Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [6]

1

Téma: Návrh ozvučnice

Dobrý den,
navrhl jsem si své reprobedny, chtěl bych Vás požádat o radu, co se týče žeber uvnitř bedny (Bassreflexu) jestli je to takhle správně nebo stačilo jen jedno žebro a trubka.

Děkuji za odpověď.

https://s26.postimg.cc/48nzjkwdh/29186937_1964465616915346_1398490503183335424_o.png https://s26.postimg.cc/pv300m2np/repro.png

https://s26.postimg.cc/sp65e2k9h/reproduktor-hotov_-_Layout1-page-001.jpg https://s26.postimg.cc/72r4x1dz9/reproduktor-_Layout1-page-001.jpg https://s26.postimg.cc/n0zun7as5/Reprobedna-page-001.jpg

2

Re: Návrh ozvučnice

Ja tam velmi nevidím žiadne vystužovacie žebrá, ani ten BR. Tým trom priečkam kde sú v dvoch malé kruhové otvory tiež nerozumiem.

Ale takýto tvar je čisto o dizajne a nefunguje dobre. Kruhová reprobedna je sice asi najlepšia čo sa týka odrazov ale toto je sú skôr valce... Tiež to že je kruh dobrý platí len v prípade že pred neho netrčí další, bude mať mnoho odrazov od spodnej komory... Tiež máš výškač príliš daleko od stredáku. Ten podstavec to asi dalej degraduje...

Problém je že väčšina zaujímavých návrhov dizajnu velmi dobre nefunguje technicky. Ale mne tento nikdy velmi nesedel ani dizajnovo. Funkčnejšie už budú BW nautilus a ViVid audio.

Ale nechcem ta odradiť, psotaviť to môžeš ale výhybka bude zložitejšia a výsledné merania budú horšie než pri klasickom tvare.

3 ...editoval Kocour (23. 3. 2018 16:19)

Re: Návrh ozvučnice

Tohle je v podstate cele spatne. Vizualne ok, technicky ani trochu. Jedina dobra vec je ten tvar vnitrniho prostoru, utlumeni energie ze zadni strany membrany - a to teoretizuju, rad bych totiz videl nejake porovnavaci mereni, ktere to potvrdi, tzn asi sadu zkresleni, CSD, frekvencka.
Tohle by mohlo fungovat u FAST konceptu, ale obavam ze, ze tento tvar ti dost zvlni frekvencku fullrange nahore.

HTPC + RME ADI-2 DAC + BV A300SE + ruzne DIY repro

Web

4

Re: Návrh ozvučnice

Jako... pro inspiraci dobrý, v zamýšlené velikosti takového kompaktního dvoupásma bych to nedělal, zajímavější to ale začíná být, kdyby jsi to celé podstatně zvětšil. Kalotu nahoře zaměnil za širokopásmo nebo koax 4-6" a spodek osadil basem 10-12", ten ale nebude zrovna levný, protože v takovém designu potřebuješ nenáročnost na objem, pokud se chceš dostat dolů, pak taky počítej s malou citlivostí. Bassreflex by se dal krásně vyřešit samotným tvarem desek, a mít tak štěrbiny po obou stranách. To celé designově/funkčně přizpůsobil. Dostáváš se tak ale na úplně jiný projekt za úplně jiné peníze, původní nápad s designem ale zůstane. smile

Taky nechápu co jsi chtěl říct těmi fialovými deskami.

5

Re: Návrh ozvučnice

Dobrý den,
děkuji za postřehy. Chtěl bych poprosit pana Antonia o náčrt úprav mého reproduktoru. Dále bych připsal, že se počítá s reprodutory: IRT 10/80/01,8 kalotový výškový reproduktor HiFi a IRB 16/60/01,8 středobasový reproduktor HiFi (prosím napište co by jste použil Vy)

Ty fialové desky májí být příčky, které mají usměrnit přívod a odvod vzduchu a sloužit i jako "Bassreflex" 

Děkuji za ochotu

6

Re: Návrh ozvučnice

Jak už bylo zmíněno výš, tohle je na celé překopání, v takové velikosti nepočítej, že s jakýmkoli 6" to zahraje něco dole, samostatná výška takto oddělená je taky špatně, ale neříkám, že úplně nefunguje, nějak to fungovat bude, ale konstruktér, co už něco načetl a odměřil ví, že to není dobře, nezasvěcený s tím ale nemusí mít poslechově problém.

Takže co ty potřebuješ, je najít si už hotový projekt, některé jsou zdařilé víc, jiné míň... tak se po něčem koukni, nepočítej ale, že vyhlídnutý projekt (osazení/výhybku) budeš aplikovat do svého designu.

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£