Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Laco myslíš, že by použitie 0302/0281 mohlo mať rovnako pozitívny vplyv, ako pri Danwatte? Samozrejme myslím UHS BJT.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

ake trandy mas tam teraz ? thermaltraky ?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Hej...NJL1302/3281

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

podla mna vsetky su podobne

NJW0281G/NJW0302G
These  complementary  devices  are  lower  power  versions  of  the popular  NJW3281G  and  NJW1302G  audio  output  transistors.

MJL3281C vs NJW3281G
It is the same transistor (die) in a different package.

V simulatore su trosku rozdielne, modely nie su rovnake

modely NJW0281G/NJW0302G maju lepsie skreslenie pri mensich amplitudach, NPN a PNP su viac vyrovnane

MJL3281C (cordell model) ma lepsie skreslenie pri velkych amplitudach

v realnom ampe som ich neporovnaval

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ono to by to človek nerozpoznal, takže z hladiska spoľahlivosti asi tie 1302/3281.
Pozerám, že to už riešili aj na diyaudio.
Google preklad:
Časopis sa nazýva „Rozhlas a televízia“ (v čínštine: ÎÞÏßµçÓëµçÊÓ), vydávaný od roku 1958, ktorý sa napriek svojmu pôvodnému názvu v súčasnosti venuje hlavne preskúmaniu AV zariadení a domácich majstrov. Je to v čísle 5 z roku 2008, v ktorom preskúmali 5 párov výkonových BJT. Nižšie je uvedený zoznam BJT so skóre mimo 10.

Č. 1 NJW0302 / 0281 ON 8,5-9,5
Č. 2 NJW3281 / 1302 ON 8-9
Č. 3 NJW21194 / 21193 ON 7-8,5
Č. 4 FJL4315 / 4215 Fairchild 7-8.5
Č. 5 2SC5200 / 2SA1943 Toshiba 7-8

Aj takto môže vyzerať vaša reklama na ON smile

(upravil mechanik 29. 3. 2020 17:44)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ale v ON Semi sa stále nenaučili že NPN a PNP nemajú zhodnú kapacitu big_smile S tým že toshiba to aj tak dá pri 1/2 kapacite... Aspoň že SOA už uvádzajú pre lepšie časy. 250mS a 10mS bolo fakt mimo... Až sa naučia merať kapacitu pre každý tranzistor dvojice zvlšť tak si od nich možno niečo kúpim big_smile

Na ten graf Vbe a Ic mohli dať pre oba tranzistory rovnaký rozsah stupnice. Lepšie by sa to porovnávalo... Zatial zostávam pri používaní ON Semi na spínanie relé big_smile Tým BD139 to ide super big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Čo to aké stykače zapínaš big_smile keď ti tam nestačí nejaké BC-čko, BC639 napríklad. Pomaly sa začne k relé dávať mosfet v TO220 big_smile
BD139 je klasika a celosvetovo obľúbená komodita, raz som ju použil v Ube násobiči, inak už všade cpem 1220/2690.

Pri UHS BJT mi ide najme o využitie 4302/4281. Tie 0302/0281 sú taká úvaha o light verzii s dvomi pármi, prípadne s 1943/5200.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Také to velké relé big_smile asi 30A s cievkou na 24V smile Na nový koncák bude 48A big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

SSR ťa nezaujalo? smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Čo PMA ukazoval výsledky THD tak to celkom degradovalo koncák. Je pravda že ten jeden používaný model 30A FINDERu bol nepodarený... Ako sa používal v ochranách pre DPA330. Dva kontakty v serií a ešte nejaky mizerný material na tých kontaktoch... Viac ma zaujíma ako zo zostavy dostanem dobrý zvuk než stav relé za 30 rokov...

(upravil BV 30. 3. 2020 7:08)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Čo PMA ukazoval výsledky THD tak to celkom degradovalo koncák.

SSR relé? Ak iba to relé bude rozhodujúcim faktorom ohľadom zvuku (skreslenia), tak to potom gratulujem. Reálne to dokáže asi toto
http://hifi.slovanet.sk/bb/files/ss100w_192.png
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … 438#135438

(upravil mechanik 30. 3. 2020 16:23)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Na zvuku to dúfam počuť nie je. BV, používate relé či mosfet? Čakal by som že váš aktuálnu koncák by to už degradovalo (v THD).

