(upravil Jupi 29. 1. 2018 15:11)

Téma: Kombo + mikrofón

Zdravím páni,
dcéra (11 rokov) chodí na klavír a aj na spev. Rada by sa naučila spievať do mikrofónu, tak by sme jej radi kúpili mikrofón + kombo ( + strojan na mic ?). Na jednej strane nech to nie je šumítko / chrchlátko ale tiež do toho nechceme investovat veľké peniaze, nakoľko pri 11 ročnom dietati je otázne, ako dlho ju to bude baviť.
Mali by ste tip na nejaké kombo + mikrofón v rozumnej kvalite a finančne 100-150 Eur?  Kombo by malo mať vstup na mikrofón + ďalší nástroj (klavír), prevádzka na 230V - batériová verzia nie je vyžadovaná. Možno do budúcna aj nejaké pokusy s nahrávaním (line out z komba?), ale to nie je zatiaľ podstatné. Na to by sa dal použit Asus Xonar U7 alebo Esi Juli, ktoré mám obe doma.
Ideálne kúpiť do konca týždňa Muziker, Prodance, alebo iný obchod na SK (okolie BA).
Takéto niečo som nikdy neriešil, tak prosím zhovievavosť s hlúpimi otázkami.

Vďaka za relevantné odpovede.

Re: Kombo + mikrofón

Dival bych se spis po tzv. party reproduktorech, ktere maji alespon 2 vstupy pro mikrofon a take echo.
neco jako "wild funky box" a podobne. wild mambo atd.
Nektere maji i vstup AUX a vystupy pro nahravani.
Existovalo to, asi i existuje, ale neni to u nas asi moc bezne.
Levne stavali kolem 80 USD.
Jeden reprak, mivalo to madlo a kolecka.
Stare mivali kazetovou mechaniku, dnes to bude spis dira na SD kartu, nebo USB.
Bezne byvalo, ze to melo dva vstupy pro mic, jeden se dal modifikovat jako AUX.
Nastaveni urovne pro vstupy by meli mit kazdy vstup zvlast.
Tak se to da namichat podle potreby.

Re: Kombo + mikrofón

Ja mám obavu že za dany badžet to bude problém. Seriózne mikrofóny, ktoré mi pridu na dievčenský hlas použiteľné začínajú na cenovke okolo 70€ (AKG D5, , Sennheiser E835, EV PL44) lepší by bol kondenzátorový, tie začínajú niekde nad stovkou, množno by som skúsil nejaký lacný kondenzátor napr.: na Soundking EH 203 mám dobre referencie čo sa týka zvuku, akurát horšie mech. prevedenie - menej odolný a teraz je  vo výpredaji za 19€ no  majú ho len v KE a ZA muzikeri, len zas to vyžaduje fantom napájanie  a to aktívne bedne poväčšune nemajú. Nejaké karaoke repra neodporúčam, obvykle zvuk je z nich otrasný (snáď s toho čo som mal v ruke LD Play 12 hral celkom normálne no je to už väčšia bedňa), chcelo by to možno ani nie kombo či monitor, ale najkaú malu 8-10" aktívnu bedničku , no cena tam bude už riadne mimo take z rozumne minimum by bolo dačo ako dB B-Hype 8 (hmm ta nema line+mic vstup), z hľadiska vstupov by lepšie vyhovel the box pro DSP 110 ma 2 kombo mic/line + ešte aux in čo sa dá viužiť ako další line vstup, ale zvukove bude asi čosi horší... každopádne cenovo je to vysoko nad limit...

(upravil wimshurst 29. 1. 2018 23:48)

Re: Kombo + mikrofón

Ja sem vychazel z rozpoctu.
Jinak se podepisuju pod djmayo, jedna aktivni bedna a maly mixazni pult, ktery zvladne i napajeni fantomove, pro kondenzatorovy mikrofon, je sance lepsiho zvuku. Zde se asi nejedna o karaoke.
Ale je to jiz soustava vice komponentu a vse dohromady, je uz hodne pres rozpocet.
Vyhodou maleho mixpultu, je moznost prace potichu.
To znamena, ze mixnout mikrofon a klavir do sluchatek a pripadne nahravani, neni jiz problem.
A daji se delat ruzne variace, priapdne toto nevyuzit pro ozvuceni, ale pro domaci praci. Ale vsechno se komplikuje moznosti dalsiho ozvuceni, to znamena aktivni bednou. party boombox, neni moc kvalitni ozvuceni, pro neco, co ma byt na urovni hlasiteji reprodukce budouciho umeni.
Tak jak je psano, neni znamo, jak se toho slecna chytne, nebo jak ji to bude bavit.
Na strane druhe, plackaty telefon a jine ficury, ktere nerozviji nijak moc intelekt, pouze umoznuji komunikaci, presto je to hracka v rukou ditete, stoji daleko vice a jsou take obhajitelne, zivotnost moralni, nikoliv fyzicka je nekdy mene nezli rok.

