Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Úprava LP filtra v module 2.1 s TPA3116

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 31 z 31]

Re: Úprava LP filtra v module 2.1 s TPA3116

https://www.aliexpress.com/item/YJ-Audi … 0.0.gCERJq

Re: Úprava LP filtra v module 2.1 s TPA3116

Pegass: Díky. Můžeš se podělit o svá zjištění co všechno je tam špatně a co má smysl upravovat?

Re: Úprava LP filtra v module 2.1 s TPA3116

Za mě tam chybí ochrany repro (sice jsou v tpa3116, ale co když už se z něho kouří...)
a pak je chybně cena, ta krabička mi přijde drahá, zvlášž když v ní není zdroj. samotní deska ja na ebay za cca 200Kč, takže 800 platíš za ne moc pěknou krabičku, kterejch leží všude mrak (mrtvý settopboxy, satelity,modemy, switche...) Takže za těch 800 bych si koupil 2x ochranu repro  a zdroj, a udělal něco sám. To doladění filtru je už posaný tady.

Re: Úprava LP filtra v module 2.1 s TPA3116

A co ten šum?

Re: Úprava LP filtra v module 2.1 s TPA3116

Sice jsem to neměřil, na mé desce je na oz napsaný ne5532 a řádově víc šumí klasická zvukovka v PC než tenhle zes. zes pro sub k tomu mám přibastlenej, 1x tl72 a modul tpa3116 2x 100W s potrenciometrem hlasitosti, s tím, že jeden kanál jaksi nemám k čemu použít, leda bych pořídíl dvoucívkovej reprák do subu. Určitě v tom nikdo nehledejte "hájend" je to spotřebka, ale určitě lepší než nějaký repráčky od geniusu.

Re: Úprava LP filtra v module 2.1 s TPA3116

kaed: V prvním příspěvku je napsáno: "Modul má niekoľko nezmyslov a trpel šumom". Tak se ptám kde ty chyby hledat a v čem byl zakopaný problém se šumem.

(upravil Pegass 9. 1. 2017 10:09)

Re: Úprava LP filtra v module 2.1 s TPA3116

Nakreslil som schému znovu. Červným sú zmeny: buď som zmenil niečo, alebo som vyhodil nejaké súčiastky.

- obe TPA boli ako MASTER, TI doporučuje TPA pre subwoofer nastaviť ako SLAVE.
- vyhodil som potenciometer na L+R volume. BTW všetky pot. sú 50k/N čo je príliš veľká hodnota a špeciálne v polovici dráhy to šumelo najviac. Čakám na nové pot. 10k.
- medzi SYNC pinami TPAčok je 10k rezistor. Poďla datasheetu by tam naozaj mal byť, ale jeho prepojením zmizli nejaké pazvuky.
- na celom preampe a filtri pre SUB som vymenil kondy z 1u na10u
- VCC+ pre OP šlo cen odpory (paralelne cca 8ohm). Toto neviem aký má význam. (Vie niekto?)

schéma: https://ufile.io/8291c
YT (presne toto je tá doska): https://www.youtube.com/watch?v=16k4goWRT4o&t=19s

Re: Úprava LP filtra v module 2.1 s TPA3116

ty odpory a kondenzátor v napájení OZ je filtr , to bych tam jistě nechal, co ti na tom vadilo? S tím TPA master- slave dobrá připomínka.

Re: Úprava LP filtra v module 2.1 s TPA3116

To bude tým, že som nerozumel na čo to tam je a aký to má prínos.

Re: Úprava LP filtra v module 2.1 s TPA3116

Díky, mrknu se na ten svůj modul, jestli to mám stejně. Jsou to zajímavé informace, za pokus to stojí.

Re: Úprava LP filtra v module 2.1 s TPA3116

50k není zas až tak velká hodnota odporu, to spíš šumí kvůli extrémně mizernýmu provedení těch potenciometrů. Na mým modulu jsou taky 50k, ale zelený a jak píšu, výstup ze zvukovky Pc šumí výrazně víc než zesilovač naplno.

Příspěvky [21 až 31 z 31]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Úprava LP filtra v module 2.1 s TPA3116

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£