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Vy to možno viete, ale ja nie big_smile relé má odpor kontaktov v desiatkach mR a mosfety kludne v jednotkách mR.
Aké skreslenie má relé?
Alebo je to nelinearitou mosfetu? Dynamický odpor alebo ako to nazvať...ale netipol by som, že prechodový odpor kontaktu relé bude lineárny a rovnaký pri 100mA a pri 10A basovej špičke.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ojiskrene rele zkresluje vic nez 3886..Dobre provedene mosfet ssr je v pohode viz.BVA

Web

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Kdysi jsem stavěl předzesilovač a jeden kanál mi při měření zkresloval podstatně více jak druhý, nakonec jsem zjistil, že to dělá konektor - přechodový odpor. Tento typ - pro ilustraci např. https://www.ges.cz/cz/kabely-konektory/ … /SCCB.html . Na měření přechodových odporů mám  měřicí přípravek, který měří odpor při napětí 80mV DC. Tam  poznám v jakém stavu jsou kontakty relé, nebo mikrospínače.  Na běžném ohmetru měřící napětí prorazí oxid (sulfid) a relé se zdá být dobré. Ve specifikacích běžných relé, většinou výrobci zaručuji kontakt od 100mV DC. Speciální signálová od 10mV DC.  Měřil jsem jazýčková relé, která by měla být plněna inertním plynem, u jedné série jsem naměřil v sepnutém stavu jednotky ohmů při malém napětí, šly do koše. Takže nejlepší kontakt je žádný kontakt, pokud je to možné.

(upravil mechanik 30. 3. 2020 19:10)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

reeb, prečo by to relé bolo "ojiskrené"? V dnešnej dobe MCU nie je problém dať signálové relé na vstup zosilňovača a pripájať signál až po vyhodnotení či zosilňovač nemá DC zložku spôsobenú poruchou na výstupe a zopnutí výstupného relé. Finder čo plánujem použiť má 3x paralelne 16A kontakty. Inak medzera pri rozopnutí asi 3mm.

MCU je dobrá vec. Tie ochrany čo spínajú podla nabíjania elektrolytu spínajú pre každý kanál inak rýchlo. Tiež rýchlosť bude záležať od toho či bol zosilňovač pustený tesne po sebe alebo po dlhšej dobe. Mne už to lezie na nervy. Urobím to pomocou MCU...

Teraz sa posledné dni hrám v C++. Naprogramoval som si prepínanie vstupov ktoré uplne odpája signál aj zem a nerobí lupance... Odpája a zapája postupne... Tiež display ktorý zobrazuje názov aktuálneho vstupu. Nie je nad MCU big_smile Pardon za OT big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

To mechanik - doporučuji si vzít vybrané silové relé, ss zdroj  napětí  indukčnost a odpor co simuluje reproduktor a zkusit rozepnout relé pod zátěží. Taky jsem to kdysi zkoušel , no byl jsem překvapen jaký je  problém odepnout silové DC při poruše. Nakonec jsem vyráběl relé na odpínání reproduktorů z automobilových silových  relé, u kterých jsem zvyšoval odtrhovou vzdálenost a domontovával magnetické vyfukování oblouku aby to 100% fungovalo. Napájení u zesilovačů jsem měl +- 80V. Testy jsem dělal na 80V DC. Po letech jsem zjistil že i Zeck ve svých zesilovačích do  repr. relé domontovával magn. zhášení oblouku aby to spolehlivě pracovalo.

(upravil mechanik 30. 3. 2020 19:48)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

alx, to znie ako dobrý pokus. Ale 80V má na výstupe asi málokto. Inak som kedysi čítal o alternatívnej ochrana s relé ktorá urobí skrat za pojistkami v zdroji... S tým že to relé sa pri tak vážnej poruche koncáku asi vymení. neviem či to nepísal BV. Možno by bolo zaujímavé urobiť niečo také s mosfetom.

(upravil BV 30. 3. 2020 19:49)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

2 mechanik
Každé relé časom degraduje (oxidácia, ak nie je vákuové, čo výkonové typy nie sú) a na "oiskrenie" stačí pár vypnutí pri budení zosilňovača. Po prípadnej poruche konca a havarijnom vypnutí je relé na výmenu. Ak ti ide skutočne o kvalitu, tak jedine SSR. Minimálne skreslenia, spoľahlivo spína malé aj veľké prúdy, rovnako spoľahlivo rozopne aj pri poruche (nehorí žiadny oblúk..), kedy ide o DC a prúdy 15 - 25A pri napätí podľa napájania konca. Mosfety to bez problémov a bez akejkoľvek  degradácie prežijú aj opakovane..
Aktuálne (predchádzajúce meranie je 9 rokov staré) pri použití SSR to "vyzerá" asi takto
https://i.postimg.cc/HxYpcVPd/THD-f-new.png

(upravil mechanik 30. 3. 2020 20:06)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

BV, ďakujem za meranie. Vyzerá to že minimálne vám sa podarilo dosiahnuť fakt výborný výsledok smile

EDIT: to používate nejake originál SSR relé? Abo niečo takéto? "Figure 8"   https://sound-au.com/articles/mosfet-relay.htm   Viem že sme to už na fore riešili ale témy sa opakujú a ja už si všetko nepamätám... Asi si to fakt skúsim postaviť s nejakymi dobrými mosfetmi... Teraz je času dosť tak by som mohol nakresliť dosku a až pôjde do výroby nejaky koncák dám na panel k nemu... Budem potrebovať tak 30-40A big_smile

František, budem si musieť nejako zorganizovať čas. Nie len piť energetáky, pozerať Tarantínovky a písať na AW big_smile