Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Dám to ako som nakreslil na obrázku...slučky sú malé a blízkosť basestoppers a vedenia pre ne a OUT by nemal byť problém.

V pondelok som z TME objednal blokovacie kondíky 33uF/100V, a zdá sa, že dnes konečne prídu.

(upravil Wili 24. 4. 2020 13:57)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

ja to takto davam casto a nikdy som nemal problemy, ale uz ked idu jeden cez druhy aspon sa snazim aby boli na inej vrstve... basestopery maju cestu napr. top a napajanie bottom... a vychyline voci sebe aby cesta nesla presne jedna nad druhou.

Objednal si blokovacie aspon low ESR nichicony dufam? wink

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Mne sa zdá 33uf celkom málo. Ak nemáš ešte niekde za tým tie 1000uf... Ak máš 7 párov asi by som volil zhruba 1000/7.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

celkom dobrym voditkom na toto je pracovny prud kondenzatoru na ktory je dimenzovany, u nichicinov to je casto uvedene, a lisi sa to podla zivnotnosti / typovej rady / napatia atd... zvykne to byt zhruba 5-10 nasobok kapacity, tj. 33uF bude mat pracovny prud okolo 150-330mA (hruby odhad)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

No s tými kondíkmi...zvyknem brať nipony v ecome, kde keď dám vybrať na 105°C tak je asi všetko low ESR, tu som na to pozabudol a mám "obyčajné" nichicony na 105°C. Je vôbec nutné použiť low ESR?
.
Na doske za front endom bude teraz 4700uF/80V na vetvu, ktoré mám doma, ak to bude fungovať OK zobral by som niečo na 100V, čo by tam vošlo...ale ak bude stačiť cca 1000uF mám doma low ESR 470uF/100V nipony, tie by som dal 2+2 a je vybavené?
Na blokovanie samozrejme tie nichicony.

Rozloženie vyzerá takto...front end na kant medzi plocháčom a wimami.

https://i.imgur.com/4WdXAPB.jpg

(upravil mechanik 24. 4. 2020 17:15)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Asi by som koncové tranzistory blokoval vyššou kapacitou než front end smile Kludne si tam mohol dať ku každému 220uF.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Nieje to pre fronf end ako taký...ten má RC 43R a 470uF na blokovanie. Je to posunutie stredu zeme na dosku konca. Aký rozdiel by si nameral medzi 220 a 22uF?
Ono chápem, že je zvykom všade drbať vysoké kapacity ale napríklad SlewMaster https://www.diyaudio.com/forums/group-b … oards.html má 22uF..ja som plánoval 33uF low ESR. Pritom Simple Amp je parametrovo o triedu slabší smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

danhard napsal:

Jinak lokální blok napájení 47uF zcela schvaluji, s 200-500mR ESR, což takový kond v lepším případě má, je to ideální tlumič oscilací.
Naopak s používanými 100n-1uF svitky a s 500nH u dlouhých přívodních drátů se dostanete na zajímavé rezonance smile

Tak tie moje majú 33uF 600mR hmm ale hádam ešte poslúžia.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

skor ide o to ze ta kapacita ktorou blokujes koncaky cim blizsie k ich kolektorom, je dostupna rovno pri nich, ten prud nemusi cestovat dlhu trasu po kabloch a neprajavi sa tam ziadny mikroskopicky odpor ani nic, proste ak si tranzistor chce cucnut pol ampera tak ten kond mu to okamzite poskytne. Cim vyssia kapacita logicky tym vyssi prud ktory dokazu dokompenzovat...

LowESR ma vyznam na vysoke frekvencie, ale to asi vies, jednoducho z hladiska napajania zhruba ako elyt a foliak v jednom.

Co to vlastne bude za zosilnovac, pre aky vykon / napajanie / impedanciu? pretoze zvazujem ci tie emitorove odpory su dostatocne vykonne... aky maju odpor a wataz?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Vypočítaj aký prúd tečie emitorakmi pri 100W jeden pár, 200W dvoch pároch a koľko pri 700W siedmych pároch smile ani pri 700W do 2R to nieje toľko ako pri 100 a 200W do 4R.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tak som dnes ráno nahodil kondíky, natiahol rozvod napájania a oživil. Zatiaľ všetko ako má byť, výkon so 600VA zdrojom 460W/4R a 650W/2R smile

https://i.imgur.com/5RzDdxf.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

pěkný, fajn že to funguje. Uka ještě foto zespodu wink

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

V tej bužírke je pomocný odpor, na mierne zdvyhnutie zosilnenia...stále nemám preamp hmm ani obyčajné NE5534 na uni doske som ešte nedokázal big_smile

https://i.imgur.com/DjbptnW.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

ať žijí kabely CYKY smile

není to až taková divočina, jak jsem si myslel

(upravil František 26. 4. 2020 13:14)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Divočina už bola smile zapojil som všetky moje high end lol 6R bedne paralelne, teda 1,5R a Bad Boy sa "predviedol" v plnej paráde, takto v nedeľu pre obedom smile

Edit: a máme tu ďalšiu divočinu. Zvýšil som napájanie na +-88V, do 2R som stihol namerať 880W a v zápätí som to od.J.B.L.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Františku,Ty jsi to dokázal:-)Málem jsi to zvládl na den země:-)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ďakujem smile ale idem sa pochváliť niečím väčším big_smile po odje...pardón odpálenej špirále smile
Som si vyrobil malú kanvicu na ohrev vody wink

Napájanie +-101V, akurát pre 100V kondíky big_smile a to všetko s úbohými 15mF na vetvu lol
Zatlačil som na pílu so zdrojom cca 820VA som do 2R zľahka cez 45V, pokoril magickú tisícku banana

https://i.imgur.com/0wamilk.jpg

Kanvica:
https://i.imgur.com/8TsrL0O.jpg

(upravil Wili 26. 4. 2020 15:55)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Parada smile mimochodom co sa tyka filtracie nebud v omyle, 15mF je uz celkom dost pri tak vysokom napati. Ak si skusis vypocitat naboj ulozeny v kondenzatore zistis ze napatie je v druhej mocnine wink

Skusim najst fotky mojej umelej zataze, mal by si si tiez take nieco postavit, par korun a zvladlo to skoro 2kw...

Vodu som v minulosti skusal ale ma kratku zivotnost lebo tam zrejme volyvom vysokeho prudu aj napatia dochadza k nejakej elektrolyze a univaju privody.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Kľudne daj smile Keď som ju staval (2x 2R) nepočítal som s takými výkonmi. 600W na 2R vydržala v pohode. Stačí vyskladať ešte jednu, odporového drôtu mám doma dostatok a bude to tiež do 2,4kW, keď ich dám paralelne obe 4R.

S tou vodou je to rýchle jednorázové riešenie.

(upravil rvx73 26. 4. 2020 16:57)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

.