Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » "audiofilské" predražené Dčko Technics

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

(upravil mechanik 9. 7. 2017 8:18)

Téma: "audiofilské" predražené Dčko Technics

Je to tak big_smile Technics "Grand Class" SU-G700.

"Společnost Technics na CESu představila nový integrovaný stereo zesilovač Grand Class SU-G700, výrobce slibuje referenční etalon kvality pro mimořádně kvalitní audiofilský zvuk."   https://avmania.e15.cz/technics-grand-c … iofily-ces

Tak som to bližšie skúmal kedže si myslím že dizajn sa im podaril aj ked asi až trochu príliš retro, 70s? Ale myslím že s tým prišla yamaha ešte o pár rokov skôr...

Ale pri čítaní sa nestačím diviť, po prečítaní popisu ako je prístroj audiofilský by som nečakal spínaný zdroj a Dčko. To nehovorím že polovica tých ich "technologií" so super skratkami vlastne len minimalizuje negativne vlastnosti D triedy a pri analogových linearnych zosilňovačoch sa riešiť nemusia pre to že nevznikajú. Tým nemyslím jitter pri prevodníkoch...

Vtipné je napríklad ako použili 2mm spodný ocelový plech a všetky ostatné okrem predného panelu 1,2mm aby nahnali váhu aspon na 12,3kg big_smile 

Po dočítaní si hovorím, no jo, Dčka pevalcujú ABčka v nižších cenových kategoriách. Veď je tam len pár IO, cievok a elytov... Tak som googlil cenu. Tipol by som 800e. Nestačím sa diviť   http://www.panashop.cz/technics-su-g700 … -zesilovac   54 000kč big_smile Že by sa dnu skrýval aspon trochu kvalitnejší prevodník to tiež príliš nevyzerá.

Ešte fotka vnútra   http://resources.mynewsdesk.com/image/u … ynp4vc.jpg

základné parametre: 140W + 140W (1 kHz, THD 0,5%, 4Ω, 20 kHz LPF), výkon pri Dčku príliš neprekvapí.

A vyšší model s 2x vyšším výkonom Technics SE-R1E-S, 352 000kč.

Na porovnanie starší model, tipujem z 80s, s menej retro dizajnom než ten nový, fotka vnútra   http://obrazki.elektroda.net/6_1262125922.jpg

Technics asi pochopil že predávaním "nalestených prdov" zarobí najviac. Ale čomu sa diviť, asi žiadnu väčšiu firmu neovláda konštruktér ale ludia od marketingu...

Re: "audiofilské" predražené Dčko Technics

Použitelná jen krabice. Za 54 no nekup to.  big_smile

(upravil mechanik 9. 7. 2017 8:40)

Re: "audiofilské" predražené Dčko Technics

Ja by som tú ocel radšej zobral do zberu, horšie je že takmer nemá hodnotu, mali to urobiť aspoň medené ako skutočný high end, alebo z velmi hrubého hliníku. To už tam mohli dať ako závažie rovno nejake kamene, vyšlo by to na rovnako big_smile

Inak vlastne verím že výsledok nie je oproti vintage nejako príšerný. Pre to že tie staré koncové zosilňovače by boli použitelné hlavne pri napojení rovno do koncového stupna, pred ním sú určite nejake prastaré mizerné OZ a ktovie čo všetko ešte... Tiež ten ranný digital, ako tesla MC-902 cd prehrávač mal hnusne studený, tvrdý a neprirodzený zvuk. Dnešné aj tie horšie prevodníku budú daleko dalej. Teda vintage zostavu ako celok by som tiež príliš neriešil.

Re: "audiofilské" predražené Dčko Technics

Ještě jsem neslyšel dobrý digitál. Naschvál píšu dobrý. A to ani za 300k.

Re: "audiofilské" predražené Dčko Technics

pekný aparátik ale dal bysom točítka dole a budíky hore, no nič proti gustu
o zvuku Technika špekulovať něbuděm, každý zná

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: "audiofilské" predražené Dčko Technics

zaujimal sa z vas niekto co v tych direct digital zosikoch vlastne je za technologie ked uz ste pripraveny sudit kolko by to asi tak malo stat a preco vlastne?

