1 ...editoval Crifodo (8. 5. 2017 13:38)

Téma: Převychováme vaše děti

Nějak mě napadlo podívat se na mediální potrat posledních dní z druhé stránky.
(kavárenská pseudokauza mladé antifa-skautky, kterou napadl, uřval, 6x znásilnil a rozčtvrtil hnusný neonacista):
https://stredoevropan.cz/2017/05/07/ma- … e-skautce/

Moderní levice v Norsku snad už program výchovy dětí z nesprávně orientovaných rodin úspěšně aplikuje?
https://i2.wp.com/stredoevropan.cz/wp-content/uploads/2017/05/C-vBgZFWAAAAFtg.jpg
Co kdyby ta pipina se stejným transparentem vycestovala do Saudi Arabie a zkusila navrhnout, že musulmanovi vychová děti?

2 ...editoval hranatybraska (8. 5. 2017 14:06)

Re: Převychováme vaše děti

Já to vnímám spíše jako extrémní projev dnešní bezradnosti skautu co do hledání smyslu vlastní identity jako hnutí, smyslu i co do náplně. Zkrátka a dobře, co skatu v dnešní době je, co je jeho smyslem a náplní a co má přinášet společnosti? Pokud vím, tak prvopočítky byly v přežití člověka v přírodě. Chce dneska vůbec někdo z mladejch přežít samotný v přírodě? Já si myslim, že nechce, páč bez internetu to pro ně stejně postrádá smysl..

3 ...editoval Crashpc (8. 7. 2018 13:05)

smile

4

Skauti se pletou do politiky... nechápu.

5 ...editoval TomasT (8. 5. 2017 17:06)

Je mi zle co ti zk...eni presstituti novinarsti predvadeji, jak a komu nadrzujou, ani omylem nekupuju jakekoliv noviny, diky te sebrance ode mne neuvidi ani desetnik.

Holcina to jeste nechape, doufam ze ji nikdo kulturne neobohati a prijde na to casem sama ze tudy cesta proste nevede.

6 ...editoval Otas (8. 5. 2017 17:38)

Společnost v Čechách (i Evropě) je rozdělena v názoru na přistěhovalce s jiným světovým názorem.
- většina Čechů, nejspíše ze špatných osobních zkušeností s asimilací většiny Romů do společnosti (čest výjimkám) se bojí, že lidé věřící v Islám se nebudou chtít vzdát doprovodných pravidel života, naopak je budou nadřazovat a nebudou respektovat pravidla tohoto státu. Že tak rozšíří řady těch, co svým jednáním narušují fungování tohoto státu
- lidé, kteří nejspíše tuto zkušenost nemají (chápu, počty Romů v Praze stále klesají a problematika se upozaďuje), si myslí, že je třeba těm druhým otevřít oči aby prozřeli, jak je to sobecké a špatné jednání. Lidem v nouzi je třeba pomáhat, vždyť i našim lidem bylo za totality na západě pomáháno.

Jsem li v argumentační nouzi, dívám se do historie. V historii hledejme poučení a berme si z ní zkušenosti. Lidé jednají posledních několik tisíc let stále stejně, mají přibližně stejné okruhy motivací, jsou přibližně stále stejní. Znalost historie je důležitá i pro dnešek a naštěstí je to můj koníček na úrovni, srovnatelné s elektronikou.
Zkuste si zapátrat v historii vývoje problémů Kosova. Zkuste se podívat vývoj problémů Náhorního Karabachu. Zkuste přemýšlet o příčinách konce starověkého Říma. Sjednocující argument: Nízká porodnost původních obyvatel (jo, když dáte ženským rovnoprávnost, chtějí užívat života, ne rodit kupy dětí, už chytrý císař Augustus nad tím skřípal zubama).
Nicméně už se těším na ženské v čádorech a hospodu bez alkoholu, kola dějin lze zvrátit velmi obtížně, Evropa na to nemá a za deset let bude pozdě. Škoda, že se toho nedožiju (to chce tak 30 - 60 let), to bude švanda!

7

at jdou do hazjlu, at si vychovávají klidně celou afriku ,ale za SVOJE

8

to Otas: je to strašný, ale vidím to podobně. Otázka je, kde křesťansky smíšlející bělošské populaci pokvete pšenka, mě vychází jižní amerika a snad austrálie...

9

Otas: Řím položilo olovo, o rovnoprávnosti žen v té době nemůže být řeč.

10

Otas: máš pravdu Římané si prostě chtěli hlavně užívat.

11 ...editoval Otas (9. 5. 2017 17:54)

Postavení patricijských (a nejspíše i všech) žen ve starém Římě kolem počátku letopočtu bylo podle mne i z dnešního pohledu velmi rovnoprávné. Hezky popsáno je to třebas v knihách o Claudiovi, ty psal profesor historie, lze očekávat, že neplácal samé pitomosti.
To Řekové ženy zavírali coby nymfomanická stvoření doma (bodaj by je pak vzali s sebou na Olympiádu, když tam atleti závodili nazí smile ..).
Olovo nějakou roli určitě sehrálo, jenže mi schází doložené další příznaky otravy. Císaři se dožívali vysokého věku (samo ne Caligula nebo Nero, kterým k smrti pomohli).
Jižní Ameriku mám velmi rád, je nádherná. Je tam hodně lidí, kteří vypadají jako indiáni. I když Španělé vydatně užívali "práva vítězů" a zanechali tam hodně rozsáhlý genetický otisk. Takže mestici. Povahově jsou tito lidé příjemní, obvykle nejsou moc hluční a dovedou pohodově užívat života. Zajímavý je i zvyk korzovat na náměstí, s tím jsem se v Evropě nesetkal.
A mají tam koku, což není (na rozdíl od kokainu, koncentrovaného extraktu) nebezpečná droga. Mé zjištění po dvou lístkách: Proč se najednou cítím, jako v osmi, desíti letech? Aha, už to vím, vždyť mne vůbec nic nebolí.... A to nejsem mrtvý....

