Re: Hifi byznys

Check: Kabely Oehlbach byly zakoupené v origináním přebalu. Pouze červený, asi 1 metr dlouhý jsem přestřihl na 2 poloviny, sehnal originální konektory (koupeny v SRN) a vyrobil jsem si kratší. Kabely jsou stíněné. Po konečném očištění a použití těch vyrobených z koaxu, jak je psáno výše, už jsem je nezkoušel a jsou v krabici. Možná, že by nyní byly použitelné, třeba někdy. Samotného mě to překvapilo, protože bych určitě od začátku nepoužíval kabel, který řeže výšky. Ke zhoršování docházelo postupně, že jsem je do určité míry neregistroval.
To co platí o cinch propojení, platí i u banánků, či vidliček při propojení reproduktorů. Zkrátka i propojen, chce občas, nějakou tu péči.
Jak je v nějakém příspěvku, GES je zavřený, ale jsou další obchody.

Re: Hifi byznys

Jde o kabely Oehlbach NF1, červené a modré provedení.

(upravil mechanik 25. 7. 2021 14:25)

Re: Hifi byznys

Keď už sa tu tak rozbehli káble. Bol by nejaky typ čím lepší skúsiť nahradiť RG62? Ja až tak na blbnutie s káblami niesom. Tiež to mám len 0,5m... ale vyskúšal by som to. Preamp a DAC som zlúčil čím mi odpadli predražené krabice a práve takéto blbnutie s konektormi a káblami... Skúšal som len tasker T40 a to rozhodne nechcem... Potom som skúšal tenký tasker C121 ktorý bol celkom dobrý. Dík za rady.

(upravil BV 25. 7. 2021 15:58)

Re: Hifi byznys

Na krátke nf prepojenie nepotrebuješ vf kábel s definovanou impedanciou...Pri nesymetrickom prepojení vždy tečú po signálovej zemi kábla aj nejaké ( rušivé) vyrovnávacie prúdy. Čo hrá úlohu, je čo najmenšia impedancia (odpor)  opletu, zeme tohto vodiča. Mne sa na tento účel najlepšie osvedčil paradoxne koaxiálny  reproķábel SPK225. Prierez opletu je 2,5mm2, ako bonus je dobré tienenie dvojnásobným opletom s opačným smerom vinutia. S vyššou kapacitou kábla nemôže mať seriózny  zdroj signálu ( čo nie sú pasívne preampy na vysokej impedancii, rádovo kilohmy..)problém , samozrejme na prenosku sa to nehodí. Už dávno o tom bola debata, nejaké merania sú tu  .

Re: Hifi byznys

jestli je cena SPK225 3,35€ za metr, pak je příznivá, i 6mm overall dia je gut, ale nedovedu si představit, jak bych pastil 2 x 2,5mm průřezu do normálního cinche...to jde??
cinchů mám v aparátu cca 90 kusů a žádný tlustý drahý speciály pro tlustý dráty kupovat néé...

Re: Hifi byznys

Ide, robil som to.. Trochu trpezlivosti..

Re: Hifi byznys

a ty RG-čka Sommer Cable jste jako nf-signálové nezkoušel? vypadají pěkně a taky za velmi dobrou cenu, až na ten tvrdý drát v jádře, licna je ohebnější

Re: Hifi byznys

Mrknete na tu snusku blabolu

https://www.spaudio.cz/produkty/audio-k … ve-kabely/

big_smile

Web

Re: Hifi byznys

Tiež som na to pozeral. Reproduktorový kabel za 82 000kč? a tie keci okolo toho. Mal som o Pavlovi a jeho produktoch trochu lepšiu mienku.

Myslím že to na celú firmu akurát vrhá zlé svetlo. Medzi dobre dimenzovanými reprokábelmi žiadne zásadné zvukové rozdiely niesu. Teda minimálne v porovnaní s tým čo robí elektronika, reprobedne, akustika... Sú veci ktoré sa na zvuku prejavujú násobne viac, alebo teda možno by stačilo povedať ktoré sa na zvuku prejavujú. Neviem prečo práve takáto malá firma by mala mať know how ako vyrobiť nejaky super kábel. Je jasné že na to žiadnu výrobnú linku nemajú. Viac menej to bude nakombinované z komerčne vyrábaných komponentov.

Som zdesený.

(upravil BV 17. 8. 2021 6:57)

Re: Hifi byznys

Kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť...