Dcka a v tomto pripade DDcka uz davno niesu lacne zasumene sunty ktore sa davaju akorat tak do aktivnych subbasov alebo PA za par korun, technologie pokrocili a mali by pokrocit aj predsudky

Re: "audiofilské" predražené Dčko Technics

Pokaváď to bude hrát nahovno, žádnej pokrok nebude....

(upravil mechanik 12. 7. 2017 14:12)

Re: "audiofilské" predražené Dčko Technics

Kuky, mne to nedá, platí to aj pre ostatných. Ako prvé by si sa aspon mohol naučiť čo je to digital a čo je to PWM. Kto si myslí že sú to "digitalne" zosilňovače tak v tom musí mať poriadny bordel... Potom by som ešte nezabúdal na to že k tomu používajú spínané zdroje. Nie je pochýb že sa to lepší ale logicky tieto technologie musia riešiť veci čo do skutočne nekompromisného audia nepatria a aj ked sa im podarí tie veci zmierniť tak linearny zosilňovač s linearnym zdrojom musí byť logicky najčistejšie riešenie. Nie najlacnejšie ani najmenšie ale najpriamočarejšie rozhodne.

Ja si myslím že sa nájdu aj Dčka ktoré hrajú slušne a výrobcovia čo sa snažia, lyngdorf. Len je vtipné že tie spínané zdroje a PWM koncáky stoja tolko že by za to mohli postaviť v pohode kvalitný linearny zosilňovač. Technics kritizujem aj pre to že je to komercia a dávať na dno 2mm ocel na to aby to viac vážilo a pôsobilo serióznejšie, to je fakt zúfalé. Píšu potom v recenzií ako to má tažisko a drží stabilitu, to sú fakt hrozné keci.

Re: "audiofilské" predražené Dčko Technics

a ja by som ti pre zmenu doporucil nastudovat technologiu Equibit od TI a preco sa zosikom s touto a podobnou technologiou hovori direct digital

spomenul si Lyngdorf a predpokladas ze hra slusne, pocul si ho niekedy vcetne moznosti porovnania s A/B triedou v stejnej cenovej? pocul si ako hra a co vsetko sa skryva v Classe 2200i alebo NAD C-390DD ze si si isty ze len kvalitny linearny zosilovac moze hrat dobre (v stejnej cenovej)? zapocital si do ceny zosika stejne kvalitny DAC ktory potrebujes aby si porovnaval hrusky s hruskami?
ja ano a preto som kupil TDAI-2175...

popisovaneho Technicsa som nevidel a nepocul takze hodnotit nemozem a ani nebudem akorat mi trochu vadi ze sa tu robia zavery nad niecim co nikto nepocul a k tomu mu chyba info, vzhlad a funkcionalita je vec vkusu a preferencii...

(upravil BV 12. 7. 2017 16:59)

Re: "audiofilské" predražené Dčko Technics

Lyngdorf - pred koncom je prevod z PCM na PWM (takže koniec je rovnaký, spínanie a LC filter) ale  nie je tam žiadna NFB z analógového výstupu pre repro, nie je ju kam zaviesť.. A hlasitosť sa reguluje jedine zmenou napájania toho PWM konca, teda regulovaný zdroj zdroj musí byť veľmi čistý, pretože inak sa všetko zo zdroja prenesie na výstup (PSRR konca je vlastne  0dB). Meranie sa dohľadať nedá.

Re: "audiofilské" predražené Dčko Technics

len opravim je to 2170, koncak je TAS5508 s I2S PCM vstupom (preto direct digital), posleze mosfety IPD122N10N a korekcia LM339

(upravil mechanik 12. 7. 2017 18:45)

Re: "audiofilské" predražené Dčko Technics

Kuky, nemáš náhodou LYNGDORF SDAI 2175? Ja som počul LYNGDORF TDAI 2170. Model ako píšeš TDAI-2175 neviem vygoogliť.