Takovy kompromis, by mohlo byt toto..
https://www.alza.sk/c-tech-impressio-pa … tm#recenze

Pokud jde o to, aby nekde proste bylo slyset klavir a spev a kdyz nekdo zachrla, nebo si kychne, nebylo rusive prehluseni produkce.
Kulturak to asi neozvuci, ale tam maji svoje ozvuceni.
Jak slecna bude rust, tak se to sikne na nejakou party i kdyby na klavir sedal prach.
Jako takove "punkove radio" nebo trocha vetsi reprak ku mobilu, to poslouzi asi jeste radu let, mozna pro radost tatu, casem vice, jak pro slecnu. Snad se nevyvine po letech zbran hromadneho niceni mezilidskych vztahu z toho boomboxu.
Co ja vim?
Podle mne, kompaktnost a jednoduchost pouziti, je dulezitejsi pro prakticnost, ponevac asi jde i o to, aby se nemuselo na miste moc propojovat a nastavovat, dratovat a skladat.
stojan ku mikrofonu je nutno dokoupit zvlast.

Re: Kombo + mikrofón

Vďaka za odpovede.
Použitie mixu asi pre 11 ročnú babu je asi už moc náročné, nehovoriac o celko vysokej cene pri kombinácii mix + aktívna bedňa.
Ale ten tip z Alzy (aj keď zeleného mimozemšťana moc nemusím) je vcelku zaujímavý. Zjavne to bude treba vyskúšať. Akurát by som k tomu kúpil asi lepší mikrofón. Ten v recenziách priložený mikrofón moc pozitívne nehodnotili...
Skúsim este zbehnúť do Muzikeru a Prodance, či by niečo nevedeli ponúknuť.

Re: Kombo + mikrofón

ja sem se na muziker dival, ale ceny vysoke a pokud je to pack z mikrofonem a pultem, ktery obsahuje PA a bedny ku tomu, je to rozpocet uvedeny x2 a vice. Mikrofon je cista hruza cinske pomsty.
Takze se to pak hodne navysi o cenu mikrofonu kvalitniho a tak dale. Koukal sem na lewitz PA 410 a td..
Ibiza mi pripada uz trochu extremni a velka.
Mas to tezke, ale je to jenom spotrebni zbozi. Stejne jako hygienicke potreby a mnohe dalsi, jako mobilni telefony, dobijeci kredity a tak dale..

(upravil ondra.klofat 30. 1. 2018 15:15)

Re: Kombo + mikrofón

Neřešit mix... postačí i lacinější aktivka co bude mít mic vstup + druhý vstup na nástroj/přehrávač apod. něco jako třeba: https://www.thomann.de/cz/the_box_ma100.htm. Asi před rokem se tu pořizoval pár pro sbor do školy... na obyčejné použití při zkouškách právě proto, aby se sólisti naučili zpívat na mikrofon = víc než dostatečné na toto použití. Je to low end, ale s tříletou zárukou bych se toho určitě nebál. Nebo něco podobného z bazaru.

Mikrofon k tomu třeba Audio-technica MB1K - za málo peněz bratelný mikrofon. Ve chvíli kdy nevíte za jak dlouho jí to přestane bavit nemá smysl řešit lepší... upgradovat se dá vždycky.

Re: Kombo + mikrofón

Asi zoberem ten C-TECH Impressio Party s ohladom na jednoduché ovládanie  a prenositeľnosť pre 11 ročné dievča. Kúpim to cez internet a ak to bude hrôza, prinajhoršom to do 10 dní vrátim a kúpim niečo lepšie. Ten The Box sa mi páči síce viac, ale bola by s tým ťažšia manipulácia.
Keby bolo viac času, mám doma zatiaľ neoživený MIR 50 alebo PA-03 + zohnať nejaký korpus na kombo + kúpiť reprák + vstupnú časť. To by bolo ideálne a mal by som z toho dobrý pocit. Možno to do budúcna skúsim ako prépadný upgrade...

Veľká vďaka za všetkým pomoc.