Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Simulační soft pro Mac OS

Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [10]

1

Téma: Simulační soft pro Mac OS

Tak čas uzrál k tomu, dopřát mým subwooferům (Beyma 15P1000Fe) plnohodnotné boxy. Nyní provizorně v cca 70L BR laděném na nějakých 45Hz, ale prospěje jim rozhodně víc objemu/nižší ladění. Narazil jsem však na problém... nabídka simulačního softwaru pro Mac OS vypadá žalostně beznadějně.... nenajde se tu třeba někdo, kdo o nějakém funkčním plnohodnotném softu zhruba na úrovni LSP Lab apod. třeba ví? (Paralelní Windows na Macu bohužel od poslední aktualizace nefunguje, tudíž tato cesta pro mě také momentálně není). Díky

2

Re: Simulační soft pro Mac OS

pouzi program wine (+ wine bottler) s tymto programom si mozes prekonvertovat exe subory alebo dokonca cele instalacne baliky na app pre MAC OSX, ja takto pouzivam viacero prekonvertovanych programov a funguju dobre a ziadny virtualny windows netreba.

3

no tak to je pro mě novinka, díky moc za tip, určitě vyzkouším wink

4

MacOS....  https://www.youtube.com/watch?v=PvP2ehmq2wo lol

5

Tak samozřejmě by se tu teď o tom dala rozjet vášnivá diskuze, ale už jsem jich zažil na toto téma tolik že je to zbytečné big_smile Jedna strana se nenechá přesvědčit, že to není jen předražená "fancy" věcička pro machýrky, nafoukance atd., ale něco co skutečně funguje. Většinou jsou to (až na vyjímky) ti, co s ním mají minimální až nulové zkušenosti. Stejně tak druhá strana se nenechá znovu přesvědčit k návratu k Windows.

6

Je to pekne, ale pro domaci uzivatele a firmy o deseti lidech. Do velkeho firemniho prostredi absolutne nevhodne, nebot neaplikujes ani skupinu zasad na uzivatele, nemas pod kontrolou antivirus a litas k uzivateli resit okliky, jak zajistit, aby to fungovalo jako na Widlich. Takze my administratori, to nemame radi, protoze je to pak mimo nasi kontrolu a pokud ten firemni uzivatel, potrebuje pracovat napriklad v MS Project, musi stejne pres Parallels. Jinak je to asi stejne stabilni v dnesni dobe jako Windows smile

7

Jo, z tohoto pohledu to naprosto chápu. Je pravda že ikdyž mám v práci k dispozici PC s windows, jsem rád že mám možnost pracovat na svém soukromém, protože uživatelsky mi to naprosto vyhovuje a usnadňuje práci (až na drobné zádrhely jako tohle výše, kterých však bylo na win. nepočítaně). O domácím prostředí ve spolupráci s ostatními apple zařízeními nemluvě. Nicméně mohu potvrdit tvoje slova... náš ajťák semnou "nemluví" a mému stolu se vyhýbá obloukem big_smile

8 ...editoval kratz (9. 2. 2021 3:19)

Ja mam stesti, ze jako Java programator jsem na OS nezavisly. JDK rozbeham na cemkoliv a IDE taky. V praci mam MacBook Pro a doma jsem se Windows postupne zbavil a na pocitacich mam OS-X, at uz na original MacBook Pro, nebo na PC jako hackintosh. Jelikoz je to OS vyvinuty z FreeBSD, tak se i jako unix chova. Je pomerne stabilni a hlavne je tam shell a unix commandline utility, takze se s tim da i normalne pracovat. smile A uzivatelsky konfort proti widlim je o rad lepsi.

Widle se daly pustit na Macu i ve virtuale. V Sun Microsystems jsme mivali VirtualBox a ten behal pekne. Ten projekt i po akvizici Oracle zije dodnes: https://www.virtualbox.org/

9 ...editoval kaed (9. 2. 2021 5:03)

Minulej tejden jsem byl přinucenej se "vrtat" ve win10 a jsem rád, že to svinstvo nepřekročilo práh mýho domu. Ten virtualbox používám z donucení taky, ale jenom kvůli účetnictví, to nejde přes wine rozběhat.
Přepokládám, že java jede i na jabku, tj pro měření musí jet  REW bez zaváhání, amplion jede přes wine uplně v pohodě, vituix cad pouštím přes virtualbox, ale Xover tuším jede přes wine.
Až budou všichni programátoři dělat multiplatformní software, bude na světě o dost líp. Tohle je ostatně jediný "multikulti" který dokážu pochopit...
Ostatně ze světa linuxu/unixu pochází spousta sw, kterej kde kdo každodenně používá na widlích. A nějak se mi nezdá, že macos nejde spravovat hromadně, to spíš bude problém zarputilýho woknaře. Kdysi jsem řešil správu PC s win přes novel netware, a to byl zase jinej samostatnej vesmír... Jo a na unix/linux sw když máš rozumně nastavený práva (a taky firewall) a slušný heslo, tak vlastně antivir nepotřebuješ, teda potřebuješ, jenom  kvůli připojenejm win stanicím k serveru, aby se ze sdílenýho disku nenakazily navzájem podobně jak lidi koronavirem smile ...

10 ...editoval kratz (9. 2. 2021 13:48)

Autentizace/autorizace v UNIX systemech se da docela elegantne resit pres LDAP. Tohle jsme testovali pred 20 lety v ICZ a resili tim spoustu veci a ja mam na svym SMTP serveru treba autentizacni mapy a virtualni tabulky pro lokalni dorucovani mailu dodnes v LDAP databazi (postgres + cyrus IMAP). Mac by to mel zvladat taky a myslim, ze ma i nejakou podporu pro Microsofti Active Directory. Pripadne pak existujou i ruzny identity management systemy, ktery jsou jeste dalsi abstraktni vrstva nad LDAP/AD/... Stejne tak neni problem nejaky dalsi remote management pro spravu aplikaci, atd.  Tam to je spis o lenosti/neschoppnosti toho admina si neco nastudovat a pouzit.

Java na Jablku samozrejme jede. Jak jsou na tom ruzny udelatka pro NF techniku nevim, tuhle oblast nemam prozkoumanou a chci se na to casem podivat. Jen kdyby tak den mel o par hodin navic ... smile

Příspěvky [10]

Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Simulační soft pro Mac OS

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£