Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Subwoofer "od píky".

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 46]

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:02)

Téma: Subwoofer "od píky".

smile

Re: Subwoofer "od píky".

Kdo si hraje, nezlobí smile
Podobné nápady jsou občas k vidění na netu, tak ať to aspoň relativně dobře dopadne...

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:02)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

Re: Subwoofer "od píky".

toho papíru bych se nebál, udělat formu ze sádry, (profil vyřezat střeba ze sololitu, nebo co máš po ruce, doprostřed vrazit železnou tyčku jako osu a kolem mí to vyrotovat)   navoskovat a nakašírovat papír duvilaxem, když uděláš první vrstvu třeba z komiksu, tak to bude zrovna povrchovka, bude stačit bezbarvej lak... a pokud by měla být nembrána sendvičová kvůli tuhosti, tak do toho můžeš na mezivrstvu použít proužky z lepenkya pak zas vrstvu papíru. Ale jistě bude taková 20" membrána s přiměřenou tuhostí něco vážit. Ale zase díky 3d tvaru by to mělo být tužší než kužel, nehledě na možnost krásnýho napojení na former.

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:01)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

(upravil Kocour 20. 5. 2017 20:10)

Re: Subwoofer "od píky".

Nejaka ta inspirace:
http://www.diyaudio.com/forums/multi-wa … eaker.html
http://vikash.info/audio/transducer_design/index.asp

ruzne DIY repro

Web

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:01)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:01)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

(upravil check 22. 5. 2017 11:24)

Re: Subwoofer "od píky".

S tímhle jsem si hrál tak asi, když mi bylo 17 big_smile. Závěs jsem použil z duše kola menšího průměru cca 12-15", membránu jsem slepil konusovou ze čtvrtky. Dál jsem se nedostal, zahodil jsem to do koše. Myslím, že jsem snad zkoušel navinout ručně cívku, ale neměl jsem vhodný drát a bez přípravků a pořádného formeru je to na nic.

Rozhodně plochá membrána je totální kravina, i když ji vyztužíš, tak bude mít cca na 200-300 Hz rezonanci jako kráva (a s tím související zkreslení i na nižších dělitelích). Samotná membrána by se ti měla vejít tak do 50g, většinu kmitající hmotnosti tvoří cívka a části závěsů a spideru.

Problém jsou lepidla, protože těmi, která jsou běžně dostupná, se nedá reprák uspokojivě slepit. Zejména cívka k membráně je dost problém.

Cívka, závěs se dá dneska splašit i jako díl. Membrána taky. Motor už je horší. Magnety mají na neomag.cz jenže co pólové nástavce. Ono to není obyčejná ocel, i když i s ní to nejspíš bude fungovat.

Mám tady rozdělanou Beymu 12BR70, které jsem sundal zadní pólák, přidal druhý feritový magnet a na pólák udělal nástavec. Problém je to složit zpátky, protože magnet je živý. Potřeboval bych to složit na soustruhu a možná i ten pólák přesoustružit. Chtěl by jsi se radši ujmout tohodle? Já na to nemám čas, válí se mi totu asi tak deset let. Ale reprák by z toho vzniknul hodně zajímavý.

Web

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:01)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

Re: Subwoofer "od píky".

Já k té Beymě mám i membránu s cívkou, takže to stačí složit.

Hele tak až budeš skládat vlastní magnet, tak to můžeš přivézt a změřím ti sycení v mezeře, mám na to měřák.

Web

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:01)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

Re: Subwoofer "od píky".

checku,mohl by jsi,prosím,napsat něco o měřáku sycení v mezeře?
Kdyby jsi se chtěl vyloženě té skládačky 12BR70 zbavit,jsem jako další zájemce.
Crashpc,pár utržených magnetů už jsem zpět lepil.Nebyl ale důvod měřit,takže změnu oproti originálu neznám.Jde to,řekl bych s přesností na desetinu milimetru,ostatně jako všechny rozměry týkající se "motorů".

(upravil check 22. 5. 2017 18:33)

Re: Subwoofer "od píky".

Na stavbu vlastního repráku jsem se vykašlal, protože jsem si uvědomil, že je lepší jít v té době na brigádu a vydělat si na pořádný reprák koupený u firmy, co na to má vybavení smile. Ale jo před lety jsem si blbnul i s vykuchaným reprákem a jeho předěláním a rezonátor pod zadek do sedačky smile.

Rozebraný a složený reproduktor jsem měřil kdysi nějakého výprodejového Tonsila z Dexonu. Měřil jsem mu TS parametry před a po a rozdíl byl v rámci chyby měření když měříš stejný reprák ve dvou dnech...

S ztrátou nabití magnetu není problém, když při rozebírání magnetu nepřekročíš Curieovu teplotu.

Na složení magnetu to chce mít přesně pólák a pak ze silonu vysoustružený kroužek mezi póláky, přes který se to slepí a pak se to silou ještě taky půjde dát vytáhnout po zalepení epoxidem.

No mám měřák s malou Hallovou sondičkou asi 3x1 mm dlouhou asi 60 mm, senzor je na konci. Takže se to dá strčit do magnetické mezery a dá se změřit i závislost sycení na hloubce v mezeře. Je to obyč přístroj na 9V baterku, měří to v miliTesla.

12BR70 klidně prodám za nějakých pár stovek. Bude to dobrý reprák po složení, ekvivalent nějaké Peerlessům XLS.

Web

Re: Subwoofer "od píky".

Dal bys odkaz na měřák?Děkuji.Uvidím,jestli neprojeví zájem Crash.Respektuji,že jsme v jeho vlákně.

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:01)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

Re: Subwoofer "od píky".

Crashpc:Děkuji.Napíšu checkovi.
Taky jsem začínal s plechovkami.Ty rozhodně dobře obrousit od laku,odmastit,a hliník všeobecně do hodiny lepit(oxidace).Bacha na plechovku od Argus Strong,je v ní železo.A samozřejmě bacha na úplné spojení onoho hliníkového formeru.Tuto chybu vídám u dvou opravářů reproduktorů a bohužel i u reproduktorů TVM(nevysvětlitelné rezonance,často ARN312).

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:01)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

Re: Subwoofer "od píky".

To se mi líbí Crashi, nenech to usnout a doufám, že se pak pochlubíš TS-kama a fotkama. Trochu se bojím, jestli to bude mít TS parametry do nějaký vyrobitelný bedny, ale rozhodně je to zajímavý.

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:01)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

Příspěvky [1 až 20 z 46]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Subwoofer "od píky".

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£