Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 6)

Audioweb.cz » Reproduktory » Měření RBT-95

  Stránky: 1 2 3 ... 6 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 119]

Téma: Měření RBT-95

Má někdo změřen RBT-95(SQ) od Monacoru? Nebo má někdo zvětšeninu tohodle (Klang+Ton 6/2006)?

Re: Měření RBT-95

Já mam změřený kulatý ne SQ ale ne zatím v bedně (difrakce) jinak jsou nahoře perfektně rovný jako na obrázku cos poslal.. imho špičkový pásky ale s nevýhodou že jsou malinký takže podmínka dělit vysoko (kolem 6-7k pak excelujou.. smile mám v plánu je zkombinovat s NEO8 od BG místo klasiky NEO3... když to najdu pošlu ti to smile

Není co dodávat...

Re: Měření RBT-95

Výborně smile
Chci ho ale dělit 3kou na cca 5k, sám Monacor doporučuje tento kmitočet dokonce 2kou.

Re: Měření RBT-95

S čím je chceš navázat Tondo? Ptám se protože dlouho jsem si říkal že ten pásek je špička ale těžko k němu najít parťáka takhle vysoko ... koketoval jsem s variací s 2x L12 v apolitku strmej filtr 4. řád dělička na 4,6 ale nakonec jsem si to rozmyslel a nechávám je v šuplíku jako levnější alternativu k HD3P.

Není co dodávat...

Re: Měření RBT-95

To chceš říct, že je tak dobrej, že k němu můžou jít i Seasy? Hmm, mě šlo ale o nízkou cenu a zároveň dobrou kvalitu. Vybral jsem SP-100/8 od Monacoru, je to solidní středobasáček, sic výroba Taiwan, ovšem zpracování velmi dobré. Frekvenčně by měl na RBT dosáhnout.

(upravil dawsoo 15. 11. 2007 13:39)

Re: Měření RBT-95

Jo ten Monacor ti chválím vypadá slušně,myslím že to k tomu pude dobře,jinak ano jsem přesvědčenej že je opravdu až tak dobrej, ty L12 jsou pro něj pořád málo... směrujou nad 4k a proto jsem ho schoval k neo8 (Sundám z něj ten faceplate a dám ho na společnou desku s BG.... až tak se mi líbí) člověk se nesmí nechat zmást cenou,kerá je tady v tom případě opravdu zadarmo,dokonce jsem ho i rozebral na prvočinitele a byl to mazec dát to zpět (ty neodymy jsou fakt brutus silný) smile

Není co dodávat...

Re: Měření RBT-95

co takhle vyskoko pouzit kaoltu? 2" od Daytonu vypada podle mereni vyborne a ani neni moc draha...

(upravil dawsoo 15. 11. 2007 17:51)

Re: Měření RBT-95

Luikas:
Já osobně si myslim že jakákoliv kalota se s páskem obecně nemůže v určitejch ohledech  jako je impulska a vzdušnost projevu rovnat kdo neslyšel neuvěří zvláště ne pak kaloty v cenový hladině RBT-čka


edit:
pro podporu svýho tvrzení mohu jen dodat to že na kaloťákách ani na těch lepších není skoro vůbec slyšet přínos Hi-Res formátů ,kdežto na páskách ano a to tak že markantně (CD-DA vs SACD a pod.) ověřeno na RD50,NEO3,RBT95. Jedinnej kandidát kerej imho pásky přebije nahoře je Audaxí již nevyráběná prakticky nesehnatelná vlajková loď HD3P smile ta si to štráduje s plynulým pozvolným poklesem -3dB/okt až k 60kHz s impulskou rychlejší než pásek a waterfallem čistším než cokoliv jinýho mě známýho. Viděl jsem pár měření a takhle hladkou chaku nemá asi nic.

Není co dodávat...

Re: Měření RBT-95

dawsoo: Jojo, za tu cenu je to paráda, stejně tak to SPčko; RBT stojí v DE 32 euro! Jinak co mě taky mile překvapilo, tak balení. SQ verze vypadá perfektně (na rozdíl od kulaté), v případě tvých BG by se ti asi taky designově více hodila. wink Pořád bych ale měl takové nutkání... čína za třistapade nahoře, pod ním dojčlanďák za 5 prutů...

(upravil dawsoo 15. 11. 2007 17:40)

Re: Měření RBT-95

Antonio:
přesně tak SQ je fešák... já ale stejně vypreparuju jen ten driver z něj na NEO8 bude potřeba na uchycení do bedny stejně plech vyřezanej asi nejlépe laserem tak nechám udělat i přesnou díru na erbétéčko a faceplaty z nich  vyhodim/daruju/prodám nebo tak něco smile ...měřil jsem to i bez faceplatu  chára je nahoře ještě rovnějš a dole to bez zvukovodu víc padá (SPL) což s neo8 nevadí páč seč bude dělit kolem 7k...


pokud to nenajdu,tak to MLSSnu znova až budu něco jinýho měřiti a pošlu ti to

Není co dodávat...

