Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 9)

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Leach_2016 - free

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 176]

Re: Leach_2016 - free

Nehodlám se před nikým obhajovat a nikomu dělat kašpara.

Je mi ľúto, ale práve to si zo seba urobil..

(upravil samponek 22. 12. 2016 19:46)

Re: Leach_2016 - free

Pokud jsi na tom pracoval 2 roky, v čem je potom potíž, musí to přece fungovat a není problém to zveřejnit.

Na své Déčkovině jsem dělal půl roku, spouta toho vyhořelo, než jsem přišel na to co je špatně a proč to bylo špatně. Taky to nestojí majlant, použil jsem IRF644 z CRT monitorů, štěnice po 35.-kč  a zbytek je z PC zdrojů a napaječ jsou opět upravené PC zdroje.

(upravil danhard 22. 12. 2016 21:35)

Re: Leach_2016 - free

Jenže tohle je 40 let starý a tisíckrát omílaný zapojení.
http://leachlegacy.ece.gatech.edu/paper … ticles.pdf
Pokud to autor nepojme jako školní projekt a ignoruje připomínky k chybám, tak je to kašpar a s tím se nedá nic dělat.
Je to škoda, jinak je šikovnej a pracovitej.

ps. jak to udělal BV je samozřejmě lepší řešení.

Re: Leach_2016 - free

Jste hrozní.

(upravil tubamusic 23. 12. 2016 3:29)

Re: Leach_2016 - free

danhard: Mas pravdu, je to stary. Doufam, ze to pises vsem, co jako diferak pouzijou 6 trandu.
To, ze je kolem ochran vpodstate zemni smycka je lepsi?to ze kondy co jsou urceny pro blokovani konce jsou rozlitou medi spojeny s kostrou pro predek a dokonce s privodem pro signalovou zem, diky impulznimu odberu mi to tam zanese daleko vic ruseni, tedy zvedne thd, to je lepsi?  Je tedy i lepsi, ze k vykonovy svorce gnd pro repro a vse ostatni jdou dve 1mm cesticky ze stredu pripominajici opet neco mezi zemni smyckou a tavnou pojistkou na plosnym spoji? Abych nemusel delat toto zverstvo, zvolil jsem radeji jiny kompromis

Web

(upravil danhard 23. 12. 2016 10:04)

Re: Leach_2016 - free

tubamusic napsal:

Je tedy i lepsi, ze k vykonovy svorce gnd pro repro a vse ostatni jdou dve 1mm cesticky ze stredu pripominajici opet neco mezi zemni smyckou a tavnou pojistkou na plosnym spoji? Abych nemusel delat toto zverstvo, zvolil jsem radeji jiny kompromis

1mm cestičky tam nevidím. Ta izolační mezera je zbytečně široká, asi chtěl BV ukázat kde je to místo společného bodu země, já bych to posunul klidně přímo proti vývodu out gnd.
Co si myslíš, že se magneticky naindukuje do té země k R51 ze silového připojení kolektorů, které vede hned vedle ?
Kde myslíš, že má ten "zemní" spoj s C23, C18, C35 rezonanci ?

(upravil laco 23. 12. 2016 13:09)

Re: Leach_2016 - free

tip na realizaciu ochran:
na hlavnej doske nechat iba vykonove rele, elektroniku posunut na externu dosku, alebo napr na dosku softstartu, atd

(upravil BV 23. 12. 2016 17:30)

Re: Leach_2016 - free

Len krátko.. Ten "nástrel" som trochu modifikoval (úplná separácia prívodu ku vstupu), aj keď je to už viac len "estetická" záležitosť. Zem okolo ochrán ničomu nevadí, signálová zem je oddelená odporom (ako aj bola, ak to bude mať samostané trafo pre každý kanál, tak R51 nahradiť prepojkou) a za odbočkou od hlavných elytov k výstupnej svorek GND už žiadne impulzné prúdy netečú, takže sa nemajú ako dostať na signálovú zem. Rozliate zeme majú rádovo menšiu impedanciu ako úzke dlhé spoje.

