Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 6)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 119]

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Nechci vás odrazovat od nákupu. Ten Akai mám doma. Těch úprav co jsem na něm udělal, aby hrál jak by měl. Škoda slov. Je to těžký deck a servis je velmi nepříjemný. Má nedostatky jak ve snímacím, tak záznamovém zesilovači. Žádný deck který si uživatel koupí není schopný hrát okamžitě dle představ a servis je nutný.

(upravil scoop 16. 3. 2021 22:28)

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

to bol samozrejme len priklad a pri 30-40 rocnom stroji to verim, ze je po kupe dalsia investicia...ocistit a vymenit gumicky vie kazdy...ale ten zbytok malo kto da poriadku za ucelom zisku...
Vie niekto poradit na ktore decky sa orientovat ? Mam dost drahu zostavu ku ktorej to chcem pripojit...urcite by som chcel 3 hlavovy, BIAS, Dolby S nepotrebujem...

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Žádný deck který si uživatel koupí není schopný hrát okamžitě dle představ a servis je nutný.

? Nejak nechápu. Normálně dělám základní údržbu, tj zkontoluju kladky, gumičku a kolmost hlavy, a pak už na to obvykle nesahám.
V posledním roce mě příjemně překvapila funkce "play trim" na yamaha KX-670 (má to i KX-480) která je dobrá k tomu, že si dorovnáš úroveň při přehrávání, aby správně fungovalo dolby - bez tohoto dolby u slabejch nahrávek sežere vejšky, naopak u silnejch je to převejškovaný, ale jeden pohyb kolečkem a je to v pořádku. Mám hromadu historickejch kazet nahranejch na kde čem a tohle mi dost chybělo...

(upravil orhore 17. 3. 2021 10:20)

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

kaed - někomu stačí jen tohle co píšeš. Já si pro sebe dělám kompletní servis a modifikaci. Proč? Protože to posune mechanické i zvukové vlastnosti na lepší úroveň.
Yamahu také mám, konkrétně model KX-930. Co se týče Play Trim, tak je to strašné kurvítko i v nepoužíváném stavu "0" natož to pak používat. Já ho přemostil a zvuk je úplně někde jinde. Jinak tento deck má asi nejhorší zvuk v základu od výrobce. Až po extrémní modifikaci to začalo hrát.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Play trim (regulace zisku při přehrávání) jsem měl dodělaný pře více než 30 lety i v SM. Na začátku nahrávky jsem měl pípnuto 440 Hz v "0" a při přehrávce jsem to seřídil též na "0" a potom to hrálo správně s Dolby i při použití kazet s různou citlivostí. Dolby z principu nemůže hrát správně bez tohoto srovnání. U některých kazeťáků byl play trim i jako regulátor vysokých kmitočtů při přehrávání, ale to už nemá s nastavením správného souběhu Dolby nic společného a je to jen pro ucho.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

jj, já pípám na začátku pásku 400 pro High-ComII, je to sice vícepráce a to pískání na ucho příjemné není, ale jedině tak je to správně  smile

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

U high-Comu sice bude létat úroveň, ale oproti Dolby to nebude ovlivněné frekvenčně. V každém případě je dobré to vyrovnat. Rozsah možností komprimace není nekonečný.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Aspoň zhruba, o jaké modifikace se jedná, ať neumřu úplně blbej - teda ne, že bych se tím chtěl zabývat, spíš informativně, čím tráví svůj volnej čas někdo jinej...

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

sypete to tu paradne...ja to vidim tak na kupu a doladenie niekde u technika co sa tomu rozumie...mal som KX-670 tiez a tam to pred samotnym nahravanim si urobilo vzorku a nastavilo podla nej ... realne Dolby som nikdy nevyuzival, lebo mi ten zvuk prekazal, ale ak to bolo len o dalsom nastaveni tak super vediet pre buducnost.

