Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Neuveritelné, ale práve sa mi podarilo registrovať na hifislovanet smile
Neviem či to dlhodobo nešlo, alebo mali blokovanú moju IP big_smile
No tak som išiel na to podobne, ako PMA na tej prvej schéme...akurát, že som hupol hneď na +-38V.
Neviem prečo sa s tými koncami držal tak pri zemi, ale výsledok asi pekný nie? smile
Ktovie v akých THD sa pohybuje moje osadenie a "úpravy" smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Z30_BV https://i.imgur.com/jktSRN3.png

BC546, KSA1381, KSA1220, KSC2690, MJL4302/4281

https://i.imgur.com/uyPwVLq.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Abych to ohodnotil, je to slepenec a mrdka, nevycházející z principů původního zapojení smile
To počítalo s tím, že konec je v B, proto žádné emitorové odpory a předpětí konců s rezervou v B smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

No a čo keď nieje dodržaný princíp? Vadí Ti Z30 v názve? smile
Snáď sa BV vyjadrí.

(upravil danhard 17. 3. 2020 19:53)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Pak jde o něco jiného.
Když do těch úmyslů a typických znaků tvůrcu nevidíš, tak to proboha nekomentuj.
Oni jsou si ty zesilovače jaksi nějak všechny podobný smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Och roll Kde čo komentujem? cool

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

František napsal:

No a čo keď nieje dodržaný princíp? Vadí Ti Z30 v názve? smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

To sú otázky, nie komentáre...dokonca s dodatkom, že snáď sa BV vyjadrí.

(upravil danhard 17. 3. 2020 21:44)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ano, vadí mi, že jsi použil ozančení Z30, protože ta x-tá kopie a přichcávka je už něco jiného.
Ukazuje to jen to, že lepíš, co Ti přijde pod ruku.

A pokud má dojít k nějakému porovnání, tak za stejných podmínek a se stejným materiálem.

Dát tam silnější tranzistory, ohulit tomu napájení, to umí každý vocas, jak už jsme se přesvědčili.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Takto mojko, keďže patríš k tým, čo zbytočne zahadzujú iných, trochu som sa rozpísal, ale to by sa zas pár ľudí pokakalo, tak len v rýchlosti:

Ja som označenie Z30 nepoužil, tak sa netráp, daj si tortu a pochopíš, že to si mal riešiť na hifislovanete, pred 6 rokmi, keď si sa k tomuto zapojeniu vyjadril.

A čo keď lepím veci čo ma zaujmú? Je to hobby, hrám sa, zabíjam čas, čakám keď mi dá Laco dokopy UHS v BJT verzii, ktorú tu budeš môcť skritizovať, ako asi všetko, čo sa tu mihne. Ja neviem navrhovať konce, tak si zase kopni do mňa cool

Mám 10ks toroidov 2x27V/150VA...+-38V je moja štart pozícia na všetko. Takže ani nepôjdem do kravín typu BD911/912 a podobne.
A keď mám na stole parné konce, tak im skúsim aj podkúriť...zase otázka: no a?

K nijakému porovnávaniu prísť nemá...a už vonkoncom nie s Danwattom cool a né že né, že tam si nemieril.

(upravil danhard 17. 3. 2020 23:08)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ano používáš nějaké zapojení, aniž by jsi zohlednil, že je navrhované pro jiné napájení a s tím spojené jiné souvislosti.
Nejde o nějaké shazování, prostě tomu nerozumíš a lepíš to, jak Ti to přijde pod ruku.
K tomu zapojení a k diletanskému přístupu p.Macury jsem se na slovanetu už vyjádřil.

Ty toroidy Ti závidím, protože by se mi hodily na spoustu mých demonstračních konců s jedním párem koncáků smile

Mimochodem, třeba takový Aldax SPV100 rval do těch 2xB911/12 napájení +/-45V naprázdno smile
Ty Tvý trafa bych tam viděl jako optimální.