Re: Leach_2016 - free

Co takhle ???
https://s30.postimg.cc/unhiee2vh/Leach_2016_GNDpokus.jpg

Web

Re: Leach_2016 - free

Zbytočne sa nevyužíva priestor, ktorý tam je na zmenšenie impedancie zeme.. Rozliata zem okolo ochrán nič nezhorší, na ochrany to žiadny vplyv nemá. A tie úzke samostané spoje k lokálnemu blokovaniu sú "naprd", majú zbytočne vysokú impedanciu, blokovanie (stabilita) sa len zhorší. Príklad je na obrázku, je tam aj samostaný prívod od výstupnej zeme k R51.
http://www.bvaudio.sk/TEMP/DPS.png

(upravil laco 23. 12. 2016 19:17)

Re: Leach_2016 - free

tubamusic

nejako podobne som urobil jeden moj zosik, len s tym, ze vsetky vykonove spoje boli obojstranne, vysledok bol vynikajuci

dnes pocas cvicenia ma napadla jedna myslienka, spojit vystupne rele s elektronikou do kompaktneho celku co sa potom osadi do hlavneho dps . suciastky smd, obojstranny dps velkosti rele (pohlad z boku). skusim nakreslit ...

prvy nastrel, nie je to najlepsie nakreslene, chybaju tam detaily smile
https://s27.postimg.cc/bpff512nj/kompakt_ochrana.jpg

Re: Leach_2016 - free

Bude k dispozici deska s touto úpravou?Myslím tím ta úprava zemí,ne ochrany se smd...

Re: Leach_2016 - free

To už to můžete rovnou udělat celé v SMD, na dvouvrstvu.

Re: Leach_2016 - free

Bude k dispozici deska s touto úpravou?

Podľa toho, ako reagoval tubamusic, asi ťažko. A je to škoda.

Re: Leach_2016 - free

Za tu dobu co sleduji této stránky,tak bohužel nejvíc projektů zabilo EGO.Je to škoda,podle mě je pointou DIY právě toto sdílení a společné projekty komunity.Já osobně bych byl vděčný za snahu o vylepšení mého projektu.Problém je v tom,že spousta lidí to jako vylepšení nebere a vidí problém na osobní úrovni.Já to mám jednoduché,patřím mezi méně zdatné a každou radu beru jako přínos.
Když otevřu novou diskuzi ve které vystavím svůj projekt,smete to místní komunita za stolu nebo budete ochotni mi pomoci?

Re: Leach_2016 - free

Tuba sem dal všetky podklady, za pol hodinku to máte prekreslene v Eagli a môžte vzdať "GND enhanced verziu" smile

Re: Leach_2016 - free

Ono to je těžký. To je jak když někomu dáte dárek a on vás za to začne veřejně pranýřovat jak onen dárek byl úplně na hovno. To zamrzí. Nejvíc do mě kopou ti, co to stavět určitě nebudou. Původní Leach je jako takovej volně k dispozici a každý má možnost si jej vylepšit podle svýho. Já to prostě v dobré víře udělal tak jsem to udělal a to proto, že mi to takhle fungovalo a chtěl jsem těm co "nedokážou" navrhnout vlastní zesilovač ulehčit práci s vývojem, který v minulých konstrukcí stál hodně peněz a času. Jediné čeho lituji je, že jsem to tu vystavil. Za tu dobu co se v audiu o něco snažím ( je to tak 20 let na amatérské úrovni) mám nějaký svůj styl a nějak to dělám. Dělám to prostě tak, jak jsem si to za ty léta prakticky ověřil. Neaspiruju na vývojáře v oboru elektro, ani z toho nemám žádný zisk. Když napíšu že takové vedení koster jak bylo zde, nezhorší kvalitu tohohle zesilovače, vím proč to píšu. Rezervy v tomhle zapojení jsou úplně někde jinde a ty se uplatní ve zvuku daleko víc, než to, že jsou kostry tak jak jsou.
Teď jsem si s tím ještě hrál, kostry jsou o něco lépe vedené, ale jako takový to už prezentovat nehodlám. Kdo by to chtěl přesto stavět, ať se na mě obrátí mailem nebo v SZ.

Web

Re: Leach_2016 - free

Neřekl bych,že jde o pranýřování.Obzvláště od lidí kteří ví o čem mluví.Jen když dva dělají totéž,není to totéž.Myslím že není zas takový problém když se sejde několik modifikací a ať si každý realizuje tu která je nejbližší jeho náboženskému přesvědčení.

(upravil BFU43 24. 12. 2016 14:52)

Re: Leach_2016 - free

Anti : Souhlasím. Tubovy reakce se mi jeví jako přehnané (zvláště ty výmazy).

(upravil mechanik 24. 12. 2016 20:58)

Re: Leach_2016 - free

tubamusic napsal:

Dělám to prostě tak, jak jsem si to za ty léta prakticky ověřil.

Když napíšu že takové vedení koster jak bylo zde, nezhorší kvalitu tohohle zesilovače, vím proč to píšu.

Meral si niekedy na niečom z toho čo si postavil THD a spektrum? Podla toho čo som tu a inde čítal myslím že nie. Takže je to dosť odvážne tvrdenie.

Příspěvky [81 až 100 z 176]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Leach_2016 - free

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£