12

Vlastně nejvíce jim uškodilo vlastní velikášství a rozpínavost.

13

https://www.petice24.com/petice_za_dodrzovani_ustavy_cr

https://www.petice24.com/manifestani_pe … loe_zemana

14 ...editoval Benazi (10. 5. 2017 8:27)

Strašné

15 ...editoval Crifodo (10. 5. 2017 8:44)

hranatybraska napsal:

Já to vnímám spíše jako extrémní projev dnešní bezradnosti skautu co do hledání smyslu vlastní identity jako hnutí, smyslu i co do náplně.

Ta bezradnost není dnešní, ale provází skauty od samého začátku (českého), teda bezradnost členská myslím. Ti kdo tahali za nitky, se vyznali vždycky. Děti byly rády za jakýkoliv program a manipulaci nebyly schopné vnímat, leda možná v dospělosti až ex post. Už za Svojsíka byli skauti používání k politicko-vojenským účelům v divokých časech po Masárikově odštěpení od c.k., což nejen z hlediska příkoří vůči soukromému vlastnictví taky nebylo vždycky čisté. Viditelné to bylo okolo roku 1968, kdy ihned vystartovali vůdci skautů z důvodů politické opozice. Jinak jsou všechny programy "práce" s mládeží podobné jak vejce vejci ať jsou to pionýři, FDJ nebo junáci a skauti. Odpolitizovat to šlo dost těžko, možná snad v té Británii, nevím. tady to už z principu postihovalo vždycky proletářskou mládež pro kterou se hledala činnosti a současně indoktrinace. Je to logické protože selskýho synka nebylo potřeba a čas někde bláznit po lese a hrát si na indiána, ten pomáhal tatínkovi na statku aby z něj byl jednou hospodář. No a panský synek se učil rozumět bankám a financím a držet golfovou hůl. Nevím jestli je symbolické, že zakladatel českých skautů Svojsík jel na konzultace do Stalinova Ruska v třicátých letech. Ale to, co bylo teď v Brně není pro skauty nic nového, už od 90´ pokaždé stáli skauti u havlistického kladení věnců na Národní třídě, ta politická angažovanost tam byla.

16

Skauti se angažovali taky za protektorátu v protinacistickým odboji.

17

To je zvlášť smutná ironie doby. Británie, země kde skauting vznikl, účinkovala u obsazení ČS Htlerem proti kterému se pak čeští skauti měli angažovat. Tahat děti do politiky je svinstvo. V zemi kde Hitlera 20% vítalo, 80% laxně švejkoval a zbytek proti němu aktivně bojoval, za což se pak třeba skautům dostalo zákazu od vítězné mocnosti, pro kterou byl skauting buržoazní. Odbojář mohl mít na barikádě pět průstřelů a válčit spolu s krasnoarmejcem, ale když pak řekl Stalin je vůl, tak šel do Jáchymova v lepším případě.
Mně stačilo okolo 1970 když jsme jako děti v baráku byli měsíc ve skautu, pak v pionýru, pak zase ve skautu, podle toho čí rodiče si zrovna četli Poučení z krizového vývoje. Část skautů utekla pod vodáky a turisty a ti aby přežili, chodil s transparentama do komoušských průvodů na 1. máje.
Nic se nezměnilo. Proto říkám tahat politku k dětem je svinstvo. Pak z nich leda vyrostou Dalíci, Grossové a Sobotkové.

18

Skauting původně vznikl aby připravil budoucí britské vojáky na boj v koloniích.
Neville Chamberlain nikdy nebyl ve skautu.

19

Proti Zemanovi a Babišovi se chystá ničivá, dehonestující kampaň. Babiš má našlápnuto na premiéra a všichni se bojí, že by odhalil všechna zvěrstva co se děla před ním. Česká mediální sekce dostala příslib 200 milionů korun, jako zálohu na zajištění umělé "nenávisti" obyvatel proti ANO. Budeme svědky rozsáhlé kampaně proti prezidentu Zemanovi a ANO. Vše je smyšlené a je to dílem kolektivu vedení zpravodajství TV Nova, který má přislíben velký balík peněz, ty však nemají putovat do TV Nova přímo, ale prostřednictvím "objednané reklamy" jistých holandských společností a českých společností, které mají vždy něco spo lečného.
ODS, TOP 09 a ČSSD pokud ztratí moc ovládat zemi a uplatňovat čím dál větší vliv, budou mít těžký život a nemají jako strany šanci na přežití - celé vedení totiž bude postupně zadrženo a bude všem sdělováno obvinění z řady závažných trestných činů.

20

Čekal jsem, že se něco podobného zinscenuje, ale čekal jsem to později (rozumněj s menším předstihem před volbami). Jenže podle mě se v poslední době Babiš začal více a více "proviňovat" tím, že podle průzkumů jeho preference začaly růst rychleji než někteří očekávali, tak to udělali teď.

A takového Sobotku - to co před týdnem udělal a další lidi - mi už ani nestojí za to, abych je komentoval lol