Re: Měření RBT-95

dawsoo: OK, rovná se to alespoň trochu tomuhle (výrobce)?

Re: Měření RBT-95

v porovnani s paskem urcite, ale v porovnani s klasickym rekneme 4" by snad byla leps ta kaolta, ne?

Re: Měření RBT-95

antonio: doporučoval bych nejdříve před koupí poslechnout si někde jejich zvukový projev,pokud vyhovuje tak není vzhledem k ceně co řešit.Já mám s tímto páskem negativní zkušenost,u mě se zázrak za pár kaček bohužel nekonal,projevily se nectnosti některých pásků - ššššššššumák...mému uchu to nevyhovovalo.Nakonec jsem skončil u jiného pásku-MHT12 ale to je už cenově a kvalitativně jinde.

(upravil dawsoo 16. 11. 2007 0:18)

Re: Měření RBT-95

Antonio:
Myslím že je to podobný s tím že nahoře ten peak není tak vysokej a je vejš dole na 4k jo... když se sundá faceplate ten hrb dole je menší a nahoře hrb skoro zmizí u mejch obou kousků...


leonardo:
Pokud se udělá dobře vyhýbka včetně kompenzací RLC členem toho peaku tak je těžce v pohodě...syčení se nekonáí..... MHT12 znám taky, a je to dobrej pásek ,ale přecijen jeho použití je trošku jinde což je vidět jak provedením,doporučeným nasazením tak hlavně i cenově... co mě zajímalo by bylo srovnání Visatonu s Bohlender Graebner NEO3PDR/FP  to by byl rovnej parťák na porovnání,jednak fr rozsahem od 2kHz a druhak i provedením a velikostí pásku. Ono i taková RD50 od BG o jejíž kvalitě či ceně nemůže bejt spekulace, má peak jak prase kolem 5kHz ... je to "cavity rezonance" daná konstrukcí =  interakce pásku a mřížky před-ním..a je vždy třeba ji  dorovnat a řádně ošetřit.. investice to je pár korun... minicívečka a kondík řádu stovek nF + nějakej 2-5W odpůrek

Není co dodávat...

Re: Měření RBT-95

Leonardo: Je to o tom, jak se udělá výhybka, já ho měl na jednoduché, i tak jsem ale nějaké syčení nezaznamenal, hraje pěkně, vyhovuje mi.

Re: Měření RBT-95

To na co jsem chtěl upozornit je ryze konstrukční záležitost,nezávislá na strmosti ani typu filtru.Zkoušel jsem Butt/B/L-R od 6 do 48 s možností posouvání dělící frekvence.Osobně bych to odhadoval na použitý materiál a tloušťku folie.

Re: Měření RBT-95

Jestli se muzu vmisit, vy vsichni pouzivate filtry presne podle aproximaci? Nebo Leonardo mluvis o aktivnim deleni? U tech vyhybek co zminujes nic nerikas o kompenzacich peaku, akorat o strmostech, mohl bys byt konkretni?

Re: Měření RBT-95

Jde o aktivní dělení,používám převážně pro porovnávání DCX2496.

Re: Měření RBT-95

I tak, bez jakehokoliv dalsiho tvarovani charky at pasivne (RLC a spol) nebo aktivne(EQ)?

(upravil dawsoo 17. 11. 2007 3:06)

Re: Měření RBT-95

Tím se možná mnohé vysvětluje

#16
Peak nahoře způsobuje mřížka před páskem nikoliv materiál na kterým je pásek upevněn... peak dole způsobuje komůrka za páskem... nedostatečně vytlumená.

#18 a #19
Pokud jde jen o učebnicové dělení bez měření konkrétních repro a následné ekvalizace na správný průběh ,tak je to k ničemu,pokud ekvalizace na optimální průběh (frekvenční charakteristika) byla použita a nebyl změřen a následně korigován optimální průběh fáze měničů na dělícím kmitočtu tak opět výsledek nebude stát za moc,pokud ano vše bylo uděláno, tak pak zní dotaz na použitý měřící mikrofon... jestliže se jedná o ECM-8000 bez individuální korekční kříivky tak pak je vcelku jasno že to asi nehrálo moc dobře smile Píšu to proto že ani Antoniovi a ani mě RBT95 nesyčí... a to Antonio použil normální obyč vyhýbku a já plně kompenzovanou... hovoříme v obou případech o pasivu.

a našel jsem toto:
http://www.rahaso.de/foren/msg.php?f=au … 22264&

Není co dodávat...

Příspěvky [1 až 20 z 119]

  Stránky: 1 2 3 ... 6 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Měření RBT-95

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£