(upravil Kronos 10. 11. 2007 14:12)

Téma: Řezání přimočarkou

Jsem z Opavy ale pracji v Ostravě, takže jsem hledal stolaře v Ostravě který mi nařeže dřevo. Každý je tu neochotný, případně v dřevoprodeji za to chcou pálku a navíc ještě pořezový plán. Ani nevím jak by tento plán měl vypadat. Toto zvolím jako nejhorší variantu. Mám doma dřevotřísku, ale nemám bohužel kotoučovku, řekl jsem si že bych to mohl nařezat přímočarkou, jde jen o malé desky takže za jedno odpoledne bych to stihnul. Jediný problém je že přímočarka podřezává do boku, to vodící kolečko nemá vůli, možná to bude špatný plátkem nevím. Zkoušel tak už někdo řezat, má to smysl? Třeba by pomohl jiný plátek lepší, případně jaký? Můj známý říkal že to mám nařezat o par mm větší a pak to vibrační bruskou srovnat, ale budu to dělat doma, a to by bylo šíleně moc bince což je špatné. Kdyby někdo měl nápad byl bych rád. Nevadí mi že to je trošku křívé to se může zatmelit ale zas aby to nebylo moc.

Nejhořší je že mám jiné uchycení plátků než je běžné dostupné. http://www.levne-naradi.cz/images/05-5101.jpg toto do pily neupevním.

Re: Řezání přimočarkou

Co já jsem zkoušel řezat přímočarkou větší desky, vždycky to bylo křivé, ... Zkoušel jsem si i truhlářskýma svěrama připevnit na řezanou desku "vodící" trámek, ale pila si jela stejně křivo, až se zakusovala víc a víc...

Ale s nakupem nařezaného dřeva jsem vždycky uspěl v ostravském Bauhausu nebo co to bylo, když kupuješ dřevotřísku u nich, neučtujou si nic za přiřez, jinak 19mm tl. cca 150 - 200 Kč 1m čtvereční...

A pokud už máš dřevo a chceš ho prostě použít a jiné nekupovat, tak se zajdi podívat do půjčovny nářadí, tam nějakou pilu seženeš a myslím, že ani moc nezaplatíš.
Přímočarkou to fakt nemá cenu a vibrační bruskou byses s tí uje**l, ...

Re: Řezání přimočarkou

Keď som robil bende, rezal som na cirkulárke. bolo to krivé, tak na každú stranu preidať pár mm. Potom som to zobral na hoblovke. Skoro som ju na tom dok..vil. V tej drevotrieske boli aj klince... Ale presnosť bola celkom dobrá, tmelil som pomerne málo.

Web

Re: Řezání přimočarkou

Solomon hm ok díky zkusím se poptat v tom Bauhausu. Mno Dřevo mám, ale pokud je to tak levné tak si to nechám nařetaz. Jen ještě taková blbost, stačí jim rozměry zadat? At tam pak nepříjdu a nevypadám jako blbec smile

Re: Řezání přimočarkou

Oni tam mají přířezový lístek, nařežou to do dvou dnů nebo po domluvě. Do toho lístku napíšeš rozměry a tl. desek, jestli kupuješ laminované tak směr letokruhů, ...
Jediný problém by mohl být fakt, že ti menší desky než (myslím teda) 250x300 mm nenařežou.
A mi tam desky posledně řezal nějaký mladý šulí***, kterému to i na těch velkých a super přesných pilách ujelo o mm, ... Ale řezy byly rovné, takže se to dalo zachránít docela bezproblému a ujelo mu to jen na výztuhách, což byly právě ty malé desky, cca 300x300. Jinak spokojenost ...

Re: Řezání přimočarkou

Jean, ja viem, dá sa to. Špáry som nemal viac ako cca 0,5mm. Niekde vôbec. cirkulárka nebola bohvieaká... Preto tá hoblovačka.

Web

Re: Řezání přimočarkou

priamociarka je nahovno, mozes mat na vrchu aj nejaku sablonu ale na opacnej srane i ten list aj tak ujde, takze nedoporucujem, ja teraz rezem na klasickej stolovej pile a presne na mieru, je to naozaj super mat vlastnu pilu, kde si mozes narazat presne to co potrebujes, lebo stale je riziko, ze ak si zadas nieco niekomu naraz, stale ti to moze po..bat. Hovorim to z vlastnej skusenosti sa mi to uz stalo u nas v Baumaxe. stalo sa mi uz aj to, ze dalsom si narezat v Baumaxe drevotriesku ciernu cca 26x85cm a ten tlk mi jednu narezal so strukturou pozdlz a jednu so strikturou napriec, taj napriek tomu ze som do objednavky napisal ze musi byt pozdlz, ale najvacsi  gool bol ten, ze samotne drevo malo hodnotu 288Sk a rezanie stalo 304Sk, takze nikdy viac a duplovane v Baumaxe, mam s nimi velmi zle skusenosti ci u nas v Ziline alebo v susednom Martine.

Re: Řezání přimočarkou

Hm to je nepěkné. Ještě se zkusím poptat kolik by mě vyšli bedny u qiisu ale ot počítám za 2 10l budky budou chtít tak 2000 a což je nejhorší. Asi půjdu škemrat ke stolaři.

Re: Řezání přimočarkou

s priamočiarou sa dá ísť aj rovno, ale treba pri lacnejšom nástrojí tenší materiál, alebo pri väčšej hrúbke profesionálnu pílku, spolu so špeciálnejším pevným a hrbším listom, čo sa neohýba smile
nad 1cm je lepšie pužoť cirkulárku.....

Web

Re: Řezání přimočarkou

Me to v bauhausu narezali na pockani, ale taky je pravda ze sem asi 4 obchody objel, od frydku do ostravy, (Obi, baumax, bauhaus atd) Dal sem rozmery a narezal to do 1/2h a ja si mezitim vybiral vruty a lepidlo

Web

Re: Řezání přimočarkou

Zkus to nařezat ručně. Kup pilu ocasku, dneska dělaj pily s dobrým ostřím. Píšeš že to není nic velikýho, tak by se to mělo nechat zvládnout ne? Taková ocaska udělá daleko lepší řez, žádný vlnky, podřezávání a pod.

Re: Řezání přimočarkou

Hm díky pánové, pokud to nepude nechat nařezat na dané rozměry v obchodě. Tak si nechám uřezat 1-2 velké desky které budou rozměrově na výšku bedny, pak jen nařežu kusy tak aby šířka odpovídala a spodek a vrch.