Re: LCF & distortion meter

SR715 má vstup pro externí bias, ale jen do 40V a myslím 100 mA, ale Tobě jde asi o větší napětí

SR715.pdf

Re: LCF & distortion meter

já jen odpovídal na dotaz smile

jinak i sycení cívek lze. Do výstupu DDS a vstupu U Hi se dá kondík, aby netek zesilovačema DC proud a pak už se může sytit dle libosti. U výstupu DDS na kapacitě tolik nezáleží, vstupy U Hi a U lo se ještě musí "zkratovat" nějakým 10M odporem. Sice se sníží impedance vstupu, ale nebude to stejnosměrně plavat. Podobně by to šlo asi udělat i u jiných měřáků, ovšem bez záruky... smile

Apropo možná bych moch udělat nějakou videoukázku, aby bylo vidět, že to fakt de... smile

(upravil zuki 5. 12. 2017 23:57)

Re: LCF & distortion meter

danhard napsal:

Ty dva kondy v serii je dobrý nápad, to se dá bez problémů aplikovat, polarizační odpor může být dost veliký.
U sycení indukčností to až tak jednoduše nejde smile

Není to o moc složitější... Stačí dvě stejné v sérii (nebo nějakou řádově lepší než je ta měřená) a na tu "měřenou" namotat pár závitů pro měřič indukčnosti, jinak se některé měřáky nechají trochu zmást DC úbytkem (napětí průchodem proudu) na měřené indukčnosti... Indukčnost se pak přepočítá (z poměru závitů atd...). Cívky by neměly být příliš těsně u sebe, aby neměly velkou vzájemnou vazbu...

Takhle jsem občas něco měřil v rozsahu proudů jednotek až desítek Ampér (pro měniče 100W-1kW) -> Když má indukčnost několik stejných vinutí (často pak zapojených paralelně kůli skinu), tak se mohou dát při měření sériově a proud (sycení) se vynásobí (sečte)...  (nebo se jedno vinutí použije pro měření indukčnosti). Teda pokud se neměří na hodně vysokých frekvencích a změnily by se příliš kapacitní vazby (a vliv prostorového uspořádání, ale to pro běžné měření nebude asi moc kritické)... Taky je vhodné DC vstup zablokovat těsně u cívek "dobrým" kondem...

(upravil kaed 6. 12. 2017 9:12)

Re: LCF & distortion meter

Dík za tip na měření cívek s DC sycením, s tímhle vždycky bojuju při použití jádra, co jsem někde našel, odhadem to počítám na sycení 0.2T, ale měření je jistota.
Měření dvou kondenzátorů v sérii s odporama a DC napětím jsem prováděl, X5R a X7R, a když se ještě přidá fén na ohřátí, to člověk zjistí věci...

Re: LCF & distortion meter

Tak jsem ještě trošku poladil měření v pásmu od 10Hz. Už to umí docela pěkně měřit i repro. Pokud byste někdo potřeboval změřit impedanční křivku k bedně (bez výhybky i s výhybkou) a byl ochoten dojet do Turnova, tak se ozvětě. Rád zadarmo změřím.

http://lcf-meter.com/img/figure_2.png

Na obrázku je 8-Ohm repráček.