Ved k lyngdorfu nič zlé nepíšem. Počul som ho v porovnaní s kompletne mojim retazcom. Bohužial boli k tomu nejake malé BW doplnené subwooferom. Viem že ked sa preplo rovno z môjho na to pri gitare v pink floyd tak to zrazu stratilo dynamiku a čistotu, znelo to komprimovane, bolo z toho počuť hlavne stredy a nejake neprirodzené. Neviem či to hralo medzi tým aj cez velké stlpové BWčka. Tie som počul na záver ale to zase bolo pri neznámej nahrávke. Môžem z toho hodnotiť akurát že to čo počujem pri fakt podarených linearnych koncákoch tam nebolo, to je taký ten luft, prirodzený zvuk, analogový, mosfetový. Ked to hrá tak prirodzene že sa človek do toho zvuku uplne "ponorí" to môžem s istotou povedať že tam nebolo. Aj kamarát hovoril že výšky sa mu nepáčia. Ale lajka to iste nadchne, zvuk mal stredy, výšky, basy, "štavu" a počúval sa to dobre.

Nejake Dčkové monobloky classe bolo počuť na výstave v Prahe 2017. Hralo to s BW "slimákmi". Tušim tych classe bolo 6 či 8 kusov. Každopadne to bol hrozný prúser. Taký ako keby komprimovaný zvuk, stredový a plytký, uplne suchý zvuk, bez basov a dynamiky a pekných výšok, tažko sa to popisuje... Asi najhorší zvuk výstavy. Všimol som si že na slovanete to videli ludia rovnako.

Skutočne prirodzený a nenasilný zvuk mali veci od Srolla a Vrany. Podla môjho názoru si teda mal radšej peniaze utratiť za tieto produkty.

Inak neviem o akom prevodníku je reč. Keď máš LYNGDORF SDAI 2175 tak ten má čisto analogové vstupy. Ale mám katalog lyngdorf je tam fotka vnútra LYNGDORF MP-50 viac kanalového prevodníku a je to celkom dosť sračka. Tenké spoje od blokovaní napájania k čipom, blokovanie pripojené až za prívod napájania teda povesené na indukčnosti a odpore. Symetrický výstup pre PCM179x v mono režime kedy k jednému OZ to ide cez 4 prekovy a 4x dlhšími spojmi než k druhému... Je sice pekné že to má HDMI vstupy a viac kanalov ale k čomu ked to nie je urobené poriadne.

EDIT: pardon píšem trochu opozdene, neurobil "refresh" stránky a dlho som písal...

Re: "audiofilské" predražené Dčko Technics

cela krasa tychto zosikov je v procesovani signalu bez konverzie coz v pripade digitalneho zosiku znamena krmit to digitalnym zdrojom (spdif, USB, atd) kde je v signalovej ceste akorat par DD recklockov a FPGA ako volica vstupov, samozrejme v tejto forme by sa az moc vyhrazovali takze tam prihodili AD prevody na analogovych vstupoch coz samozrejme znamena zhorsenie kvality a sam by som pouzivanie tychto vstupov nedoporucoval pripadne volil iny (analogovy) zosik.

ten Classe tak ako ten Technics pouziva stejnu topologiu a tym padom bude primarne urceny pre ludi s digitalnym zdrojom hudby

neviem na com si mal moznost pocuvat ale pokial na analogovych vstupoch tak sa nedivim ze to nehralo podla predstav smile

Nemam nic proti zosikom od Srolla alebo Vrany ale ja som s analogom a parovanim niekolkych komponentov v retazci na najblizsiu dobu skoncil a vracat sa k nemu pokial to nebude nutne nebudem, doby ked som chodil k TTcku alebo CD prehravacu menit media su za mnou ale verim ze ludi ktory maju opacne preferencie je stale dost takze proti gustu...

ja som mal moznost porovnat s mojim predoslim MA PM-11S3 a s par integracmi od Vincenta v podobnej cenovej, Classe sa porovnavalo s Classe protejskami v analogovom prevedeni, k tomu ruzne SACD prehravace a digitalne prehravace

Lyngdorf bol v spojeni s digitalnym zdrojom najmuzikalnejsi a najdynamickejsi bez znamok zkreslenia s az nechutne cistym pozadim, najtizsi zosik aky som doteraz pocul bez rozielu ceny 

k tomu DSP ktore robi zazraky pri korekcii nie zrovna vhodnej miestnosti


kazdopadne pokial sa vratime k Technicsu, 54K je hodne penazi nicmenej clovek si musi spocitat co za to dostane a porovnat to s konkurenciou, to ovsem bude mozne az ked bude na trhu/webe dost informacii a recenzii

