Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Autohifi » Pomoc pri výbere subwooferu

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 30 z 30]

Re: Pomoc pri výbere subwooferu

Crashpc: Třeba je to jen mou hloupostí, ale já jsem taky hodně zmaten z tvých úvah. Nezlob se, ale jseš si pevný v kramflecích? Spoustě vět nerozumím a nedávají mi smysl, jakoby sis zavedl nový způsob chápaní věcí. Nejlepší bude když nás odkážeš na originály, protože tohle na mě působí opravdu strašně těžkopádně, ale říkám, třeba mi jen nestačí mozková kapacita. Proč ale až doteď byl Sýkora a všechny ty papers typu AES apod. tak hezky srozumitelný?

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:07)

Re: Pomoc pri výbere subwooferu

smile

(upravil Cabinko 9. 5. 2017 21:50)

Re: Pomoc pri výbere subwooferu

chlapci vidim ze to handrkovanie vas stale bavi...neberiem vam to fakt, ale prosim skuste radit aj trosku k teme...
aktualna situacia je taka
mam Pioneer TS-W311S4 30cm subwofer (400w RMS) vpodstate tento http://autohifi-ady.sk/index.php?id_pro … er=product v 45l bedni (pokial viem)
objednal som nakoniec http://autohifi-ady.sk/index.php?id_pro … er=product a dam ho pravdepodobne do tejto bedne http://autohifi-ady.sk/index.php?id_pro … er=product ktora ma taktiez 45l

viete mi prosim povedat ci tam bude dostatocne velky rozdiel?

podla vsetkeho potrebujem zvysit nie len hlasitost ale aj SPL tie tlaky od subwooferu...
1. je mozne aby ten novy subak v tej bedni dokazal davat vacsie tlaky ako ten pioneer kedze ma 2x taky RMS vykon aj ked bedna ma rovnaky objem?
2. ten novy subak ma v parametroch pisanu bednu na 40l, niekto vravel ze tolerancia bedne je +-10%...bude to problem? kedze 45l je cca 12% navyse... co to moze v praxi znamenat, su tam nejake rizika, alebo nevyhody?

za odpovede vopred vdaka

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:07)

Re: Pomoc pri výbere subwooferu

smile

(upravil Cabinko 9. 5. 2017 23:00)

Re: Pomoc pri výbere subwooferu

Mozes mi prosim vysvetlit co je Xmas? Cize je to dobrý údaj oproti tomu pioneeru? A ta bedna samotna je podla vas lepšia keďže tam je bassreflex štrbinový a nie oválny? Ma to nejaky vplyv? Mne sa totižto strbinovy páči viac, ale nvm ci to ma nejaky vplyv. Cize 3-4 db to bude vpodstate dvojnásobok. Ale to je dvojnásobok aj co sa SPL čiže tlakov týka? Ale tých 6db mi to teda asi neda

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:07)

Re: Pomoc pri výbere subwooferu

smile

Re: Pomoc pri výbere subwooferu

Tak možno to nebude tak počuť, ale pokial tie 3db su u subaku aj samotné tlaky čiže spl, tak dvojnásobne tlaky bude predsa cítiť dost smile

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:02)

Re: Pomoc pri výbere subwooferu

smile

Re: Pomoc pri výbere subwooferu

Pro ucho je dvojnásobná hlasitost +6dB, nikoli +3dB.

Re: Pomoc pri výbere subwooferu

Ani to nemusi byt nevyhnutne pravda, niekde sa uvadza 10dB. Lebo "dvojnasobna hlasitost" je celkom dost relativna a subjektivna vec, rovnako ako dvojnasobna svetelna intenzita ci dvojnasobny smrad.

Příspěvky [21 až 30 z 30]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Autohifi » Pomoc pri výbere subwooferu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£