Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

To jestli mají být prokovy pod maskou se dá zvolit při návrhu.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Elox napsal:

můžou být problematické trojice prokovů u tranzistorů Q23 až Q26

Bude to spíš něco kolem R40,R41,R42 a vše kolem Q15/Q16, to jak to několika lidem shořelo byla destrukce příčným proudem, zřejmě se otevřou konce proti sobě. Hromada jich funguje, takže jsou to nějaké promile.
Gatema prokovy galvanuje externě, musela by to být nějaká nečistota nebo ty desky dlouho ležely mezi operacema.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Laco, ak budeš mať čas, skús mi prosím Ťa hodiť do simulácie UHS 3 nasledujúce hodnoty aj k tým IFRP.
Aspoň tak to mám teraz s tými FQA a "ide to".
Ck1 110p
Ck2 33p
Rk2  0R
Ck5  33p

Som len zvedavý, aké THD a SR z toho pôjde, prípadne či sa niečo neukáže.
Chcem len vedieť, či by malo zmyseľ na hotových moduloch ísť s kapacitami čo najnižšie, alebo by to vzhľadom na predpokladané parametre mohlo ostať smile aj keď to bude len také orientačné. Díky smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

jak prokovují externě? Kdy byl naposled u nich ve fabrice? Posledních cca 10let mají přímo v hale nanášení grafitu do otvorů i galvanický pokovování, vícevrstvý desky ještě napřed protahují plazmou, aby měď na mezivrstvách náhodou nezůstala "zapatlaná" od pryskyřice.

(upravil DJ_Rix 23. 12. 2019 16:56)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Byl jsem tam naposledy předloni, ale neprocházeli jsme celou výrobu. Nicméně máš pravdu, spletl jsem si to s Čemebem. Řešil jsem nedávno výrobu "větší" serie desek a poptal v podstatě všechny velké výrobce u nás. Musím říct, že někteří jsou dost tragičtí a úplně všichni se zbláznili s cenovou politikou. Pochopím, když cena bude třeba dvojnásobek číňana, nebo i trojnásobek, ale někteří byli cenou mnohonásobně mimo. Jakákoliv odchylka od běžné výroby byl problém a diskutování, neochota.

(upravil mechanik 23. 12. 2019 17:15)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Gatema je kvalitou uplne inde než seeedstudio... Cenovo je tiež o dosť inde big_smile Tiež z gatemy to mám hneď doma. Je to na každom. Ja by som silne prehnutú dosku na DAC teda nechcel ani tak tenkú vrstvu masky že prekovy museli dodatočne vybodkovať. Ale ak to má niekto na kšeft ono to použiť nejako ide. Ale keď mám DAC (4 vrstvový) kde sú súčiastky v hodnote 250e tak gateme kludne 60e za dm2 dám.

(upravil DJ_Rix 23. 12. 2019 17:20)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Hned doma z Gatemy ? rofl Nevím kde chodíš na ty hemzy s prohnutou deskou nebo maskou nahovno, od číňana jsem objednával za poslední rok několiktát, vyrobeno je za 3 dny, za další 3 u nás, nejvíc to prasí pošta, když spěchám pošlu to DHL a mám to za 10-12 dnů doma. Tou dobou se místní výrobce teprve probouzí že by to mohl začít dělat,protože jsem mu nedal 50% navíc za expres do týdne. Kvalita od číňana špičková.

Nicmémě, tady jsme offtopic, i s těmi pcb na 223, tam ví jen PD kde se vyráběly a kdy.

(upravil mechanik 23. 12. 2019 18:06)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Pozrel som maily z gatemy: "objednávka 12.10. termín dokončenia 19.10." a vždy to sedelo. S kurierom tušim okolo 10 dní od doby čom som poslal prvý mail s doskou. Zo seedstudia mám 5 dosiek doma a sú všetky tak prehnuté že jeden distančný stlpik mám normálne vo vzduchu... Vlastne jednej chýba maličký kus masky a je tam vidieť meď. By ma zaujímalo čím to je že každý má tak inú skúsenosť. Asi si od nich nebral 4 vrstvovú dosku čo má 2dm2. Na malej dostičke to prehnutie asi nebude poznať. Možno by som aj ja teraz dostal pekné dosky. Neviem, moja skúsenosť je takáto. Tiež neviem čím to je že to tak trvalo a čakal som minimálne mesiac. Musel by som pozrieť maily.

DJ_Rix napsal:

Nevím kde chodíš na ty hemzy s prohnutou deskou...

https://i.postimg.cc/26hgbsGF/20191223-175341.jpg

Prehnutých je všetkých 5 dosiek a celé sú v strede prevesené. Na osadzovanie som sa snažil nájsť rovnejšiu... Pri tých prevesených neviem či dať do stredu stlpik alebo ako to riešiť. Z gatemy ani od slovenského výrobcu dosiek som nikdy prehnutú dosku nedostal. Od objednávanie po dodanie to bolo tušim takmer 2 mesiace. Oni mali nejake sviatky... Musel by som pohladať v mailoch.

