(upravil reeb 30. 3. 2020 20:17)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Pravidelne se na forech i facebooku objevuji dotazy na zahadne zkreslovani az uplne vypadky signalu..a pricinou je prave vystupni rele. Jinak nektere typy primo vyzaduji spinani pod zatezi kvuli samocistici schopnosti kontaktu...

Web

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Keď mna nejako komercia s poddimenzovanými relé nezaujíma. Zaujíma ma FINDER 62.23.9.24.4300

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Kontakt jak kontakt..casem ti zkoroduje.

Web

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Asi ste ma presvedčili big_smile Skúsim tie mosfety smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Nejaký ten piatoček mám na stole prekopané Lacové ochrany s overcurent a plávajúcim napätím pre mosfety. Akože všetko spokojnosť big_smile
Ale vzhľadom na možné komplikácie čo som sa dočítal na hifislovanete a diyaudio, či už pri napájaní plávajúcim napätím, možnú moduláciu pri fotovolataickom článku, pomalé časy on/off vzhľadom na naakumulovanú energiu atď. plus, že nebudem robiť viac ako jeden dva páry ochrán za rok big_smile
Nedá mi to vzhladom na tie litánie, čo tam okolo toho boli nenapísať, že to budem riešiť samostatným trafkom (zásoba 2VA/18V myrra) prípadne s jedným s dvojitým sekundárom, stab. 15V a malým driverom v DIL8.
Aj keď by som mal všetko objednať nové, tak sa zrejme zmestím do 5€ na kanál, plus mosfety.

(upravil Wili 30. 3. 2020 22:18)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

nah... dajte si tam autotrafo a ziadne 30A rele vam netreba a nic neskoroduje rofl  sice aj trafo moze skorodovat roll

(to je vtip, len keby to nahodou niekto zobral vazne big_smile )

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ještě jedno porovnání, co může dělat přechoďák v relé a jak pak stejný zesilovač měří po výměně za SSR:

http://hififorum.sk/phpBB3/viewtopic.ph … t=60#p9307

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ale veď to je presne ten neštastný finder s kontaktami v serií a zlým materialom na kontaktoch...

(upravil DJ_Rix 31. 3. 2020 14:25)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Nikoliv. To měření je k zesilovači s relé 40.52 s kontakty paralelně. Stačí číst, je to tam napsáno.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Kdysi nekdo na slovanetu resil brutalne zkreslujici DPA380 a problem byl nakonec v oxidaci mezi nasuvnym fastonem a protikusem..

Web

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

To ale musel bejt napajecí faston, ne?

Web

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Vůbec ne, tohle právě umí různé přechoďáky v cestě k repro, zoxidované banánky například apod.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Všimol si niekto tiež nárast 100Hz a 150Hz o cca 5db? Len uvažujem nad tým aké to môže mať negatíva. Inak tie relé v ochranách by asi lepšie fungovali keby si vstupný signál pripájal až po premostení výstuného relé. Tiež by ma záujímlo čo povedia ludia čo chválili výmenu medeného kábla za postriebrený po zaradený mosfetu do cesty signálu big_smile Ja strieborný kábel nepoužívam. Aby si niekto nemyslel...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

jj bylo to z vystupu na ochrany. Mozna styk ruznych kovu. A reknes si faston, jak je spolehlivy, pouziva se v autech..

Web

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Právě že ultra spolehlivý není. Díky tomu třeba v práci spíš používáme konektory DEUTZ.

Web

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tak som začal trochu experimentovať, "poskladal" video a založil som si youtube kanál big_smile
https://www.youtube.com/watch?v=qpeH39mWFW0

Vopred díky za prípadný like alebo odber wink

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Celkom pekné smile len by nebolo zlé aj 720p...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Díky smile tak snáď to nabudúce zvládnem vo vyššom rozlíšení smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

super video, pripadne sprav nejaky timelapse ako to cele davas dokopy, nejake to pajeni atd...  to by bola bomba big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

dík smile no ak sa toto aspoň trochu uchytí tak plánujem aj to...zaťial je jednoduchšie vyskladať video z už existujúcich foto smile
Takže zrejme príde zostrih možno aj z ešte "nepublikovaných" záberov big_smile na Error440 aj UHS 3 smile

Ozaj Laco...dúfam, že je v poriadku, keď sa tam mihne Tvoja schéma smile