Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Profi a PA » Jaké PA bedny

  Stránky: ««« 1 2

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [21 až 35 z 35]

21

Re: Jaké PA bedny

Sloupky na doma by byl omyl. Jejich síla podle mne tkví v šíření zvuku pod širokým horizontálním úhlem a malým vertikálním. A vyrovnanosti do dálky.
Spíše bych volil pasivy a zesilovač se slušným odstupem S/Š za regulátorem hlasitosti. Kouzlo 15" doma je, to znám. Ale je tam problém, že 15" basák nezahraje středy a 15" středobas (a prakticky všechny běžné profi 12") bude při pořádném zatížení přes Xmax na basech a bude zkreslovat.
Samozřejmě, je to o kompromisech, doma se to trochu zaplácne ekvalizérem a venku to stejně málokdo pozná. V dnešní světě poslechu přes sluchátka za dvacku vyvolá i podprůměrná bedýnka s 15" obdiv.
Zatím znám pouze jedinou bedýnku s 12", která tyhle kompromisy nezná - Megaton NDM123. Zato zná jiné, cenou a hmotností počínaje a potřebou zesiku alespoň 2 * 1kW konče.
U té jsem na Demu šmejdil, kdeže je ten sub smile.

22

Re: Jaké PA bedny

Mrkni na toto za přijatelné peníze hrajou skvěle jak doma tak i venku... osobní zkušenost nebo potom nová řada Truesonic TS208....
https://www.altoproaudio.com/products/trouper

23

Re: Jaké PA bedny

Na truesonic serii jsem toho zatím co se týče spolehlivosti moc dobrého nečetl... ale jak to hraje nevím. Nicméně u těch Trouperů jsi za pár na 14T... a pořád k tomu potřebuješ sub... pak už jsi přes 20, a to jsi prakticky na ceně třeba toho LD Dave 15, který prostě na tu kompaktnost hraje perfektně. A pak je tu fakt, že pokud to v procesingu není pečlivě ošetřeno, pak je jeden reprák lepší než tři... nemluvě o tom, že by se to poslouchalo jako nearfield apod.

24

Re: Jaké PA bedny

Variant je spousta je zbytečné asi něco vymýšlet autor píše že nechce zbytečně investovat a bude se nato jen prášit smile) takže škoda slov...

25 ...editoval Crashpc (8. 7. 2018 13:04)

Re: Jaké PA bedny

smile

26

Re: Jaké PA bedny

Tak jako PA proč ne..:) hodně zálež co posloucháš..ale pokud si pořídíš dobré bedny a budeš to krmit lepším zesíkem a v neposlední řadě skvělým DAC,pak si to umím představit i u mě doma.
Pár videí jsem viděl,kde měl řadu patnáctkových basáků a navrchu měl další pásma a jako jo....
PS: už mě celkem serou ty moje čtyři malý 6" gumáky od SEAS a když si pustím elektronickou hudbu,kde by mě PA krásně zahrálo,hodil bych tohle "hifi"z okna..

27 ...editoval Crashpc (8. 7. 2018 13:04)

Re: Jaké PA bedny

smile

28

Re: Jaké PA bedny

Jo te to tak vím o čem je řeč smile lítám s modely letadel a začal jsem s 2m a dnes už jsem na 10m a tak to chodí i tady zatím jsem na 15" smile a pořád mě to baví...

29 ...editoval Otas (16. 10. 2017 20:27)

Re: Jaké PA bedny

OT: Šmankote Kamčo, 10 m ??? To sis postavil pro sebe? Spitfire měl rozpětí jen o metr dvacet větší a délkou byl i s motorem pod deset metrů big_smile big_smile

30

Re: Jaké PA bedny

Spitfire to není zdaleka....:-)

https://s1.postimg.cc/95fmbfi9e7/IMG-20170401-_WA0005.jpg

31 ...editoval Crashpc (8. 7. 2018 13:04)

Re: Jaké PA bedny

smile

32 ...editoval Kamca (16. 10. 2017 20:53)

Re: Jaké PA bedny

Takové modely musí být už registrované na UCL je to považováno jako bezpilotní prostředek...a řídit se musiš danými předpisy.Litat s timto je nádherný adrenalin smile a litá to skoro samo...Je to maketa se vším všudy včetně kokpitu v měřítku 1:2. Ještě že ty naše repra můžem stavět  1:1 a bez zbytečných povoleni:-)

33

Re: Jaké PA bedny

na FB bazaru je teď za cca 8000 toto: https://www.thomann.de/cz/the_box_cl_10 … bundle.htm

není to kdovíco, ale za ty peníze to je podle mě bratelné. Slyšel jsem jak tuto, tak větší verzi s 15" subem a 8" satelity. Na doma si to představit umím, na kdejakou menší party taky...

34

Re: Jaké PA bedny

Koukám, že se to tu rozjelo, a děkuji všem za názory. Teď budu řešit spíš koncepci, tedy všichni se kloníte k 2+1 (satelity +sub) a dvoupásmové bedny s 15 zavrhujete?
Ještě mě napadlo zda tedy nejít do pasivních beden a využít k tomu zesilovače které již mám. Co se týká zesilovače tak mám jednu krabičku která umí 4x100W do 4 ohm + 200W do 8 ohm na sub (šlo by předělat zapojením do mostu na 2x 200w + 200W. A pak další krabičku která umí 2x200W (ale jeden kanál musím opravit:() 
Tedy možnosti koupit pasivní satelity + aktivní sub nebo koupit pasivní satelity i pasivní sub.
Ještě jestli jsem pochopil tak tem můj sub osazeny CPA 15-200 by k PA satelitům nestačil?
Dává to smysl, nebo už je to moc komplikované?

35

Re: Jaké PA bedny

Záleží co je to za "krabičku"... u zvuku sestavy dělá hodně nejen reproduktor a zesilovač, ale také zpracování signálu... ať už je použit analogový corssover, nebo DSP. Výhoda kompletní sestavy je právě to, že je to odladěno jako celek... prostě zapojíš a hraješ. Nemusíš řešit děličky, ekvalizace, limitery,... prostě jak to stojí tak to funguje. Oboje má své pro i proti...
Není to o zavrhování 15" dvoupásma... ale ve chvíli kdy máš 15" PA dvoupásmo, tak nikdy nebude mít odspodu takový projev jako 15" sub. Stejně jako 15" sub nedokáže hrát středy... každé je konstruováno za jiným účelem. Buď oželíš nejnižší basy za cenu že budeš mít pouze dvě bedny, nebo je mít budeš za cenu bedny (a zesilovače a procesoru) navíc... tu hranici, kde jsme schopni ještě akceptovat "bez sub" variantu máme asi každý jinde.

Tak či tak, opět... klasický 15" dvoupásmo (např. jako EM151) bych na domácí použití nechtěl a nedoporučil. Ne že by to bylo bez basů, naopak, ale stejně nízko ti půjde i kdejaký hi-fi 8" v daleko menší bedně, sice nedá 130dB, ale to doma stejně nepotřebuješ.

Ten sub co máš bych asi ani nenazýval jako PA, ten reprák ani není vyloženě specialista do subu... k něčemu málo výkonému to samozřejmě nějak fungovat může, ale ideál to určitě není. Budeš tím prostě hodně limitován. Celé je to prostě o tom, co od toho čekáš a jak si to celé představuješ... chtít "výkonné" PA na doma je jedna věc, jestli je nutnost ho mít, nebo dobrý nápad ho mít je věc druhá...

Příspěvky [21 až 35 z 35]

  Stránky: ««« 1 2

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Profi a PA » Jaké PA bedny

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£