(upravil mechanik 12. 7. 2017 19:35)

Re: "audiofilské" predražené Dčko Technics

Pardon že len v skratke ale zdrojom boli FLACy v PC cez Lynx L22 a výstup S/PDIF, či už do môjho DACu alebo toho lyngdorfu. Ako to bolo tam s classe neviem. Hádam mali rozum a išlo to do lyngdorfu v nejakom digitalnom formáte. Inak čo je skutočne čisté, tam je nutné mať s audiom skúsenosť a mať už niečo napočúvané... Občas práve velké množstvo takých tých "iskrivých" výšok ktoré sa javia ako čistota je v realite len nejaka forma skreslenia. Často to býva práve mizerným napájaním... Ked sa tam reguluje hlasitosť napájaním ako píše BV tak to je fakt divoké... Z toho môžu ísť veci ktoré človek bežnými meracími metodami nezmeria... Pri DACu počujem velké zmeny v závislosti od napájania a v arte priemerizovaním sa to ani nepokúšam zmerať pre to že viem že by som nenameral vôbec nič. Ale myslím si že v komercií tieto rôzne typy Dčok prevalcujú kompletne linearne zosilňovače či už diskretne alebo integrované. Linearne diskretne zosilňovače budú na tom podobne ako dnes elektronky. Väčšine ludí to určite bude stačiť.

(upravil Crifodo 15. 7. 2017 3:16)

Re: "audiofilské" predražené Dčko Technics

Kuky napsal:

popisovaneho Technicsa som nevidel a nepocul takze hodnotit nemozem a ani nebudem akorat mi trochu vadi ze sa tu robia zavery nad niecim co nikto nepocul a k tomu mu chyba info, vzhlad a funkcionalita je vec vkusu a preferencii...

Jestli je ale vzhled a funkčnost otázkou vkusu a preferencí, tak zvuk taky /a možná ještě víc subjektivně/, protože ten vzhled se dá oměřit pravítkem a funkčnost se dá posoudit jednoduchými argumenty. Třeba díra pro pro sluchátka nahoře znamená, že točený kabel k sluchátkám může viset doprava dolů a zakrývat pohled na indikátory.
K těm spínaným zdrojům mě zaujala v recenzi věta
Systém vybaven také lineárním regulátorem, který stabilizuje výstupní napětí. Tento lineární regulátor využívá speciální kondenzátory, na míru upravené tak, aby se při jejich použití snížilo množství šumu při přenosu zvuku.
Jinak podobné informace bývají vždycky požehnány marketingovými kecy, ale když tady máme "právo" na subjektivní názor my, no tak ať ho má i ten redaktor...
Pohádky o stabilním těžišti, 2mm Fe plátech, 7mm Al plátech atd., mají třeba racionální původ v tom, že zařízení takového výkonu (a neznámého příkonu a klidového proudu), které nepracuje s energií spojitě, by mohlo být problematické v blízkém sousedství citlivých analogových audiokompoment. No a pak je stínicí účinek masivu kromě audiofilského orgasmu i požehnání pro EMC.
K obvyklému pobouření nad cenou a čecháčkovskému předepisování kolik že by to mělo stát, bych řekl, že cena i tady bude dána velikostí série a počtem kovových prvků vyžadujících obrábění, jsou tam ručkové měřáky, sklo, takhle těžký přístroj musel splnit tvrdé testy na pádovou odolnost a to něco stojí na rozdíl od obvyklé spotřebky v pokoveném plastu a 0,8mm Al piksle. No a když si cenu podělíte obvyklým poměrem příjmu kvalifikovaného Němce/Brita k východní mzdě, tak 54k není vůbec nepřiměřená suma, spíš naopak.
A je hezké, že informace o stroji Technics dodává pramen Panasonic...
"digitální zdroj hudby" je ad absurdum nesmysl, snad s výjimkou softwaru který přímo generuje samply, ale to pak nevím jestli se tomu dá říkat hudba.

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » "audiofilské" predražené Dčko Technics

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£