Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

(Stránka 13 z 13)

Audioweb.cz » Reproduktory » Fullrange. Který?

Stránky: ««« 1 ... 11 12 13

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [241 až 246 z 246]

241

Re: Fullrange. Který?

Presne. Palec hore za príspevok. Plno ľudí má staré bedne s rozpadnutými meničmi. Chcú ušetriť, nechcú sa babrať s hľadaním 2 meničov, ktoré by k sebe pasovali, vyrábať výhybky na mieru, stojí to čas a peniaze.  Jeden menič  im stačí , nech nestojí veľa ale, aby to aj niečo zahralo, nie chrčalo.

242

http://www.ms-audio.sk/gramo5.jpg

Ahojte,
neprispievam sem, ale rád to tu občas čítam a vďaka vláknu o fullrange som narazil na RJ enclosure systém. Ten ma tak zaujal, že som si vyrobil jeden pár Supravox osadený 215RFT64 bicone. No a som rád, že som sa na to dal, stálo to proste za to. Je potrebné nájsť k týmto bedniskám vhodný zosilňovač, v mojom prípadne jednočinný s 6C33C, pohrať sa s umiestnením reproduktorov a potom je to paráda. Basov je trochu menej, ale s tým som počítal, je to samozrejme poriadne smerové, ale v optimálnom mieste si poslucháč muziku užije. Výšky sú jemné, detailné, je ich dostatok, vôbec nemám potrebu riešiť doplnenie  tweetrom. Zvuk je na stredoch trochu povedal by som vintage, jednoducho ma to baví počúvať a bedniská mi robia radosť. Je počuť, že meniče sa ešte stále rozohrávajú, hlavne spodné pásmo pomaly dobieha zvyšok. smile Bedne sú vyrobené z MDF, dýha orech, povrchovka tvrdý olejvosk od CLOU.
Ale pre prípadných staviteľov pozor, výber vhodného zosliňovača je povedal by som kľúčový, musí si to spolu sadnúť, inak príde sklamanie. S klasickým tranzistorákom ECI-2 to nebolo ono, nešla z toho pohoda ani muzikalita, zvuk bol nervózny, občas až nepríjemný. Tak len toľko že dík za inšpiráciu. Koniec hlásenia.

243

Máš to moc pěkný,celý...

244

Prostě paráda a jiná dimenze smile Ty nesmysly o lenosti vybírat reproduktory k sobě v příspěvku výše, jsou prostě nesmysly. Postavil jsem spoustu vícepásmových beden, všechno změřený, vytuněná výhybka a potvrzuji, že dobré fullrange umí hrát dobře a žabožrouti umí dělat reproduktory dobře. Electrocompaniet je taktéž moje srdeční záležitost a další jako Leedh, Triangle, Audax, Vecteur, Cairn... smile

245

Dakujem. Mal som akosi potrebu poďakovať za inšpiráciu a výhoda bola aj to že som ich kúpil priamo na Slovensku. A áno, žabožrouti umí, tak po svojom, ale majú svoj štýl. smile Tie Supravoxi ma fakt prekvapili. Je to moja prvá skúsenosť s fullrange a možno časom, ktovie....

246 ...editoval kudlibabka (včera 8:43)

Taky jsem nedávno zjistil, že Supravoxy prodává někdo v Blavě...líbily by se mi tyto:
https://www.supravox.fr/en/produit/285- … db-8-ohms/
v kombinaci s tlakáčem v horně....

Příspěvky [241 až 246 z 246]

Stránky: ««« 1 ... 11 12 13

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Reproduktory » Fullrange. Který?

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£