Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 9)

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Leach_2016 - free

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 176]

Re: Leach_2016 - free

Zdravím všechny. Je to trošku mimo téma, ale chtěl bych se zeptat a zajímalo by mě jestli by bylo možné použit jen jeden pár konců, snížit napěti tak na +-45 max a mít 100W koncáček, nebo nahradit na konci TO3 za TO220 např bd911/912. To už ale myslím že by byla blbost. Jen by mě zajímalo jestli by se s takou směnou na konci musel překopat celý zes.
Dík.
Šťastné a Veselé

Re: Leach_2016 - free

S těma BDčkama nanejvýš 50W do 4 a i tak se budou potit.

Re: Leach_2016 - free

Ty BDčka jsem myslel že by byli dva páry. Jen ty TO3 jsem měl na mysli snížit jen na jeden pár

(upravil tubamusic 25. 12. 2016 18:01)

Re: Leach_2016 - free

bizzon83: Mám nakreslený i jeden zesilovač s jedním párem TO220 al in one s ochranama a DC servem. Je to opravdu do výkonu 50W/4R napájení 2x18 až max 24VAC(to jen pro 8R) Ještě jsem to nerealizoval, ale mám to odsimulovaný. Rozměr desky 100x88mm a je tam vše.
Z pochopitelných důvodů to nebudu prezentovat veřejně, ale pokud bys měl zájem si s tím hrát a dotáhnout to, poskytnu ti to. Je to ale dvouvrstva.
https://s30.postimg.cc/ybdm5mg71/PA50.jpg

Web

Re: Leach_2016 - free

S jedním párem BDček mám doma postaveny zes. Taky se vším všudy. Jen bez serva. Zajímalo mě jen jestli by to šlo jak jsem psal. Leach tak kolem 100w.
Ale dík za nabídku.

Re: Leach_2016 - free

Na co tam máte všichni potřebu bezhlavě cpát ty DC serva?

(upravil Elox 25. 12. 2016 18:54)

Re: Leach_2016 - free

Je to pohodlný, i bez párování vstupních tranzistorů a nějakého nastavování je na výstupu DC pod milivolt.
Tím neříkám, že by to s BJT na vstupu nešlo bez serva.
U JFET-ů (MOS-FET) by se ale bez serva DC stabilita hlídala obtížně.

(upravil danhard 25. 12. 2016 19:10)

Re: Leach_2016 - free

Elox napsal:

Je to pohodlný, i bez párování vstupních tranzistorů a nějakého nastavování je na výstupu DC pod milivolt.

A co myslíš že dělá offset, když tam máš 100R degenerační odpory a asymetrické zakončení differáku ?
Říká vám něco toleranční analýza ?

Re: Leach_2016 - free

Mě vcelku jo. Naposledy sem s ní na hodnou chvíli zaměstnal počítač při výpočtu LC butterworth filtru 7. řádu pro DDS. :-P

Re: Leach_2016 - free

DCservo je tam proto, aby tam nebyl ten kybl ve zpetny vazbe. Ale co.vzdy se nekdo najde kdo ma potrebu udelat debila z toho co se o neco snazi, ze...

Web

Re: Leach_2016 - free

Hazys: Proč máš pořád tu potřebu na někoho vyštěknout bez hlubšího komentáře ?

Re: Leach_2016 - free

A to je u audiozesilovače tak podstatný milivoltový offset ?

Stejně jako u těch ochran, to si tam děláte to speciální mínusové napájení proto, aby to bylo dokonalené ?

Re: Leach_2016 - free

DJ_Rix napsal:

Hazys: Proč máš pořád tu potřebu na někoho vyštěknout bez hlubšího komentáře ?

Ked ho nikto nepochvali, tak sa musi aspon sam...

(upravil mechanik 26. 12. 2016 1:23)

Re: Leach_2016 - free

Tak okolo 1,5mV bude mať s DC servom. Bez párovania tranzistorov a s minimálnymi degeneráciami to môže byť aj niekolko jednotiek voltov. Medzi DC servom a elektrolytickým kondenzátorom je počuť rozdiel. Tak ako má prínos používať všade v ceste signálu polyestery a polypropyleny. 8 rokov som tomu vôbec neprikladal dôležitosť a neriešil to ale od kedy som si to skúsil tak rozdiel je taký jasný že nejde ho nevnímať. Skôr mám dojem že z toho večného meranie THD priemerizovaním v arte človek ktovie čo nezistí.