Inak si s ním vytrú....  sad
Keď sú aj takéto ohlasy od solventných "diletantov"

Tleskám za odvahu, SPaudio.  :clap:
Bohužel od určité kvalitativní úrovně mají vliv i kvalitní konektory a audio kabeláž. Jsem zvědav na ohlasy stávajících zákazníků SPaudio, zda budou akceptovat zdražení Vašich nových produktů ikdyž to bude jasný zvukový posun.
Držím palce

tak prečo by to nerobili, ekonomika je neúprosná..Ale je to skutočne smutné.

Re: Hifi byznys

mechanik napsal:

Som zdesený.

Že tě to tak bere. Na světě je spousta "předražených" výrobků a když si to najde kupce, proč ne. Pobuřovat se nad někým, kdo to nabídne je trochu maloměšťácký. Já bych za to prachy nedal i kdybych je měl, ale když má někdo pocit, že to musí mít, ať to má ..... zase bude mít něco, co málokdo smile

Re: Hifi byznys

On je trochu rozdiel zaplatit za preukazatelnu kvalitu - alebo za bohapuste lzi.

Re: Hifi byznys

ještě vyšší level voodoo jsou 230V přípojné kabely z rozvodné sítě s vidlicemi Furutech taky za cca 80 talířů (i víc) - to je teprve maso! smile

Re: Hifi byznys

mechanik: Jak píše Tom_L, kupce si to najde, žiješ ve světě plném šílených lidí a zvlášť teď máš tu nejlepší příležitost to všechno kolem sebe dobře vidět. smile

https://www.youtube.com/watch?v=IZ4VWSP1jfk

(upravil dawsoo 17. 8. 2021 11:01)

Re: Hifi byznys

Jojo pánové kdo chce superhifi stereo a taky trochu video tak má možnost si to dneska SVOBODNÉ POŘÍDIT. Otázkou je pak odfiltrovat podvodníky či snakeoilaře od smyslupnějších věcí,ale to už je věcí každého soustruha kam až chce zajít a čemu věří:D Myslím si že je to stejně jedno protože až se překročí rubykon tak budete stejně všechno co máte muset sdílet takže to pak bude zcela jiná hra big_smile

Antonio:
Ano covid toho není příčinou ale spíše to jen mocně odhaluje tu totální degeneraci a debilizaci napříč společností a je možný že to je primárně patogen co napadá mozek (proto se i šťourá tam kde by se vůbec jinak nemělo ani sahat) až teprv v druhé řadě plíce a další orgány,nic jinýho mě fakt nenapadá když vidím podobnej matroš sad a jak to souvisí s tématem? Více než si myslíme big_smilečekám jen kdy se objeví roušky na BR výfuky beden a různé speciální desinfekce na hifikomponenty,síťové filtry na zelenou energii už jsem někde prodávat viděl lol

Není co dodávat...

Re: Hifi byznys

Nic takového, hifi se zruší úplně až zelení zjistí, že bedny jsou z 99,5 % radiátory. smile

(upravil dawsoo 17. 8. 2021 11:40)

Re: Hifi byznys

Jojo takový defakto hlučný a dost drahý topení . Ani požární hledisko to nesplňuje jako topidlo big_smile

Není co dodávat...

Re: Hifi byznys

Jen blbněte tvl. .. Věřím, že pár těch zelených jsou tací, že by je kvůli tomu opravdu zrušili. big_smile

(upravil hranatybraska 17. 8. 2021 12:41)

Re: Hifi byznys

Tom_L napsal:
mechanik napsal:

Som zdesený.

Že tě to tak bere. Na světě je spousta "předražených" výrobků a když si to najde kupce, proč ne. Pobuřovat se nad někým, kdo to nabídne je trochu maloměšťácký. Já bych za to prachy nedal i kdybych je měl, ale když má někdo pocit, že to musí mít, ať to má ..... zase bude mít něco, co málokdo smile

Mohly by vzniknout produkty jako investiční reprokabely, kterým by časem "narůstala" hodnota, následně by reprokabely mohly být investovány investičními nástroji, jako je tomu např. u bižuterie/drahých kovů/diamantů big_smile

Web

Re: Hifi byznys

Nebo kdyby vypukla upírská zombícká apokalypsa, byly by stříbrné i stříbřené výbornou zbraní big_smile Kraut by byl minimálně v praze Králem big_smile

Není co dodávat...