(upravil orhore 17. 3. 2021 16:24)

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

kaed - jestli to bylo na mě, tak na začátku všeho je totální rozebrání celého decku. Umytí či vyčištění všech dílů od starých zbytků vazelín, olejů a prachu. Obnovení všech mazadel doporučenými typy (syntetika). Všechny decky byly osazované OZ poplatné tehdejší době. Takže výměna OZ za lepší typy, výměna signálových elytů za bipolární Nichicony, výměna spínačů cmos 4066 za kvalitnější MAX4066, změna výkonových odporů, osazení chladičů na výkonové trandy (bez nich se občas vypalují plošňáky), výměna zkorodovaných mikrospínačů jinak pak hážou jiné povely. Často je třeba upravit i zapojení celých modulů pro snímání i reprodukci. Je tam spousta nedostatků a poddimenzované zemní spoje, rozebrání potenciomterů, vyčištění a nakonzervování . V mechanice jsou často špatné tahy na obou stranách. Takže u brzd vyměna brzdových filců, často je třeba změnit materiál. Změna velikosti napětí na navíjecí straně motorku - bývá větší a vytahuje pásek z pod kladky. Nakonec výměna gumiček, kladek a jiných mezikol. Pak po složení jde o nastavení páskové dráhy. Nejdříve kalibračním nástrojem ABEX THG-801 seřídím dráhu a náklon hlav. Poté kalibračními kazetami seřídím výstupní úroveň a azimut. A nakonec celou záznamovou cestu na shodu mezi kanály. Takže to bylo jen tak stručně, protože každý deck vyžaduje jiný přístup.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Ohledně té mechaniky to celkem chápu, ale třeba do elektroniky bych asi moc nezasahoval, aspoň zůstanou nějaký sbírkový kusy v origo stavu.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

To je otázka priorit. Chceš to mít jen na výstavku a nebo používat? Já ty decky používám, takže musí hrát pořádně. V základu od výrobce to často býva docela špatné.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

takze AKAI napr. GX95 ani panovi nakupovat ?
toto sa mi celkom paci:
https://elektro.bazos.sk/inzerat/121566 … d-8282.php

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Vždy, keď vidím inzerenta s desiatkami strojov, mám pocit, že to získal z nemeckého šrotu.

(upravil scoop 17. 3. 2021 23:24)

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Mozne to je...’mne by dost pasoval k zostave Silver , ale ked to je skor rarita zohnat nieco suce a strieborne...ten Clarion ma zaujal prave farbou a dizajnom vintage, ale toto bude podla mna vyzadovat poriadnu udrzbu po kupe a hlavne kedze chcem nahravat a nie len pocuvat, tak predpokladam, ze je pre dobru nahravku zakladom 3 hlavovy stroj

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

scoop, to je pekný stroj. Ak by si niečo kúpil daj vedieť ako to hrá. Ja si pamätám Aiwa AD-R470 čo mal môj otec a keď sa tam niečo nahralo z CD kludne na chromku tak bolo nižšiu dynamiku a horší zvuk poznať, pri prepínaní. Pri vyššej hlasitosti potom aj šum a dolby som nikdy nemal rád... Celé je to len retro záležitosť. Kazeta bola vždy zvukovo najslabšie medium. To kvôli mizernej rýchlosti posunu...

(upravil kaed 18. 3. 2021 11:06)

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

To Orhore - občasně používat, ale ne k nahrávání, mám nějaký kazety v extra mizerné kvalitě s muzikou, kterou už nikde jinde neseženu, protože je to třeba z živýho vystoupení místní kapely, nahraný zvukařem na něco, co mu někdo položil na stůl. Potom nemá cenu řešit úrovně a pod, když na to nenahrávám, nemám důvod.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

mechanik - je zbytečné psát obecný závěr o nekvalitě záznamu na kazetu, když vycházíš ze zkušenosti s jediným podprůměrným deckem.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Vychádzam aj z knihy. Dosť tam riešili posun...

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

kaed - pokud ti jde jen o občasné přehrávání a neřešíš záznam, tak je to ok.
mechanik - teoretických článků je v knihách napsaných hodně, ale praxe je často někde jinde.

Příspěvky [81 až 100 z 119]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£