Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

modifikujem tuto CFA dosku (10x10cm) ... iba vstupna cast sa meni
https://i.ibb.co/6Z1HpNp/K61-final2.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

laco napsal:

su OK .. urobim k tomu dps a presne ich doladim

Chceš to s skúsiť s FQA?
Inak doska podľa vzoru K61 bude pekná. 

Mne to nejak nepasuje bez tých hranolov. Najmä to prichýtanie tranzistorov, priamo na veľký chladič.
Keď tam chce človek niečo vymeniť, musí to rozobrať celé a rezanie toľkých závitov do chladiča...brrr
Keď niečo pokazím na hranole, odpíli sa druhý a je to...drahý chladič s pretrhnutým závitom, je už horšie.
Vlastne som to nikdy nerobil a zrejme to moc prežívam, len si viem živo predstaviť, ako by sa mi to kuňdilo big_smile

Viem že rozmer 10x10 je kvôli cene, ale zrejme by sa to tiež dalo riešiť na štýl DPA s AL hranolmi (bez rozvodu elektriny cez ne cool).
Z dvoch možno troch dosiek prichytených priamo o hranoly. Spoje medzi nimi bez konektorov, pod doskou...napríklad na hrane dosky pájacie body oproti seba.
Bolo by to rovnako pekné a kompaktné, ako DPA a cena dosiek stále nízka.
O hlavný chladič by sa to prichytilo len na 6 miestach...2+2 na hranoloch a 2 na kraji dosky pri zdroji.
Do hranolu netreba vyrezať ani jeden závit. Ale viem, ako ste niektorý proti hranolom big_smile

(upravil laco 30. 12. 2019 22:08)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

FQA nie, IRFP240/9240

tu malu dosku dam dolu za dve minuty, spat o nieco dlhsie

prva verzia K200 bola s hranolmi, nepresvedcili ma

https://i.ibb.co/Q8vp8h3/DSCN2025.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

No škoda, ale ani som tomu nedával nejaké veľké nádeje, že by si do toho šiel cool

(upravil laco 30. 12. 2019 22:48)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

hranoly nemusim,  a ked, tak 5mm hruby alu blok pod celu dosku

a zavity do chladica ? no problem, K200v3 ma 19 big_smile (jeden kanal)

(upravil František 30. 12. 2019 22:51)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ja ich tak trochu aj potrebujem pri uni doskách. Cez plocháčiky na ne všetko upevním a vytvorí mi to kompaktný celok a myslím, že to aj dosť dobre vyzerá na to, že to je z uni dosiek smile
Vlastne som z uni dosiek ani lepšie nevidel, aby som sa inšpiroval cool
Jasne, že origo doska je lepšia. Ale takto ma asi aj baví viac.

Tak niekoho to môže aj baviť, rezať závity big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Frantisek zbytocne sa toho bojis, ale je pravda ze to chce cvik a trpezlivost ale ked sa to raz naucis dokazes aj nemozne, hlavne treba mat dobry zavitnik sem tam ist dopredu dozadu, vycistit, mazat atd...

len priklad, doma na kolene, bez zveraka, s bateriovou vrtackou volnou rukou, 4mm hlinik a M3 zavit dlhy asi 20mm:

https://i.postimg.cc/23HTD03b/IMG-2254-1.jpg

(upravil horemic 31. 12. 2019 1:52)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Každý,kdo celý prvák vrtal,závitoval,nýtoval a brousil se nebojí.Nemá čeho.Ostatní serou v síni.Tož asi tak.
Jo a ještě pracovky na základce,to už ale asi ve školách vůbec neexistuje.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Wili napsal:

treba mat dobry zavitnik sem tam ist dopredu dozadu, vycistit, mazat atd...

jj, mazat lihem, do hliniku a jeho slitin je to sranda, jde to samo..průchozí otvory jednorázovým závitníkem, nechápu tu hysterii.

Do mědi...to je jiná pakárna.

Web

(upravil marcin 31. 12. 2019 3:53)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Z amatérskeho pohľadu:
Laco: tá doska vyzerá parádne smile
Tepelné prepojenia nemajú chybu.

Wili, reeb: v hentakom profile som zlomil závitník 2krát, robil som to prvý krát a hneď na ostro iba v ruke, no blbec smile Jeden zalomený som vytiahol, druhý tam ostal. Chladič mal byť uchytený cez stĺpik na horný, na mieru robený, eloxovaný panel...
Potom som mazal WDčkom.

