(upravil necone 3. 1. 2018 11:29)

Re: SPL Volume 2 a šum po zapnutí s lupancem

Díky Petře, i vám všem.
Udělám to tak jak píšeš/te. Objednal jsem všechny operáky v novější verzi TLE2 a vyměním je oba. Jak ty špatné vstupní, tak i výstupní. Taky jsem se díval na zmiňovaný kondenzátor vedle potenciometru a je opravdu v signálové cestě. Kondenzátory jsou 100uF takže nic vyměnit nemohu.
Se zvukem jsem byl docela spokojený, nebylo to úplně špatné a mám preamp na mých testovacích nahrávkách již naposlouchaný. Tak jsem zvědavý na rozdíl.

Určitě zde napíši jestli se povedlo. 

Objednal jsem tyto operáky, tak snad to bude OK.

TLE2072 https://www.tme.eu/cz/details/tle2072cd … struments/
TLE2071 https://www.tme.eu/cz/details/tle2071cd … tle2071cd/

Re: SPL Volume 2 a šum po zapnutí s lupancem

Radku jen malá rada, i když je to o něco víc práce, udělej nejdřív jeden kanál, porovnej výsledek a až pak druhej.
Taky bacha při oddělávání těch starejch z té keramiky, je docela sviňsky křehká, ať ti to nerupne wink

Re: SPL Volume 2 a šum po zapnutí s lupancem

Díky za rady. Pokoušel jsem se ty deštičky vypájet, ale jsou moc křehké a z vlastní strany jsou také pájené, tak jsem je nechal a jen mírně nahnul, abych se dostal k čipům. Zítra snad operáky přijdou, tak zkusím jeden kanál a uvidíme jak to půjde a jestli poté příčina šumu zmizí.

(upravil Otas 4. 1. 2018 16:09)

Re: SPL Volume 2 a šum po zapnutí s lupancem

Bádám k čemu tam ten háklivý předzes je ...

Operáky TLE jsou jako záměna za TL071/2 dosti rychlé a dovedou si zakmitat, zvláště v obvodech s minimálním zesílením. Možná budeš muset srazit jejich rychlost kondíkem a ztratit, co jsi získal.
Doporučené OPA134, 2134 by mi tam seděly lépe. Ty jsou stejně stabilní jako TL, mají nižší šum a jsou precizní (s velmi lehkým zkreslením do lampového zvuku). Ideální náhrada. Já je cpu všude, kde mohu. Jejich zvuk přímo miluju.

Já bych jel opravu takto: Zachytil a namaloval zapojení. Odpojil a vyhodil destičky se SMD (já totiž neumím demontovat SMD bez poškození uui ). Namaloval nové na klasickou montáž a OZ zapojil do patice. Lze udělat základní opatření proti chybnému spínání (diody k napájení), které se zákonitě stejně znovu zopakuje lol - pak to už vyhodíš....

Re: SPL Volume 2 a šum po zapnutí s lupancem

Otas, možná to tak dopadne. Teď jdu na to, je to strašně titěrné big_smile pokud to tak dopadne, tak to mě bude muset pomoci Petr. A klidně na nový, třeba univerzální tišťák. Jsou tam i nějake SMD kondenzátory a rezistory. OPA je určitě dobrý, přesto jsem již koupil ty TLE. Když tak zahodím čtyři kila, no.
Tak uvidíme smile ještě dotaz, jak poznám, že to kmitá? Pokud to kmitá hodně, tak asi to uslyším, ale když málo, tak je osciloskop, že?

(upravil necone 4. 1. 2018 23:31)

Re: SPL Volume 2 a šum po zapnutí s lupancem

Otas napsal:

Já bych jel opravu takto: Zachytil a namaloval zapojení. Odpojil a vyhodil destičky se SMD (já totiž neumím demontovat SMD bez poškození uui ). Namaloval nové na klasickou montáž a OZ zapojil do patice. Lze udělat základní opatření proti chybnému spínání (diody k napájení), které se zákonitě stejně znovu zopakuje lol - pak to už vyhodíš....

Tak to dopadlo jak psal Otas:D Ty plošky jsou strašně křehké, vypadá to, že je to více vrstvé, takže ty spoje lezou pod povrch. Jinak řečeno, urvala se mi jedna ploška a kontakt jsem našel jen multimetrem big_smile tj. cesta nebyla pod barvou jak jsem si myslel, ale zalezla někam do vnitřku.

No nic, druhá deštička je OK, tak ji výtáhnu ven a nakreslím zapojení. Pak bych potřeboval pomoct od zkušenějších jak dále. Jestli to hodit na universální plošňák, nebo spíš udělat na míru? Taky bych byl rád pořešil tu základní ochranu, ať to opravdu nevyhodím.

Co se týče operáků, tak si nechám určitě poradit. Chci jen, aby to netvořilo komplikace vůči zbytku co zůstane. A kdyby se podařilo zlepšit rozlišení, bude to super. Moje poskládaná mozajka, ohledně zvuku, tak čím větší SR, tím lepší rozlišení a detaily... Samozřejmě po zachování dalších věcí jako přeslechy, šum, atd.

(upravil DJ_Rix 5. 1. 2018 8:02)

Re: SPL Volume 2 a šum po zapnutí s lupancem

Radku tak mi to dovez, mrknu na to. Ono je lepší totiž ty šváby sundat horkovzduchem.

Destičku můžu nakreslit a vyrobit novou. při té příležitosti  tam dát patice na DIP, ať se dají operáky měnit. Diody na vstupy samozřejmě doplním.

Re: SPL Volume 2 a šum po zapnutí s lupancem

Díky Petře, asi to bude tak lepší. Je to už vyšší dívčí. Už jsem pořídil hodně věci okolo konstrukce a opravy DPS a ještě mě jich tolik chybí big_smile
Holt to není žádná sranda. Ale nelituji toho, jsou to dobré zkušenosti.

Ty patice budou fajn, aspoň budu moci porovnat co mi sedne, protože DAC je hodně dobrý a má svůj Sabre glare smile

Zbytek osobně a přes SS.

Určitě sem a možná i na jiné fora, poté napíši poznatky.