Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » poslech CIare CAD 12

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: poslech CIare CAD 12

Zdravím, našel by se taky někdo z Ostravy a okolí, kdo má CIare CAD 12 a nechal by mě tenhle reprák poslechnout? Je to můj kandidát na midwoofer do 3way open baffle.

Web

Re: poslech CIare CAD 12

Midwooferem myslíš co? Že tam bude jako střeďák? Jestli jo tak na středech je lepší PD P12-150

(upravil hakunin 9. 11. 2007 15:22)

Re: poslech CIare CAD 12

Tak tak, bude to ten prostřední driver:). Jak čteš ty osobně vodopády? vodopádově vypadá PD P12-150 hůř, je to tak? Víš, kde bych si ho mohl poslechnout? (PD P12-150)
ještě uvedu zdroj vodopádů : http://www.prodance.cz/protokoly.php?An … amp;Lng=EN ale to ty určitě znáš.

Web

Re: poslech CIare CAD 12

Osobně na ně ani nekoukám, a porovnávat repra podle waterfallů mi připadá zcestný. Faktem je to že Ciare COD že o něco víc zabasuje než PD P12-150 který je zas na středech lepší COD. Jaký bude ostatní osazení? musí být střeďák 12"?

Re: poslech CIare CAD 12

Bedny už existujou -hledal jsem něco s lepším podáním 100Hz-2kHz než má alpha 6. Viz http://wiki.hantl.cz/All_eminence_OB 12" to být úplně nemusí, zvažoval jsem ještě betu 8, gammu 10 a eminence B12A. Líbí se mi třeba jak to má bastanis (http://www.bastanis.com/) a slibuju si od vetšího cone lepší dynamiku.

Web

(upravil hot.shot 9. 11. 2007 17:18)

Re: poslech CIare CAD 12

To PDčko můžu každopádně doporučit, ale bude to chtít upravit výhybku.

EDIT: tak trošku bude problém že ten tweeter je dělenej až na 10kHz, by se musela komplet překopat výhybka... Zkus dát na basák cívku s menší indukcí abys měl vyšší dělící frekvenci, mohlo by to na dynamice přidat a na tu Aplhu dát kondík s menší kapacitou

Re: poslech CIare CAD 12

No a tušíš, kde v blízkosti Ostravy bych si ho mohl poslechnout?

Web

Re: poslech CIare CAD 12

Netuším, ale přečti si edit v příspěvku 6...

Re: poslech CIare CAD 12

Nějakého překopávání výhybky se nebojím:). Betu výš nechci, nelíbí se mi když jdou zvuky co nemají od podlahy.

Web

Re: poslech CIare CAD 12

No tak s tím tweeterem to bude chtít jít co nejvíc dolu na 3500Hz 2. řád. To PDčko bude chtít odfiknout od vršků nejspíš taky 2.řád, rozhodně ne jako u tý Aplhy že tam není žádná spodní propust.

Re: poslech CIare CAD 12

XO nějak půjde:) toho se vůbec nebojím.

Web

Re: poslech CIare CAD 12

Nebo by tam šli dát Selenium 10PW3 nebo 8PW3, 8" nebo 10" by mohlo být vhodnější než 12".

Re: poslech CIare CAD 12

Sice mi Choky psal, že to mám dát místo té alfy, ale uvažuju tom spíš jako o range 100něco až třeba 600-800 ve 4way anebo dát tweeter dost nízko, případně sehnat 2" tweeter. Takže ty menší mě zas tak nevzrušujou.

Kdybys ale věděl o fajnovém 10" co nemá 3 peaky jak prase a peak na 1kHz tak budu rád, když se podělíš o název:). Ten selenium je už z pohledu na charku samá energy storage, tzn. bordel. U všech modelů. Jeden je i naměřený na prodance. Teď neříkám, že to jsou špatné dirvery, ale nezdají se mi lepší než ta 12. Jestli máš tip, kde si je poslechnu v Ostravě a okolí, dám jim šanci.

Web

(upravil hot.shot 12. 11. 2007 21:02)

Re: poslech CIare CAD 12

nevím co si v Ostravě můžeš poslechnout, můžu Ti vybrat lepší 10" ale nevím jakou máš cenovou představu

Edit: ale zas když 4way tak bych zůstal klidně u 12" PD12-150

Re: poslech CIare CAD 12

Cenová představa je do dvou za kousek. Z hlediska výsledku vidím ale větší přínos ve dvou Ciare COD per side, než v jedné "lepší" desítce takže to nebude mít asi moc smysl. Ciare vypadá fakt super a pokud půjde dobře spojit s tím co teď mám tak jsem úplně v klidu.

Web

Re: poslech CIare CAD 12

Bože na co dvě 12", to už toho udláš úplnej hybrid. Chápu správně že tvůj úmysl je z toho prostě udělat 4way neboli dát tu 12" mezi tu Alphu 6 a Betu 15? Jestli jo tak tam prdni Deltu 12LF

Re: poslech CIare CAD 12

V pripade, ze bych ty dvanactky chtel nechat hrat fullrange jako bastanis a patlal bych ty membrany nejakym sajrajtem, tak by se dve per side hodily na lepsi dynamiku a citlivost navic se taky hodi.

Web

Re: poslech CIare CAD 12

Ta citlivost je na doma k prdu a na to jaký je ostatní osazení je tuplem k prdu. A pořád mi nějak není jasný co že to chceš uplácat

Re: poslech CIare CAD 12

3way, nebo 4way - podle toho jesti se mi to 4way povede sladit. Budu pořizovat vedle těch dvanáctek další dvě bety 15 a kdyby mi tam ta alfa neseděla tak jsou další dvě 12ky do bucoucna pro citlivost dobré. (Ale to jsem teď myslel fakt do buoucna)  Je to tak že bych prostě radši dvě 12 prtože to bude lepší, než jedna stejně drahá desítka.

Asi nemá moc smysl se dohadovat jaké to bude, než to vyzkouším. Možná tě bude zajímat, jak vidím finále. 2x beta 15 per side, COD 12" + A6(pokud se povede sladit) + APT80(bych i časem možná vyměnil, anebo přidal jeden dozadu, aby to byl dipól). Ty bety budou ve svých vlastních H bafflách s relativně malým rozměrem (tak odhadem 50-60 cm hloubka) a zbytek budou dva "semaforky".

Web

Re: poslech CIare CAD 12

Co to má být ? Když vidím nápad typu 3 nebo 4 pásmo, výběr laciných reproduktorů, to má být nějaký pokus o aparát do obřadní síně krematoria ?

Web

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » poslech CIare CAD 12

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£