Téma: Nahrávání streamu web rádia - do MP3

Ahoj, nemáte někdo tip na program který by uměl nahrát stream přímo do MP3?
Zachytit stream do wav formátu není problém, ale jde mi o nahrání devítihodinového programu - problém s místem na disku.
Začíná to dnes v 22:00 na rádiu Wave:
540 minut velké hudební bilance. Indie pop, experiment i ten mizerný mainstream, česká scéna, zbytek světa, rok v archivních objevech, událostech i raritách. Nadžánrovou i nadgenerační devítihodinovou seanci uvádí Pavel Klusák.
DOPORUČUJI k poslechu!

(upravil Crifodo 25. 12. 2016 13:28)

Re: Nahrávání streamu web rádia - do MP3

třeba VLC to umí, otevřeš Média/Převést_uložit/Síť, zadáš adresu http://amp.cesnet.cz:8000/cro-radio-wave.ogg a pak vybrat možnost převést, nastavit název výstupního souboru, vybrat vhodný profil nebo vytvořit nový, např. mp3-128, pak Spustit, tím se začne ukládat. Zaškrtnutím volby Zobrazit výstup v menu Cíl můžeš současně s ukládáním proudu poslouchat.

Spoiler

http://www.fotohost.cz/di/LRI8/prtscr.png

Re: Nahrávání streamu web rádia - do MP3

Díky! Nastaveno a vykoušeno - funguje.

Re: Nahrávání streamu web rádia - do MP3

moje VLC na linux mint vypadá jinak, ale funguje podobně. Dík za info, ještě by mě zajímalo, kde se získávají ty adresy streamů, na webové stránce rádia asi ne.

Re: Nahrávání streamu web rádia - do MP3

Streamovací server pro stanice českého rozhlasu: http://amp.cesnet.cz:8000

Re: Nahrávání streamu web rádia - do MP3

kaed napsal:

kde se získávají ty adresy streamů, na webové stránce rádia asi ne.

ČRo na webu ty odkazy kupodivu má, v různých formátech a bitrate, stačí pravým tlačítkem a zkopírovat odkaz.
Hodně toho je na specializovaných stránkách.

Re: Nahrávání streamu web rádia - do MP3

Tak hlásím poloviční úspěch (neúspěch). Zachyceno pouze 4.5 hodiny - 638 MB. Chvíli poté, co jsem usnul, se nahrávání přerušilo. PC jel až do rána - bez přechodu do spánku. Ve VLC nastaven převod do MP3 256. Při přehrávání mi soubor hlásí 320kbps.
Nemám rád VLC.

Re: Nahrávání streamu web rádia - do MP3

S analogem by s ti to nestalo smile
Teď jsem to kousek zkoušel, bitrate 256 hlásí při přehrávání jako 256 (Foobar), VLC hlásí okamžitou od 239 do 267 kbps.
U takhle dlouhých nahrávek bych hledal příčinu spíš v krátkodobém výpadku připojení, mám zkušenost i z analogového nahrávání, že už na území ČRo to zadrhává, navíc to nemusel být ani jeden soubor, přerušeno přesně v polovině je taky zajímavé, kdoví co se dělo na tom jejich odbavovacím systému. To ani nemluvím o "spolehlivosti" svého wifi připojení a další velká nejistota je "stabilita" windows, ty jejich svévolně spouštěný procesy. Kdysi, co jsem si nahrával dlouhé bloky do mp3 ještě oklikou přes analog do mp3 Iriveru, tam bylo výpadků jak much, sice krátkých ale byly. Webový stream není žádná záruka. Taky FM vysílání v době šíření modulace přes satelit mívá výpadky.

Re: Nahrávání streamu web rádia - do MP3

Asi máš pravdu - vypadá to že šlo o krátkodobý výpadek signálu.
Jinak pořad to byl úžasnej.