Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprosoustavy 1PF 067 08

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Reprosoustavy 1PF 067 08

Hezký den všem.
Po mnoha letech se ke mě vrátily zmíněné reprosoustavy, které jsem kdysi kupoval na ozvučení jednoho skladu. Vzhledově samozřejmě utrpěly věčným stěhováním, ale reproduktory pod originální tkaninou vypadají velice zachovale. Ještě jsem je nezkoušel připojit a rozehrát. Dnes jsem je otevřel a zjistil, že v nich už není výhybka, ale jen dvě sady krabičkových kondů pro střeďák a výškáč.
Povězte mi, jestli má cenu se pouštět do nějakých úprav a renovace. Sám doma hraji na něco jiného, takže spíš uvažuji o "nostalgii" na chatu, nebo něčem podobném. Normálně bych takové bedny asi vyhodil a neřešil to, ale moc dobře si pamatuji jak jsem byl tenkrát překvapanej jejich zvukem, když jsem je nakrmil z repasovaného Transiwattu. Takže si říkám, že by mohly ještě nějakému účelu posloužit.

Re: Reprosoustavy 1PF 067 08

Bedne v pôvodnom stave sú vhodné akurát tak na poličku...zvukovo aj koncepčne prepadák, preto sa neoplatí investovať peniaze a snažiť sa dať ich do pôvodného stavu, či už výrobou novej výhybky, alebo povrchovky. Ak je vôľa niečo tvoriť, tak sa dá veľmi dobre zúžitkovať ARN738 a postaviť niečo z tohto:
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=21913

Re: Reprosoustavy 1PF 067 08

Zdar, přeji mnoho úspěchů.

http://www.repromania.net/forum/viewtop … df3d86b558
http://svetelektro.com/modules.php?name … e380667aa4
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=13529

(upravil vluz 13. 12. 2016 11:42)

Re: Reprosoustavy 1PF 067 08

Původní výhybky teď jsou v inzerci na Bazoši, dokonce 2x. Pokud se u nich po koupi provede změření kondenzátorů a ev. výměna vadných, tak bedny mohou opět dlouho sloužit.
Penjo: kolega psal, že je již v minulosti používal, tak zajisté ví, co se dá po stránce přednesu očekávat. Já jsem je měl někdy začátkem 80tých let k receiveru 816A, pak bylo vše prodáno, ale po letech je opět mám a po jejich nutné repasi je rád poslouchám ve své historické sestavě Tesla.
reta: pokud sem dáváš odkazy na ten léta se táhnoucí propadákový projekt úpravy výhybky 1PF067 08, tak jej chceš navnadit na úpravu, anebo ho úplně odradit? Ta nová výhybka zřejmě nějaké zlepšení přednesu přinesla, ale vzhledem k velmi vysokým nákladům to nebylo moc efektivní.

(upravil penjo 13. 12. 2016 14:15)

Re: Reprosoustavy 1PF 067 08

Popravde je mi jedno, kto čo počúva...tiež som tie bedne vlastnil a niečo tak strašné som dovtedy nepočul. Preto som bol zainteresovaný (zaplatil som) do toho "slávneho" projektu, ktorý sa ťahal roky. A než vôbec nejaká schéma výhybky uzrela svetlo sveta, tak som sa preorientoval na odladené reprosústavy, 1PFky rozobral, ARNká daroval Unicornovi, z čoho neskôr vznikol odladený 3p projekt, ktorý popísal vo vlákne v odkaze.
Tieto bedne nikdy nebudú hrať dobre, nech sa človek akokoľvek snaží. Tým sa nesnažím nikoho odradiť od týchto bední, ale každá jedna investícia budú vyhodené peniaze. Toť môj skromný názor.

Re: Reprosoustavy 1PF 067 08

Rosak: Ideálně ale s jinou bednou, a když už bednu nechat, tak alespoň spravit nové čelo a jiné uspořádání s nízkoděleným výškáčem ve WG, ARO 687 to potřebuje, taky můžeš použít menší eliptickou verzi ARE, každopádně tyhle repra je potřeba předem přeměřit a případně ošetřit, pokud mívaly třeba nedolepené závěsy ke koši, kreslily. Středovýšková sekce nad sebou se do původní bedny nevměstná, ale to není vyloženě problém. Rozhodně čekej, že basů s původní bednou ani s upravenou výhybkou moc nebude, objem těm bednám schází. No říkám, s novou bednou si ušetříš kompromisy...

(upravil Rosak 21. 12. 2016 21:50)

Re: Reprosoustavy 1PF 067 08

Kluci, děkuji za všechny reakce. Je pravdou, že už je to skoro dvacet let, co jsem je slyšel naposledy. Zkusím je připojit a poslechnut tak jak jsou a uvidí (uslyší) se. Pořád ještě zbývá kamarádova garáž, nebo podarování nějakého dalšího nadšence. Dám vědět, jak moc mě poslech překvapil smile

Edit: tak na mě dýchla nostalgie smile Nebýt toho, že jsou uvnitř místo výhybek jen kondy na středech a výškách a ještě kdoví jak odhadnuté, že střed není nikterak zatlumený, že basák při své velikosti nejde kdovíjak dolů a že... Prostě si umím představit, že s pořádnou výhybkou, zatlumením jednotlivých repro a s větším objemem pro basák by to mohlo posloužit svému účelu. Ale investovat se mi do toho nechce. Zeptám se kamaráda a pokud je nebude chtít, nabídnu je na bazaru.

Re: Reprosoustavy 1PF 067 08

Takto inženýři z Blavy vyhli ARN 738 v těchto bednách, podle schéma 3,3 mH + 16 uF.
Jestli si někdo stěžoval, proč "střeďák" hraje tak nahovno, nebylo to jím. big_smile

https://i.postimg.cc/1z10rSR3/738-filtr.png https://i.postimg.cc/4njB8hPn/tesla-1-PF06708.png

Re: Reprosoustavy 1PF 067 08

Hmm, skoda toho hrbu.

(upravil dhaman 27. 2. 2022 21:07)

Re: Reprosoustavy 1PF 067 08

Pekne odflaknute... Asi neboli take vedomosti o navrhu ako dnes.
Ides ladit novu vyhybku ?

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Reprosoustavy 1PF 067 08

Nene, z kombinace 687+168 se nic pro mě zajímavého nebo použitelného udělat nedá.

(upravil Hordek 27. 2. 2022 21:58)

Re: Reprosoustavy 1PF 067 08

Byly to mé první reprosoustavy. Na zadni stěnu beden sem implantoval dodatečný výškáč "navíc" od TVM, který dávali do automobilů, už nevím označení (průměr otvoru pro něj byl asi cca70mm), ale byl připojen přes "dodatečnou" výhybku  1uF+2R2 do série s repro a 33R a 0,33mH paralerně s repro, a byl sem tehdy zvukem "nadšený". smile

(upravil jardag69 28. 2. 2022 0:17)

Re: Reprosoustavy 1PF 067 08

Náhodou pekne retro. Na stredy takovej ten s trychtyrkem nalepenym ARZ 6608 a nahoru ten elipsovej papirak ARV 088. To by byla krasa.

Re: Reprosoustavy 1PF 067 08

jardag69, ne, to by byl děs smile

Re: Reprosoustavy 1PF 067 08

Ty středy i vysky jsem mel a nebylo to uplne blbe. Ale je to uz dávno.

Re: Reprosoustavy 1PF 067 08

Bylo by to k neposlouchání.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprosoustavy 1PF 067 08

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£