Dudek so Stránkou nenavrhli ten obrovský polypropylen na vstupe DPA330mkIV len tak pre srandu. 

Ku kondenzátorom:   http://analogrules.com/capacitors.html   https://en.wikipedia.org/wiki/Dielectric_absorption

(upravil BV 26. 12. 2016 11:06)

Re: Leach_2016 - free

Medzi DC servom a elektrolytickým kondenzátorom je počuť rozdiel. Tak ako má prínos používať všade v ceste signálu polyestery a polypropyleny.

Nie je to pravda....Môžete si to vyskúšať s ľubovoľným signálom sinus,multitón,šum, hudba rôzne bursty.. V signálovej, nevýkonovej ceste (nehovorím o reprovýhybkách a filtroch..) poznáte v slepom teste prd makový.. Jednoducho preto, že signál pred a za väzobným  kondenzátorom bude rovnaký (väzobný kondenzátor = dostatočná kapacita, tak že nijako neovplyvní -ani o 0,1dB-kmitočtovú charakterstiku v audiopásme). Aby sa uplatnili vlastnosti kondenzátora, musí byť na ňom nejaký AC úbytok napätia. Toto je zásadné.
A ak je skutočne počuť medzi servom a väzobným kondenzátorom rozdiel, tak to servo "hrabe" do audiosignálu, je to chyba serva.
Skúste si podrobne, až do konca prečítať toto.

Re: Leach_2016 - free

Ony se totiž můžou uplatňovat úplně jiné jevy, ten vazební kond má nějakou kapacitu proti okolí a když tam dáš pořádnou bambuli, nejlíp plechovej krabicák "Paper in Oil" na dlouhejch drátech smile tak nachytaný rušení od FM, televize a GSM vyleze klidně o řád.

Stejně tak nesmyslné může být vylepšování blokovacích schopností elektrolytu paralelením svitkem s dlouhým přívodem.

(upravil mechanik 26. 12. 2016 10:29)

Re: Leach_2016 - free

danhard, ja som tam mal klasický elektrolyt nippon 470uF asi na 35V, v koncáku... Ten má asi 8mm priemer, výšku asi 25mm. Žiadne papierové olejové a podobné kondenzátory som nikdy neskúšal. BV áno skúšal som z toho dôvodu servá aj uplne odpojiť ale nejake problémy so servami v akustickom pásme sa tým nepotvrdili. Každopadne nie je dôvod sa o tom dohadovať. Na tému kondenzátorov a DC serva sa toho dá dosť nájsť. Niečo nikde písal aj dawsoo. Inak slušný výrobcovia ako solution a audionet tieto veci tiež dosť riešia... Odkaz je v AJ a poriadne dlhý ale pozriem sa na to.

(upravil BV 26. 12. 2016 11:15)

Re: Leach_2016 - free

mechanik
Už sa to preberalo x- krát..
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=20801
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … 596#196596
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=17738
Nestačí len veriť 100x opakovaným poverám, bez ohľadu na autora...Merať a používať hlavu.
Ešte jeden citát z toho odkazu od Elliota

It must be understood that if there is close to zero voltage across any capacitor, then it stands to reason that there will be close to zero distortion generated by the capacitor - even those that are claimed to have high distortion. When used for AC coupling (DC blocking), no properly sized caps will ever have more than a few millivolts/volt across them. This is easily measured or simulated, and the results are quite conclusive. Claims that caps will 'damage the sound' are common, and generally false!......
Electronic equipment is designed using facts and mathematics, not opinion and dogma.

(upravil Hazys 26. 12. 2016 12:37)

Re: Leach_2016 - free

mechanik napsal:

Bez párovania tranzistorov a s minimálnymi degeneráciami to môže byť aj niekolko jednotiek voltov. Medzi DC servom a elektrolytickým kondenzátorom je počuť rozdiel.

Několko voltů dokonce jo?  Nezesiloval si tím koncákem náhodou rovnou gramofon?

Samozřejmě, počut rozdíl je, ale nejdřív se musíš na tu desku podívat, abys ten rozdíl počul očima, že.

Re: Leach_2016 - free

Jdu pro popcorn. big_smile big_smile

Příspěvky [101 až 120 z 176]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Leach_2016 - free

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£