Měření s RMAA - diagnostika problému (Stránka 1) - Zdroje a úprava zvuku, muzika - Audioweb.cz

Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje a úprava zvuku, muzika » Měření s RMAA - diagnostika problému

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [11]

1 ...editoval Crashpc (25. 2. 2017 23:14)

Téma: Měření s RMAA - diagnostika problému

Ahoj.

Po pořízení nové zvukovky iConnectAudio2+ jsem se jal měřit, jak jsem dopadl.
Jde o řešení audia z PC (poloprofi, DSP pomocí EqualizerAPO, zvukovka se symetrickými výstupy).
Při cestě k řešení jsem ale narazil při měření na problém. RMAA při measurement wizardu hlásí interchannel bleeding, a je to vidět i na měřeném grafu. Zkusil jsem tedy v PC disablovat co se dalo, signál generátoru programu pro zkoušku namuxovat digitálně rovnou do vstupu, ale výsledek se nehnul. Prochcávání kanálů mezi sebou zůstalo. Tedy, domnělé. Může to být něco dost jiného. Začínám mít pocit, že to není problém zvukovky. Nevím ale jakého stébla se chytit, a kde pokračovat s diagnostikou problému.
Zvláštní je, že se v měřní objeví občas docela dlouhé chvilky, kdy se to neděje, a čím větší samplerate nastavím, tím horší to je. Na normální poslech to tolik nevadí (-91db), ale už z principu mě to irituje, a hlavmě pak nejde nic správně naměřit.
Věděl by někdo kam dál?

Tady printscreeny:
http://www16.picfront.org/picture/EWRQApiGHF/thb/crossfeed.jpg

2 ...editoval Hazys (26. 2. 2017 2:09)

Re: Měření s RMAA - diagnostika problému

90dB separace kanálů je ti málo?  I když jak koukám na spek té zvukovky, tak tam separaci kanálů nevidím, maximálně tak SNR. :-/

3 ...editoval mechanik (26. 2. 2017 8:55)

Re: Měření s RMAA - diagnostika problému

Ja sice meriam v arte ale na tom obrázku čo si sem dal vôbec nevidím to čo popisuješ. Jediné čo vidím je jitter pri vyšej vzorkovacej frekvencií... Oba kanály, biela aj zelená bežia na plno. Vrchol je niečo málo pod 0db a šumové dno je na zhruba -120db. Presluchy budeš vidieť vtedy ked do vstupu ktorým meriaš signál privedieš opačný výstup než je ten na výstupe ktorého máš plný signál.

Inak čo je na 90db málo a čo by ste čakali? Stažoval sa tu na to kedysi tiež niekto... Je to normálne, na ESI julia tiež vidím na výstupe opačného kanalu "peak". Už sice neviem presne aký ale nižšie ako 100db pod signálom to tiež nebude, tipoval by som to tiež na 90db...

Inak, možno tam máš nejake rušenie ked sa to v čase mení, skús zmeniť kmitočet o nejaky malý kus... Ale ked to chceš hrotiť tak si kúp kvalitný externý DAC čo bude použivať 2 čipy v mono režime a samostatné OZ pre každý kanal.

4 ...editoval Crashpc (26. 2. 2017 10:05)

Re: Měření s RMAA - diagnostika problému

Hazys: Na ucho mi to stačí, ale jelikož RMAA měří SNR i přes tuhle problematiku, tak je naměřený SNR velice vysoký.
Při routování čistě digitálního signálu bez analogu a bez kabelů mám cca 95-98db. To mi nepřijde normální. S kabelama je to ještě horší. PC zvukovka za půlku má klidně 110db. Ale jak píšu, skoro si nemyslím, že by to byl crossfeed a podobné sráče. Testovací signál je 1kHz jehla. To co vidíme se rozlejzá po spektru.

Ten samý testovací signál při 96kHz vypadá takhle:
http://www16.picfront.org/picture/PQQUwOsWmN0/thb/96kHz.jpg

WTF?

mechanik: Skvělý nápad - použiju jiný program. Třeba to je i kompatibilita RMAA....
Jitter by to svým způsobem mohl být. Asi to máš namáknuté víc. V obrázku výše je problém vykreslen velice - má to být 1kHz, a naměřený pak je totální shit.
Relativně kvalitní DAC by tam měl být, a toto by to dělat nemělo. Nicméně díky za postrčení. Zkusím na zvukovce zvětšit buffer, přestavit sync a zajebat s tím nějak.

