
Ad Edge – u mě se simulace vyoseného středu a vejšky, na rovné čelní desce, pěkně potkala s měřením. Na nic složitějšího (přistání na měsíci:-)) jsem to zatím nezkoušel.

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Levna kalota ve WG: zkusil bych SB19ST nebo SB21, jde to mu urcite sundat faceplate a dosedaci plocha bude rovna. Dost bych vsadil ze Buchardt S400 maji prave jeden z techto vyskacu ve WG.
Tyhle maly WG jsou ale trosku problematicky, jak na dosazeny rozumnych smerovek, tak pri napojeni na maly stredak a dosazeni kyzenych smerovek/vyzarovaciho diagramu, proste aby to zabralo tam kde ma. Ale zalezi na WG, no uvidis.
Nebo vem rovnou Dayton ND25FW nebo jak se to jmenuje, no ma uz maly WG. Na repromanii to kluci merili.

ruzne DIY repro

Web

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Jak budeš realizovat akustecké měření?

Web

(upravil Hanzi 15. 10. 2018 19:17)

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Mám tu nekalibrovanou kapsli a mikrofonní preamp, ale asi zkusím oslovit skušenější měřiče...

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

A nechceš tu kombinaci Peerless HDS Exclusive 8" + 4" (mnou upravený na větší citlivost) koupit ode mě. 3/4" výškáč ti můžu pomoct vybrat, něco mám i skladem. Případně mám na to i slepené z 50% odýhované bedny. Případně mám těch basáků dva páry a dá se postavit větší třípásmo, co jsem měl před 10 lety v plánu pro sebe jako TOP projekt. Pořád si myslím, že by to dneska bylo TOP. Obzvlášť když by se udělaly např hliníkové čelní stěny s vysoce lesklým lakem, na hliníku by lak vypadal ještě líp než na MDF. Nebo černý kouřový akrylát. Ten jsem měl vybraný.

Web

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Ty prolisy mají funkci výztuh, měli by vylepšit tuhost membrány?

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Hanzi>
Pokud budes potrebovat, muzeme se domluvit na mereni a dalsi s tim spojene. Jsi z Brna, coz je OK. Blizsi info viz SZ.

Web

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Checku, díky ale do HDS nejdu...
BlackRider taky díky, možná se ozvu, ale ještě to potrvá.

Příspěvky [21 až 34 z 34]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reprosoustavy » 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£