Hej a ten stlpik kratší nie je big_smile To fotka. Lavá strana je bližšie tak sa javí ako väčší... vyfotiť to znovu a lepšie? big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

podle mě je nerozum dělat tak velkou desku chycenou jenom na čtyřech místech. Předpokládám, že tlakem 1N to dosedne i na ten čtvrtej sloupek, a to určitě plechovou skříň nepokroutí. Tohle bych fakt neřešil, pokud to není na zasunutí do frame microcube satelitu smile
Já od číňana objednávám jenom dvouvrstvý desky do 10x10cm, to je pravda, ale s kvalitou nebyl problém, ČEMEBO je podinvestovaná firma kde dokážou ve velkým valit jednostranky a sprostý oboustraný, naopak sami zaměstnanci gatemy říkají, že dělají to, co už má číňan problémy zvládnout ohledně kvality, hodně vrstev, pohřbený/slepý díry, atd... Viděl jsem 6vrstvu do nějaké infrakamery v rozkresu, a to už je fakt zmenšenina mraveniště smile a nejvíc práce mají okolo čínskýho novýho roku. Zrovna v pátek mi přišly destičky od číňana a kolem šel soused, co dělá v gatemě, prohlížel to, a když jsem mu řekl za kolik, tak mi řekl, že tohle by bylo u nich dražší i fuškou...

(upravil mechanik 23. 12. 2019 21:10)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tie (moje) dosky stoja za hovno komplet. Toto je len príklad. Tie dosky niesu klasicky prehnuté. Sú divne pokrútené celé... Na kratšej strane je tiež prehnutá. Aj stred dosky je prepadnutý... Tie diery na maske sú občas tiež. Fotiť asi nebudem. Niekde netvrdím že velká doska má byť chytená len v 4 rohoch. Ale toto vyrovnať by nebola prdel ani 6 šroubami big_smile Teda nejde o tlak ale že je divne pokrútená... Len som si dovolil nesúhlasiť čo sa týka kvality dosiek z číny. Je mi jedno kde si čo dáte robiť.

Ano, bol to myslím nový čínsky rok. Ale ak sa pamätám čakal som okolo 2 mesiacov. Poslané to bolo cez DHL. Ak je bežne kvalita dosiek lepšia tak super. Ja som to štastie nemal a sebe tam nič dávať robiť asi už nebudem, radšej si priplatím. Na DACe mám bežne tak drahé veci že je tá doska aj tak len zlomok ceny...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Prajem Vám krásne Vianoce a bohatého Ježiška smile

(upravil František 25. 12. 2019 12:01)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Som si nevšimol, že v ecome sa cez sviatky nerobí, zrejme aj v iných eshopoch smile tak mi balík príde až v novom roku a mne ostal čas na hranie.

Laco:
Vyskúšal som antisaturačné diódy LED+BAV21 a mal si pravdu, že je to zbytočné smile
Limitácia je o niečo krajšia, oblejšia, ale daňou je o cca 1,5V nižšia vybuditeľnosť.

mechanik:

https://i.pinimg.com/originals/9e/3c/f6/9e3cf6de2e13e19bd8a4fc906ce4dc10.jpg

(upravil mechanik 25. 12. 2019 14:15)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

František, big_smile Ja som zase pozrel bastardov. To čumím, teda čumel som. Tarantíno je fakt blázon big_smile V dobrom... Doporučil by som zhliadnuť aj tupému stádu Kotlebovému. Čo by na to povedali big_smile

(upravil František 25. 12. 2019 19:40)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Geniálne, morbídne, dychberúce big_smile ..ako kávička a zákusok, s chlapom čo vystrielal tvoju rodinu.
"Podívejte se do očí židovce, která vás všechny zabije"

...politika, načo? wink

Vtedy v Hollywoode som nenašiel voľne sťiahnutelné..

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Na ulozto ich je plná pr.....del.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

jj..už mám smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

reeb - písal som Ti email aj SZ.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Laco len sa Ti pripomínam ohľadom tej simulácie smile dík

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

František napsal:

Laco, ak budeš mať čas, skús mi prosím Ťa hodiť do simulácie UHS 3 nasledujúce hodnoty aj k tým IFRP.
Aspoň tak to mám teraz s tými FQA a "ide to".
Ck1 110p
Ck2 33p
Rk2  0R
Ck5  33p

Som len zvedavý, aké THD a SR z toho pôjde, prípadne či sa niečo neukáže.
Chcem len vedieť, či by malo zmyseľ na hotových moduloch ísť s kapacitami čo najnižšie, alebo by to vzhľadom na predpokladané parametre mohlo ostať smile aj keď to bude len také orientačné. Díky smile

su OK .. urobim k tomu dps a presne ich doladim

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

DPS? Chceš si to tiež postaviť alebo virtuálna doska? smile