Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Arduiono ja ne e smile Mne fakt staci PIC + kazdej druhej mobil ma dneska IRko, takze staci..

(upravil kaed 8. 3. 2017 17:16)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Nad tím esp jsem uvažoval, ale prakticky "neumí" přerušení, takže je zase problém s IR ovládáním, což by mělo být jako základ. Web rozhraní je pěkný, ale kdo to využije. Pro ty, co by je mocí mermo museli mít, mám tip: http://www.xpablo.cz/?p=881 takže je to připojitelný i k PICu i k arduinu jako nadstavba. A jako bonus je ftp server na tom ESP, přes kterej jde pěkně editovat to html...
Web rozhraní je fajn, když je aparát třeba v jiným patře a zapoměl jsem ho vypnout, stejně jako teplota v boileru v jiné části domu...

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Kurnik ten oled je pěknej, k tomu je nějaká knihovna, nebo jak se to řídí ? Vidním že to je na i2cčku, ale jak tomu řeknu co má zobrazit ?

Díkec

(upravil pet007 8. 3. 2017 20:23)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

No je tam chip SSD1306. Existuje na to spoustu knihoven, dle toho v cem delas. Ja to mam pripojeny na 4wire SPI (softwarovy staci, takze jakykoliv 4 nohy MCU, CS mam trvale v 0), dela se mi s tim nejak lip, ale je to jen o zvyku. Tedle radic je hloupej, takze vykreslujes vse po bytech (= 8 pixelu bud horizontalne nebo vertikalne), tzn. napr. obrazek na cely displej 128x64 bodu zabere 128*(64/8) = 1024bytes. A nema to ani zadny font, vse musis resit pres SW. Ale jak rikam, prikladu je spousta vsude.

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Jo ty mas tu verzi s SPI, ja totiz koukal na nejakou verzi kde je "jen" I2C. Kazdopadne dikec za typ cipu, to uz me nakoplo, nejak jsem to predtim nestudoval. Ja jsem maslo a delam v arduinu a to jeste jen stylem ctrl+cizi ctrl+vlastni big_smile

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

No ja taky nejsem zadnej vedator smile Ja si rikam takovej plagiator s pridanou hodnotou big_smile

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Petře, i pro I2C verzi je už taky knihoven dost. Takže tvé Ctrl+C -> Ctrl+V by šlo velmi podobně smile

Web

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Takze maly up. Prototypove predni celo v tuto chvili - jen s OLED 1.3". Uvidíme co citelnost z nejakych 2-4m, jestli to ma smysl....

http://www.mervart.eu/!projects/!audio/Preamp_DIY/case/celo_prototyp_prefinal.jpg

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Vypadá to dobře smile Co zvukově?

Web

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Prisli mi nejaky lepsi operaky (OPA211, OPA1641...) + cekam na JPA100SUB konce od kluku ze Slovenska.
Pak az budu hodnotit vysledny dojem (+ repro TWR OSWG smile

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Ten displej vypadá celkem pěkně - kam chodíš na ty tlačítka, a jsou i v černé?

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Tlacitko na PWR je ryzi cinan z Aliku, kvalitativne vypadaj pomerne slusne....

(upravil kaed 29. 3. 2017 23:58)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Našel jsem jich mrak, ale všechny s obrázkem jsou "latching" a na tohle je potřeba "momentary" a ten s obrázkem nikde nemůžu najít, nebyl by odkaz? (snad podle toho najdu i v černé barvě)
Já mám téměř osazenou desku přepínání vstupů s přepínatelným útlumem, jenom čekám na relátka, jak to bude komplet, vyfotím.
Na displej možná změním názor, jenom by to chtělo nějakej pěknej kouřovej plexi překryt, za kterým by bylo i IR čidlo. Tohle taky netuším kde pořídit.

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Budem teď brát v Audiophonics - viz vlákno v bazoši, tak se mrkni:
http://www.audiophonics.fr/en/interrupt … c-454.html

Třeba tenhle:

http://www.audiophonics.fr/en/interrupt … 10207.html

(upravil pet007 30. 3. 2017 8:42)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

na aliku napr tady

Edit: co se tyce kourovyho plexi. Cesta vede zrejme přes ruzne odstiny a tolustky polykarbonatu, napr v Titanplastu. Mam tu vzorek PC Colorado Bornz - (měli jen 8mm) a to je rozhodne uz moc tmavy na OLED. Samozrejme ze tloustka kolem 2-3mm na tom bude hned lip. Ale existuje spousa jiných odstinu, takze nemel by byt problém. To budu resit az uplne nakonec do finálního panelu.

http://www.mervart.eu/!projects/!audio/Preamp_DIY/photo/preampdiy_test_titan.jpg

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Už jsem to našel i s obrázkem, předse levnější kupovat blíž u výrobce než platit překupníka, asi je to to stejnej výrobek, ostatně skoro všechno je z číny... tlačítko
K tomu přepínání vstupů - tam máš rotační enkodér? Já pořád váhám, jestli 4 tlačítka nebo tohle, mechanicky je jednodušší enkodér (1 díra a jeden knoflík) ale komfort obsluhy je lepší se samostatnejma tlačítkama (když budou osvětlený, tak i bez displeje)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Mam enkoder se switchem (na tom mam ted mute) ale hlavni ovladani je přes IRko samozrejme.

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Když to vidím, začínám mít čím dal větší chuť předělat svoje stále blbnoucí řížení preampu od CW, ten oled vypadá super!

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

a tos ho Petře neviděl ještě "naživo", nebo jo? Je to jina liga a ovladni jednoduché jak facka.

Web

(upravil DJ_Rix 30. 3. 2017 9:58)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Nene, neviděl. Ale to ovládání od CW mě sere pokaždé když si pustím muziku. Dálkáč má prodlevu v reakci tak půl vteřiny než začne točit volume, občas když hned po zapnutí chci přidat volume tak místo toho začne přepínat vstupy, když držím tlačítko mute tak je to jak stroboskop a cyklicky se vstup zapíná/vypíná, někdy místo ztlumování to naopak přidává mad O tom že někdy se to sekne a přestane to úplně reagovat ani nemluvím roll

No, asi s tím něco fakt udělám smile