Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač teslastudio 132

  Stránky: 1 2 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 21]

1

Téma: Zesilovač teslastudio 132

Dobrý večer mám doma zesilovač tesla studio 132 a chci na něm pouštět písničky jak z telefonu,notebooku atd.. ale nejde to po propojení notebooku na vstup zesilovače pro mikrofon,sluchátka se to nedá poslouchat  chrastí to přebuzuje se to atd .Jak tedy prosím udělat aby to hrálo z telefonu či jiného zařízení popřípadě prosím o schématko děkuji moc smile

2

Re: Zesilovač teslastudio 132

Nevim jestli se nepletu, ale válelo se nám to kdysi ve zkušebně jako nepoužívaný šrot. Jednou jsem to ze srandy zkoušel... Buďto to bylo studio 130 nebo 132, to už si opravdu nepamatuji. Každopádně je to mono zesilovač určen asi původně primárně pro kytaru, baskytaru atd (s kytarou jsem ho i zkoušel). Přišlo mi že i samo o sobě to docela kreslilo, což odpovídá tomu co popisuješ...jako "hi-fi" zesilovač to zřejmě nebude tím pádem úplně použitelné. Leda že by to dělal preamp, pak by mohlo pomoci jej bypassovat a poslat signál přímo do konce, ale opravdu netuším jak vypadá deska a jestli to je vůbec proveditelné.... nicméně pořád je to mono zesilovač.

3

Re: Zesilovač teslastudio 132

Zítra vám to klidně vyfotím smile

4

Re: Zesilovač teslastudio 132

Tady je pár fotek mám přesně to samé smile

http://www.tesla.estranky.sk/fotoalbum/ … 4.jpg.html

5

Re: Zesilovač teslastudio 132

pátral jsem pátral a StudioSolo 132 je to co jsem měl v ruce... oproti tomu 130 má navíc druhý samostatný kanál preampu s vlastním vstupem pokud se nepletu. Tak či tak, asi bych se tím vůbec nezabýval... jako zesilovač pro jakés takés hifi to stejně použitelné nebude.

6

Re: Zesilovač teslastudio 132

Takze idealni pro kytaru nebo mikrofon

7

Re: Zesilovač teslastudio 132

Ideální bych určitě netvrdil, ale použitelné dejmetomu ano...samozřejmě k modernímu kytarovému zvuku to má dost daleko. Jak mikrofon nevím, zkoušel jsem pouze kytaru.

8

Re: Zesilovač teslastudio 132

Jinak samozřejmě stačí přivést signál z telefonu přes odporový dělič 22 k/1 k na vstupu pro mikrofon. To se v subminiatuře vejde do obalu DIN konektoru na vstupu.
Je třeba ale, aby se na to podíval někdo znalý a odstranil nemravnosti typu zmíněného chrastění (a může rovnou přizpůsobit zesílení - pak se vystačí bez vnějšího děliče). Starší elektroopraváři tohle zvládnou a s radostí - myslím si. Po chvilce brblání, že už na to nejsou součástky (ale kecají smile).

9

Re: Zesilovač teslastudio 132

Co třeba schématko pro lajka prosím smile stačí na papírek vyfotit děkuji moc smile

10 ...editoval Otas (6. 9. 2017 19:12)

Re: Zesilovač teslastudio 132

Nejsem u sebe, pokusím se o popis:
- Signál od telefonu - PC přivedeš na jeden konec odporu 22k a druhý konec připájíš k pinu 1 konektoru (zástrčky DIN). Pin 1 spojíš přes odpor 1k s pinem 2.
- Signál je stereo a zesilovač teslastudio je nejspíše mono, jak jsem pochopil. Použiješ proto ještě druhý odpor 22k, na který přivedeš signál z druhého kanálu a druhý konec odporu rovněž připojíš na pin 1 konektoru.
Stínění signálového kabelu spojit s pinem 2.
Odpory koupit subminiaturní, aby se tam vešly. Bude to trochu nimračka, chce to pečlivost. A izolovat, třebas izolepou.