Nejsilnější zesilovače, co jsem dělal, byly simulátory sítě 3x230V/10A, napájení +/- 450V naprázdno, limitace 20A do odporové zátěže.
Do 70kHz plná výkonová šíře pásma, do 500kHz 10% amplitudy pro generaci rušení.
Samozřejmě idiotensicher smile

(upravil Wili 18. 3. 2020 0:07)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

ono ten Frantisek nieco lepi, ale je dolezite ze nieco realne fyzicky robi a bavi ho to, neteoretizuje, skusa to fyzicky ako to funguje a nauci sa pri tom 100x viac akoby precital 5 kniziek, nehovoriach o motorike a rucnej praci a bordelu okolo. Dnesne blbe deti maju problem spojit dve lego kocky dokopy...

Danhard prosim ukaz nam nejaky tvoj zlepenec, nech sa tiez pokochame, taky zosilnovac s 450V napajanim 20A prudom a 70kHz by som rad videl smile  a tiez jeho prakticke vyuzitie, na co je to dobre? na ultrazvukove miesanie? plasenie davov imigrantov z turecka alebo naco?

nespochybnejm ze ho mas doma postaveny, len aby si len nekydal vsade okolo a tiez prispel pozitivnym pristupom, o to viac v dnesnej dobe kedy DIY uplne vymiera, je uzas ak v dnesnej dobe niekto nieco doma este vyraba... je jedno co, ci je to transiwatova sracka alebo CFA mosfet... lepsie ako cumiet na telku

(upravil danhard 18. 3. 2020 0:24)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Zesilovače jsem dělal pro  https://www.rohrer-muenchen.de/z_domain … power.com/
a pro debily tam bylo jasně napsáno, že to byly simulátory sítě 3x230V.

Skutečně mi to připadá, že se tu bavím se stádem kreténků ?

ps. momentálně pro ně připravuji izolační zesilovače s bariérou 5kV (test 10kV) do 500kHz.

(upravil danhard 18. 3. 2020 0:35)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

"transiwatova sracka" má zkreslení kolem 0,01%
Je to klasický LowEnd, ale nemám potřebu to rozebírat s takovými sráči, jako je Wili a František.
Jsou to tak maximálně dvě velký hovna smile

Kreténi typu, pustil jem do toho 20kHz a ono to nebylo v limitaci úžasný ?
Prostě hovada s vypatlanou hlavou !

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Kefalín, čo takého si predstavujete pod pojmom "simulátor sítě 3x230V" ?

něco takového ? http://www.unima-ks.cz/gen230-3u3i-x-ade-usb.html

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Sorry, nedával jsem přímej odkaz, taky je to 15 let co jsem to dělal.
https://www.rohrer-muenchen.de/z_domain … eiten.html
momentálně pro ně dělám neco jiného, ale to není ještě v nabídce.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

To František. Prosím tě zkoušel jsi ta zapojení do nějakých slušných beden a s dobrým zdrojem signálu? Zajímalo by mně jak to zvučí abych se do toho případně nepouštěl. Nepotřebuji ani tak velký výkon spíše mi jde o zvuk. Jsem totiž též hovado s vypatlanou hlavou které rádo zkouší i když nemá jedničku (dokonce ani čtyřku) z teorie.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

danhard ocividne si vobec nepochopil co som pisal ale to je jedno...

ale stale si mi nenapisal naco je dobry simulator (ak som spravne pochopil trojfazove) site co ma 70kHz, naco je to dobre? ake to ma vyuzitie? co sa nim napaja/testuje/simuluje? viem som lama neviem na co to je, ale pokial viem rozvodova sit nema 70kHz.

(upravil danhard 18. 3. 2020 1:38)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Proboha, simulátor sítě je na simulování sítě smile
Prostě někdo má zapotřebí změřit, co se děje při všech poruchách sítě, které definuje poskytovatel smile
Skutečně mi to připadá, že se bavím s blby.
Mysíš, že toTi výrobci dělají někomu pro srandu ?

(upravil danhard 18. 3. 2020 1:45)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Wili napsal:

danhard ocividne si vobec nepochopil co som pisal ale to je jedno...

Velmi dobře jsem pochopil.
"Danhard prosim ukaz nam nejaky tvoj zlepenec"
Na rozdíl od Vás kretenů dělám ty slepence s nějakým účelem.
Bohužel takovým hovadům, jako jsi Ty Willi a František se to vysvětlit nedá.