Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Stavba zesilovače třídy AB s EL84

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 28 z 28]

Re: Stavba zesilovače třídy AB s EL84

tak tady už neni na co odepsat, je to jasně řečeno v předchozím příspěvku, snad jen to, že jsem postavil to zapojení na které jsi uvedl odkaz, nakraslil jsem plošný spoj, trochu jsem ho upravil na výstupu u trafa, protože to moje trafo ze Stradivari 3 už má na sobě vývody pro ultralineární provoz, takže odpory R14 a R15 mám přímo na vývody u trafa a nemam tam C19,10 a R16,17 jinak je všechno ostatní stejné, porovnával jsem to i s jinými zapojeními, ale ono to je všechno prakticky stejné, co taky na tom vymyslet nového, viděl jsem třeba drobné změny v hodnotách součástek, kde místo 680k u odporů R9 a R11 mají hodnotu 1M a vazební kapacity mají zvednutou kapacitu na 100n, když mi pošleš nějaký mail na který to mám odeslat, tak ti ty fotky udělam a pošlu, mam to rozložené na ponku, je to jeden plošný spoj, chucvalec drátů a pak kus naohýbaného hliníkové plechu s paticí, kde jsem posletoval ty korekce na svorkovnici, nic světového to neni

Web

(upravil riki610 15. 1. 2018 17:10)

Re: Stavba zesilovače třídy AB s EL84

az by si chcel pustim ti moje vystupne trafa (40 eur za 2 ks + postovne z Brna), vyrobene v Blatnej 15VA primar 8Kohm sekundar 4 a 8 ohm, popripade aj osadenu dosku s octal objimkami ak nesedi je je moznost osadenia aj noval akurat treba vypakjovat octaly. (30 eur)
P.S.mozem pustit aj 6n9s ruske ekvivalenty 6SL7 nove odskusane 2 ks za 10 eur
http://diyaudioprojects.com/Schematics/ … Amplifier/

Re: Stavba zesilovače třídy AB s EL84

no jestli tam jsou oktalové patice, tak je škoda to vyletovávat ven a rovnou to osadit těma 6SL7, to jsou taky pěkné lampy a jdou sehnat bez problému ruské ekvivalenty, mimochodem ten odkaz nahoře v článku zmiňuje podobné zapojení s Tesla 1105A, což není nic jiného než stejný vnitřek použitý v Tesla 805A Filharmonie, tu mám teď zrovna na stole a jen jsem k tomu plechovému torzu přibastlil síťový přívod a po chvilce nutného měření a testování jsem tomu vdechnul po X letech život a světe div se, ono to funguje a hraje to, no ale jak to hraje, naprosto famozně, sice to nedává takový výkon jako ty dvě EL84, to s bídou polovinu, ale na uživení malé dílny nebo pokojíku to s rezervou stačí bohatě, spíš než o výkon tu jde o ten poslech a jak to hraje a že to krásně síví, není to jenom nostalgie, ono to hraje fakt pěkně, ale stejně se do toho musím ponořit a povyměnit všechny ty kondy co tam jsou a nemám v nich moc důvěru, jsem ale rád, že tu někdo bastlí a zabývá se flaškama a že je tu co číst

Web

(upravil Dorien 29. 5. 2018 20:28)

Re: Stavba zesilovače třídy AB s EL84

ahoj.tak mám skoro hotovo,ještě nějaké popisky a nalakovat bočnice.Jinak je to finalní verze s lampovéma karekcema,1 x 12AX7 na kanál,regulace basy a výšky v dostatečném rozsahu.inikátory jsem použil EM81 a zesilovač pracuje v ultalinealním provozu.-)koncové pentody jsem sehnal sparované ruske 6p14p.výkon jsem změřil a je cca kolem 12W.zvuk je pěkny.foceno mobilem,takže kvalita nic moc.kdyby někdo poradil jak udělat lepší popisky,tak budu rád.

Re: Stavba zesilovače třídy AB s EL84

otázka, co si představuješ pod pojmem "lepší"
pro někoho není dost dobrej laser a chtěl by to ručně gravírovaný, jedna z levnejch možností je tiskárna štítků, dodávají se do nich i pásky s čirým podkladem, a nebo nechat vygravírovat mosazný štítky a přilepit/přinýtovat, záleží, v jakým bys to chtěl stylu.
Konec má trafo vazbu, nebo je to něco s aktivním buzením - obracením fáze? Nebylo by schéma zapojení?

Re: Stavba zesilovače třídy AB s EL84

Dam ti blbou radu, mozna ti pomuze. Nebo nekomu jinemu..
Na velmi kvalitni popisky, nepotrebujes rezaci laser.
Staci "pionyrsky" LED laser, upnuty do ploteru, nebo 3D tiskarny. Takovy, co propali aspon balonek. Nebo kostku origo do maleho gravirovaciho laseru.
Uplne pomalym pohybem, pripadne opakovanym palenim kontur, ten lak spalis do pryc. Rychlym pohybem lak nenarusis a muzes prochazet z mista na misto.
Vyrezane panely nastrikas treba nitrolakem, idealne matnym, nebo cimkoli, co mas po ruce, i spray akrylovy je dobry.
Vypalis do laku ty pismena a co potrebujes a pak vyleptas. Mosaz chloridem, nebo HCL+H202.
Hlinik se vyborne lepta praci sodou, nebo hydroxidem.
Na nerez je uplne fajne pouzit obyc. slanou vodu, vatovy tampon namotany na drat a regulovany zdroj.
Tim se da provest nadherny hluboky lept.
Pokud nechces, nebo nemuzes pouzit laser, da se to i tak, ze na lehce nastrikany povrch, preneses pres prenosku na vyrobu plosnych spoju z laserove tiskarny z popisem a nasledne to pomoci rydel opatrne orysujes a vydlabes pres lak a nasledne vyleptas.
Pokud ti ujede rydlo, lehko to zas opravis lakem.
Leptany nerez je nejvice trvanlivy, neposkrabe se lehko. Staci tenky plech, treba 0,2, nebo 0,5mm.
Kdysi se tyto leptaci procesy dali lehko dosahnout nastrikanim fotocitlivym lakem a prenesenim pres film predlohy.
Ale dnes nevim, kde sehnat fotocitlivy lak levne, lak ve spray, je velmi draha utilita.
Kdysi to mela kazda tiskarna, pripadne reprograficke studio.
Laser je lepsi na tyto procesy.

Re: Stavba zesilovače třídy AB s EL84

já popisky dělám takle

https://youtu.be/IVYT881fztI

Web

Re: Stavba zesilovače třídy AB s EL84

Core88 napsal:

já popisky dělám takle
parada, velmi sa mi to paci
https://youtu.be/IVYT881fztI

Příspěvky [21 až 28 z 28]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Stavba zesilovače třídy AB s EL84

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£