11

Re: Zesilovač teslastudio 132

Né že bych chtěl schazovat Oťasovu radu, určitě bude mít s největší pravděpodobností pravdu a principielně ji má i tak ... jen na ty piny u DIN konektorů bych si dal pozor big_smile Proč to zmiňuju: není to tak dávno, co jsem řešil dva staré stereo ekvalizéry... Tesla a nějaký ruský... (Elektrofonika či něco takového, překvapivě stále funkční přestože mu bude hodně desítek let), až se díky kabelu od toho rusáka při použití s Teslou ukázalo, že každý má din konektory zadrátované jinak... Tesla měla zapojeny tuším piny 2, 3 a 5, Rusák má 1, 2, 3. Nevím zda v té době drželi výrobci nějaký standard nebo je stejně tak možné že se v tom někdo vrtal a předělal to wink

12

Re: Zesilovač teslastudio 132

Tak sem to sestrojil a funguje to skvělě nic nezkresluje prostě to hraje normálně smile děkuji za rady

13

Re: Zesilovač teslastudio 132

Ondro, to byl problém, že se používaly buď třípinové konektory (viz Rusák), kde byla zem 2 a piny 1 a 3 byly L a R signály (a děr mohlo být klidně 5). U pětipinových - ta Tesla - pak obvykle byly piny 1 a 4 pro slabý signál (mikrofon a pod.) a piny 3 a 5 pro silný signál (cca 200 mV a výše).

14

Re: Zesilovač teslastudio 132

Pánové bylo to trochu jinak normované opakuji normované zapojení pětikolíku DIN nerozlišovalo"slabý" nebo "silný" signál. Ale rozlišovalo vstup a výstup přístroje. To znamená plně osazený kabel  ( 4 žíly + oplet) sloužil jako vstupní a zároveň i výstupní.

Byl zapojen takto :

pin1 In levý kanál
pin4 In pravý kanál
pin3 Out levý kanál
pin5 Out pravý kanál
pin 2 zem
lol

15

Re: Zesilovač teslastudio 132

Tak jinak - viz odkaz - co je in a co je out - na kterém přístroji - na druhé straně to musí být opačně smile ???
TESLA NZC431:
konektory 3 a 5 vstup (200 mV)
u jednoho konektoru 1 a 4 výstup
https://postimg.cc/image/4b47fjwf9/

Konektory 1 byly používány pro mikrofonní vstupy (magnetofony, mixážní pulty) - díky tomu byla rada úspěšná lol

16

Re: Zesilovač teslastudio 132

Dobrý večer jak nejlépe vyčistit potenciometr hlasitosti posuvný pokud jemně chrastí,prská . Jak sním pohnu hraje normálně děkuji smile

17

Re: Zesilovač teslastudio 132

Občas pomůže i pouhé opakované proběhnutí dráhy.
Pokud se lze dostat na dráhu, trošku technického lihu a štětečkem. Je-li to uzavřené provedení Tesly, raději jsem ho měnil.
Snad na to existuje i nějaká chemie, ale u tahových na to moc nevěřím, je tam zpravidla napadaný prach a nalité tekutiny.
Potenciometry Tesla (např. TP646, 656) jsou po rozebrání (pomocí vrtačky sad ) hůř sestavitelné. Ale v nouzi se to občas podaří.
Na rozdíl od nich lze poťáky s kovovým tělem v pohodě rozebrat a sestavit (opakovaně čistím poťáky z mixů Rodec a čistil jsem i z Geminy).

18 ...editoval Hazys (8. 9. 2017 16:22)

Re: Zesilovač teslastudio 132

Prskající poťáky se taky dobře  opravují tak, že se nejprve spraví* stejnosměrný proud procházející běžcem.

*ve smyslu odstraní.

19

Re: Zesilovač teslastudio 132

Dekuji za rady budu to delat na tesla studiosolo 132

20

Re: Zesilovač teslastudio 132

Dobrý večer dneska sem se v tom jen tak prohraboval a na nic sem nepřišel tady je video se zvukem  i fotky co to dělá třeba se s tím někdo setkal nebo aspoň malou radu smile

https://s26.postimg.cc/v4lfaor49/IMG_2 … 193114.jpg
https://s26.postimg.cc/bo0po5w09/IMG_2 … 193124.jpg
https://s26.postimg.cc/c26n1i5hl/IMG_2 … 193136.jpg
https://s26.postimg.cc/j6ogajcqx/IMG_2 … 193200.jpg
https://s26.postimg.cc/63str9mix/IMG_2 … 193212.jpg
https://s26.postimg.cc/4d9sps4zt/IMG_2 … 93212g.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=4AX0DByDjec
https://www.youtube.com/watch?v=JrF-HCUOS-w      u tohodle videa ten zvuk dělá zesilovač nefuním do mikráku big_smile smile

Příspěvky [1 až 20 z 21]

  Stránky: 1 2 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač teslastudio 132

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£