//Tož práce s bufferem, synchronizací, ani použití jiného SW také nepomohl:
http://www16.picfront.org/picture/2tfJUwcc/thb/ARTA.jpg

Ten signál podle mého takhle zprzněný leze už z PC jako data. Právě jsem přes sondu od měření TS parametrů zapojil na starší Creative X-Fi 5.1, a ukazuje se tam ten samý problém.

5

Re: Měření s RMAA - diagnostika problému

Ten první obrázek je nějaký mismatch v samplovačkách, pak to vypadá podobně, co přesně se ti nelíbí na tom druhým měření z arty ?
Dej větší šířku FFT , zapni AVG a pak ukaž jak to vypadá. IMO máš ale pěkný výsledek, nahoře to sice šumí a hladina rušení je lehce vyšší, to už ale může být skutečně zvukárnou, není to ale nic strašnýho... 2 i 3h se ti ztrácí v tom šumu, podle mě prostě OK.

6 ...editoval Crashpc (26. 2. 2017 10:59)

Re: Měření s RMAA - diagnostika problému

Mismatch v samplerate mě pak zavádí k druhému problému - Když v SW zvukovky nastavím 16-bit 44.1kHz, pak v ovládacích panelech ve zvuku nejde vybrat nic jiného. Když nastavím na zvukovce cokoli jiného, tak už to jiné jde vidět i v ovládacích panelech, ale po vybrání a kliknutí na "použít" vyskočí hláška, že zařízení na tento samplerate není kompatibilní. Také v RMAA se změní kompatibilita všeho z FullDuplex na Playback nebo dokonce na nekompatibilitu s ničím, a nejde testovat už nijak.
//Na to jsem kápnul - i když nevím jestli s tím něco dělat. WDM neumí handlovat nic jiného. Když to jede přes ASIO, všude všecko valí, krom appek jedoucích pod WDM - tedy asi WMP,Flash v browseru atd. Jestli jsem to pochopil, nemusím v nějakém SW na zvukovce nastavovat nic extra, aplikace si dané nastavení zavolá sama, když jí tak nastavím. Snad...

Na druhém měření z ARTA je vidět, že ten 1kHz peak "u kořene" není zdaleka 1kHz peak, ale že se rozlejzá ve frekvenci. To je špatně.

Tady je další, 24-bit 96kHz:
http://www16.picfront.org/picture/1nBohuKuW/thb/24bit96kHz.jpg

7

Re: Měření s RMAA - diagnostika problému

Proč nezvětšíš tu šířku FFT ? Máš tam pořád jen 8bit.

8 ...editoval Crashpc (26. 2. 2017 12:29)

Re: Měření s RMAA - diagnostika problému

Protože jsem v tomhle noob, a tak funguju na defaultní nastavení.
Asi to bylo v tom - metoda měření.

Tady je nový výsledek 24-bit 96kHz, tentokráte už routovaný analogovou částí s kabelovýma propojkama:
http://www16.picfront.org/picture/JGpriqRn3K/thb/Meas02.jpg

9

Re: Měření s RMAA - diagnostika problému

Dobrý, zvětši si graf až na 48kHz, když máš fs 96k, zapni tlačítko average na linear a počkej až to doběhne, pak to sem dej.

Jinak už teď to vypadá pěkně, to máš propojené symetrikou ?

10 ...editoval mechanik (26. 2. 2017 13:25)

Re: Měření s RMAA - diagnostika problému

Ked celý čas išlo o to že je to dole "široké" tak to je čisto zlé nastavenie programu alebo jitter alebo oboje. Pri 192kHz vzorkovaní to nie je pekné ani na julií, lynx L22 som neskúšal, tam by to malo byť o niečo lepšie.

Už je to dosť staré ale sem som dal nejake merania   http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=18815   keby som tam mal merania pre nižšie vzorkovačky tak by bolo vidieť ako je to dole užšie...

11

Re: Měření s RMAA - diagnostika problému

Tady to je:
http://www16.picfront.org/picture/MwPws2HMCnQ/thb/next.jpg

Nad 20kHz taký chlupatý a zlomený smile
Je to propojené symetrikou.

mechanik: Dík. Člověk se každý den něco naučí.

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Zdroje a úprava zvuku, muzika » Měření s RMAA - diagnostika problému

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£