Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Regálovky se zadním bass reflexem?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Regálovky se zadním bass reflexem?

Ahoj,

Dospěl jsem do věku, kdy bych chtěl zkusit, jak vypadá alespoň trochu slušný poslech (v porovnání s 20 let starou Aiwa věží), a koupil jsem si k tomu Pioneer sa-610, ale zatím jsem k němu nenašel bedny, které bych chtěl. Chci regálovky, nejlépe asi bazarové (více muziky za méně peněz) a zaujaly mě Tannoy Mercury M2, které mají ale bass reflex dozadu, což mi v mysli vyvolalo otázku, na co že jsou dobré regálovky se zadním bass reflexem? Nezabíjí to tu výhodu, že lze regálovky postavit na nábytek, nebo poličku ke stěně? Nebude ten bass reflex dělat neplechu, když bude bedna 5 cm ode zdi? Jaké máte zkušenosti vy?

PS: byly by ty Tannoy M2 dobra volba v kategorii do 5000?

Petr

Re: Regálovky se zadním bass reflexem?

mám zesil pincek A656 i boxy téže značky CS901 s bassreflexem dozadu a to je nedobré, citlivé na pozici a vzdálenost
od stěny...po přestavbě, dotlumení vnitřku a ucpání otvoru (míčkem tenisákem) ze zvuk zlepšil ale o to přece nejde
"dodělej si doma sám" jmenované sloupáky budou OK ale důsledně s předním bassreflexem, tolik moje zkušenost

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Regálovky se zadním bass reflexem?

Já se tady nemůžu považovat za rádce, sám se vyptávám. Po přečtení mnoha příspěvků zkušenějších, jak je to s tou poslechovou místností a umístěním reprobeden mi jasně vychází, že bassreflexem vpředu si škrtneš jednu proměnnou v tom nekončícím hledání skvělého zvuku.

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Regálovky se zadním bass reflexem?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£