Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Dílna » Úprava potenciometru ALPS RK27

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 26]

Téma: Úprava potenciometru ALPS RK27

Ahoj nemá někdo zkušenost s úpravou potenciometru ALPS RK27 ?

Jde mi o to že by sem chtěl do lampovýho zesilovače dát potenciometr s pohonem ale problém je v tom že ALPS RK27 vezre s motorem se nedělá s hodnotou 1M .

Tak mě napadlo že bych koupil potenciometr s pohonem a pak potenciometr bez pohonu s hodnotou 1M a vnitřky bych prohodil.

Nezkoušel jste to někdo ?  Na netu nějaký obrázky sice sou ale mě by spíš zajímala  osobní zkušenost.

Ty potenciometry nejsou zrovna levný tak by mě napřed zajímalo jestli to pujde takle prohodit

Díky

Web

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

Osobně jsem to nezkoušel ale ty pajšly jsou imo stejný, tak se to bude dát přehodit.
BTW, pokud potřebuješ ALPS s motorem na kanibalizaci, mám tu jeden 50k používaný big_smile

Spíš bych se ale zamyslel, zda nepůjde udělat aplikace s nižší hodnotou potenciometru.

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

A nestačila by ti měnší hodnota ? třeba 100k ?

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

To danhard

ten potenciometr bych chtěl do tohohle zapojení https://www.elektrotanya.com/PREVIEWS/6 … .pdf_1.png .
Jedná se konkretně o potenciometr mezi 3. a 4. triodou .  Moje znalosti elektra nejsou až takový aby sem dokázal posoudit co to konkretně udělá se zvukem když vyměnim potenciometr 1M za 100k .  Co sem se koukal po netu a ptal tak v lampových zesilovačích se používají potenciometry s velkou hodnotou.

Web

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

500K dual gang byl dostupný jako náhradní díl, asi pro Tubefex nebo podobný krám.

Motorizovaných poťáků Delta tady mám kupu s vadnýma drahama, kdyby na to někdo narouboval třeba velké Bournse, tak má vyhráno.

Web

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

Díky už sem se domluvil s DJ_Rixem

Web

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

Mna by zaujímala zase opačná vec. Nerobí sa ALPS RK27 s motorom ale 1k alebo aspon 5k? Nevidím dôvod aby som mal na výstupe nejakeho bufferu s TO-126 10k impedanciu, je to len na škodu... V dnešnej dobe je 10k zbytočná hodnota aj pre OZ.

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

Docela bych si tipnul že ne . Na ebay sem viděl jen hodnoty 10K 50K 100K .

Web

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

Tak to je škoda v dnešnej dobe lampáčov a vysokoprúdových tranzistorových zapojení by mohli modelovú radu rozšíriť o 1K a 1M smile

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

RK27 motorová se jako 5K vyráběla, je to v pár přístrojích.

Web

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

On toho ALPS totiž dělá mnohem víc, než co nabídne běžným kšeftům s elektrosoučástkama, provedení která se nikde nedají koupit, holt se baví s výrobci elektroniky a bastlíři ani soukromí opraváři ho nezajímají, prostě si holt Sony apod koupí těch potenciometrů milión kusů,  sto tisíc odloží do distribučního centra pro servisy a ze zbytku vyrobí zesáky.

(upravil Sendy 3. 2. 2017 21:46)

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

U ALPS se dá objednat skoro cokoliv, ale minimální množství a čekací lhůty jsou pro bastlíře nereálné. On je problém, že většina obchodníků bere jenom naprostou část sortimentu, a nebere ani celé preferované řady, vyráběné standartně.

Web

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

Tak sem to teď zkoušel rozebrat a nepovedlo se .... Teda rozebrat se to povedlo ale fungovat to už nikdy nebude. Kluznou spojku (bílý ozubený kolečko) drží závlačka kterou sundýte jen tak že jí vypáčíte/zničíte. http://img21.rajce.idnes.cz/d2102/3/343 … 151123.jpg  a takle to vypadá když je to celý rozebraný http://img21.rajce.idnes.cz/d2102/3/343 … 152459.jpg

Web

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

A co si ten starlock koupit nový?
https://www.pematex.cz/pojistne-podlozk … y-starlock

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

No to mě ani nenapadlo tu podložku hledat , protože sem nevěděl jak se to jmenuje. Ono je to stejně jedno osa co je v tom potenciometru je z hliníku a drážku sem při sundavání kompletně ohobloval takže tam už nic nedrží ....

Web

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

To teda koukám jak to mají udělaný, netušil jsem že ta spojka je tak "ojebaná" sad Ale Jak říká PavelTl kup tu podložku,  na tu hřídel to třeba bude držet nebo to přilepíš dvousložkáčem...

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

ještě se na to kouknu ale moc se mi do toho nechce . Protože ten druhej potík by asi skončil stejně ....

Web

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

Další možnost je vzít nemotorizovanej pot a zezadu udělat příčnou drážku a na ni napojit podobným způsobem motorek s převodem a spojkou. A nebo třeba dát na hřídelku ozubený kolo a přes to... V modelářskejch obchodeh se toho dá koupit spousta. Ale už to nebude tak pěknej kompaktní výrobek.

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

Copak neexistuje nějaký skutečný motorizovaný potenciometr místo těchhle plastových omrdávek?

Re: Úprava potenciometru ALPS RK27

Pod tím starlockem žádná drážka není, ten se naklepne přímo na rovnou hřídelku a využívá toho napružení k udržení se na ní.
Potíž je jestli jsi páčením tu hřídelku zeslabil. Ale není nic snazšího než koupit jej a zkusit to.
Já se obvykle snažím ten starlock napřed zničit a až pak sundat.

Příspěvky [1 až 20 z 26]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Dílna » Úprava potenciometru ALPS RK27

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£