(upravil mechanik 31. 12. 2019 4:20)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

marcin, to chce stojanovú vrtačku. Ideálne aj s reguláciou otáčok. Pretrolej alebo nejaky olej a pevné zveráky kam stabilne zafixuješ chladič smile Mne sa takto podarilo navrtať 12 šroub na každom kryte, boli 4, tak presne že som mal všetky 0,5mm od okraja smile Chcelo to dieru v kryte aj chladiči presne v zákryte a šialenen presne v okraji... smile Ale to som už zase OT big_smile Ale človeku to nedá. DAC, preamp, 2 koncáky som mal tušim okolo 300 závitov big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Hej Wili s cvikom ide všetko ľahšie. Je pravda, že ja som tomu moc šancu nedal. Po prvom neúspechu som prešiel na železné matice v zahĺbenom otvore. Keď sa nejaká pretrhne ľahko sa vymení a vyrobiť hranol s kopou zahĺbených otvorov ide podstatne rýchlejšie, ako rezať všade závity. Najmä keď má človek tendenciu používať príliš veľa výkonových tranzistorov big_smile
Možno niekedy po novom roku začnem skúšať a časom v tom budem skoro taký dobrý ako horemic wink
Vidiš reeb a moja záťaž kde nieje jediný ručne robený závit sa Ti zdala pracná smile
marcin presne ako píšeš, podobné skúsenosti som tu už čítal a tiež o nekvalite hliníka použitého na chladičoch.
mechanik ale Ty si psychopat ovplyvnený Tarantínom big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Jj, vrtání Al jsem si také užil a užívám smile . Celkem jsem se to naučil. Důležité je pořádně naznačit díru důlčíkem, tak aby se vrták pěkně chytl. Vrtat pomalu, rozuměj pomalu zajíždět vrtákem. Mám stojanovou vrtačku a vrtat nejmenším průměrem. Začínám vrtat 1,5mm vrtákem. Pak postupně zvyšovat do finálního průměru.

Díry skrz jsou v pohodě. Potřebuji-li je se závitem, klasicky vratidlem v ruce a mažu olejem na smažení. Co je zrovna v kuchyni poruce. Slepé díry to je jiná ale taky do jde. Důležité je vyjíždět s vrtákem, jak kdosi poznamenal. Jinak ty špony zalepí díru a vrták se tak snáze zlomí.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Od vynálezu akumulátorovky jsem neměl vratidlo na závitník menší než M8 v ruce. Nemám už v životě tolik času...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Kuchynským olejom som už tiež mazal big_smile tie samorezky čo dávam do hranolov. V dielni mám WD ale komu sa chce pre to ísť.
O vŕtanie aspoň v mojom prípade vôbec nejde...tiež mám stojanovku a kobaltový "profi" vrták to v pohode dá aj nasucho, ale vždy je lepšie trochu povyťiahnuť a nechať odpadnúť špony.

S tou uťahovačkou to musím skúsiť...tá je kamarát, ale vratidlo zatiaľ nie.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

mechanik: presne stojanovú vŕtačku, ale poriadnu. Skúšal som taký stojan na klasickú vŕtačku, radšej nebudem hovoriť, kde som ju kúpil. Po asi troch otvoroch keď sa začal prehýbať a robiť nepresné otvory, čo skončilo zlomeným vrtákom, som im to na predajni otrieskal o hlavu.

František: kuchynským olejom som tiež mazal big_smile

(upravil mechanik 31. 12. 2019 17:19)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Niečo takéto je už použitelné:

https://i.postimg.cc/d1FpBwvF/20191230-012821.jpg

Ale viem si pradstaviť aj lepší stroj... Ono od bosch hobby rady človek nemôže očakávať nejaku top kvalitu.


Až s takými makitami je fakt radosť pracovať tongue big_smile

https://i.postimg.cc/KvjVQ9X1/20191229-235219.jpg


Ešte sa pochválim celkovým pohladom na dielnu pre hrubé práce big_smile Bola dokončená iba nedávno. Staviam v nej prvé "budky".

https://i.postimg.cc/VNQVfmJt/20191230-012518.jpg

František, Lynch a Tarantino potl

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Je to hodně o zvyku a taky dost o slitině. Není hliník jako hliník, nějkdy je to dost bláto (matle se). Bez mazání to samozřejmě nejde. Ale pokud bych se s tím měl potýkat víc než párkrát do roka, zařídil bych se (stejně to jenou udělám) tak jak se patří. Do hliníku a jeho slitin se závity (aby něco vydržely) tváří. Vrtá se na střední průměr závitu a je na to tvářecí sada s upínací hlavou (momentovou) Hlava nastaví na příslušný rozměr závitu (předpětí v momentové pojistce), tvářecí závitník se namaže pastou a jede se na stojanovce až na doraz (na dno). Tam hlavička povolí a jede se ven (je potřeba stojanovku s reverzací otáček). Nádherná práce.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

A kolik takové zařízení včetně té stojanovky s reverzací stojí ?
I bastlíř musí brát v úvahu ekonomiku a umět si spočítat, na kolik ho jedna závitová díra přijde.
Pokud párkrát do roka udělá pár závitů, nejspíš bude závitník plus nějaký trénink logičtější řešení.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

válcovat se mají hlavně vnější závity, vnitřní se mohou řezat.
Dobré je ale použít speciální závitníky pro lehké kovy, ale jde to i závitníky na ocel.
Důležité je mazat - mě se nejvíc osvědčil petrolej.