Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Meráky sú len obyčajné, ale merajú v celku dobre.
Som ich skúšal na presnosť merania pod 10mV.
Odporovým deličom na zdroji 12V a sedelo to
To ešte kvôli meraniu úbytku na emitorákoch pri oživovaní.

Skôr ma trápia tie tranzistory či nedostali na prdel. Ale teraz to ide. Hra čisto aj som tomu zahulil a pohoda. Vynulujem asi zas offset a budem to sledovať priebežne.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Spíš než offset by mě zajímalo zkreslení..

Web

(upravil František 20. 8. 2019 17:19)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

To neviem odmerať, ale na mojom starom osciloskope sa zdajú byť priebehy rovnaké, ako pred tým.
Sínus, obdĺžnik, limitácia, kapacitná záťaž.
Práve som to meral aj počúval, ide ako by sa nič nestalo, až na to posunutie offsetu.
Na jednej strane by som mohol vyrobiť novú vstupnú časť a vymeniť predbudiče, rovno aj budiče big_smile ale nejak sa mi do toho nechce, lebo by som radšej už rovno robil nové, s rýchlymi koncami.

Inak na vine bola neskúsenosť mladého konštruktéra, ktorý použil sľudové podložky s otvorom M4.
Boli o 2mm menšie, ako tie s M3 a nevytŕčali tak z pod tranzistora.
Otvor bol síce zľahka zahlbený-odihlený, ale zrejme tepelnou rozťažnosťou a prítlakom skrutky sa nakoniec dotkli kolektory budičov o chladič, možno vznikol aj oblúk a vyhorelo to v celom otvore podložky.
Podložky som dal teraz s otvorom M3 a lepšie zahĺbil otvory, aby sa to už nezopakovalo.
Človek sa pomaly učí smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Chlapci a chlapi smile nedá sa mi nespýtať, ktoré sú vaše najobľúbenejšie DIY konštrukcie zosilňovačov?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Nevieš že tu sa stavia len DPA a Leach? big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Takže audioRETROweb big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

A co transiwatt, to je moderna?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Prečo by bolo?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Safra, to jste tak pitomí, že si neuděláte zesilovač podle svých požadavků ?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Chcel som len možno dostať nejaké tipy na inšpiráciu.
Ale vďaka potl teraz budú mať chuť sa vyjadriť viacerí.
Ak si chceš honiť ego nad tým jak sme blbí, prečo si nevytvoriš tému "danhard vám to natre".
Osobne sa čudujem, že tu nieje v podstate ani zmienka o skúsenostiach a stavbe:
https://www.diyaudio.com/forums/solid-s … a-amp.html

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Františku, prosím Tě nepruď!
Jsou - a zaplaťpánbůh že tu ještě jsou! - lidé s možná příkřejším vyjadřováním, staří pařezové vyrostlí v prostředí drsných buvolobijců bez ubohé snahy o korektnost za každou cenu...ovšem mají kompetenci etc etc...že?

škoda, že se jeden starý zdejší člen už před lety zbláznil a t.č. je stíhán v pěti státech...ten dával na potkání takovou čočku, proti které je D. vyjadřování chováním guvernantky ve francouzské šlechtické rodině v 16. století  smile smile smile

jo, to byly časy! smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Nechcem prudiť...zlý František zlý smile
Myslíš sinclaira? Alebo iný nick, ktorý sa nevylovuje big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

tak smile

např.výrok č.11, který jako jeden z mála zaznamenaných neobsahuje lidové označení ženského genitálu :

..."něco Vám napíšu: mimo několika členů, kteří to berou střízlivě, jste tu do jednoho prasata."

Pozn. : všem citlivým duším, které by se snad mohly cítit být tímto příspěvkem uraženy : Je to (historická) citace, se kterou se neztotožňuji!

smile smile smile

(upravil mechanik 22. 8. 2019 20:10)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Môžeš skúsiť niečo typu symasym. Alebo pekné je tiež toto   http://geokrilov.com/scheminf1e.html   Mám v pláne vyskúšať. To sú také klasické nesymetriky kde každá začína diferákom a končí 2EF.

(upravil laco 22. 8. 2019 20:32)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

vyskusaj toto
https://www.diyaudio.com/forums/solid-s … 76786.html
ja uz pravdepodobne nepostavim
pridaj druhy mosfetovy par a pojde aj 200W/4R

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

No to vyzerá velmi pekne. To si tiež musím niekedy vyskúšať. Ešte by ma zaujímalo aké to má PSR. Niekedy skúsim nasimulovať.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Podle mě by tomu pomohly kaskody u diferáků, víc než 40V na vstupní tranzistory mi přijde jako moc. Navíc je tady ten problém s min 5V ztrátou napětí, který jsou u mosfetovejch DPA řešený přídavnými zdroji.  A pak už je to prakticky DPA386... ostatně je tam kousek dál i verze s j-fetama a kaskodou na vstupu, ale ta mizerná energetická účinnost už se pomalu blíží OTL lampovejm koncům smile
Na druhé straně jsou Déčkový zesilovače, něco s IRS2092 se dá zbastlit během chvilky...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Pri koncákoch do 200W hádam nie je nutné to s účinnostou nejako prežívať. Pri domácom HiFi väčšia hmotnosť a rozmery nevadia. Spotrebu hádam tiež nikto nebude riešiť. Ved to nebeží ani 12 hodín denne a v Ačku to tiež nie je.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Co? Zes u PC mám zapnutej nepřetržitě a hraje to běžně 16-18 hodin v kuse, teda ne úplně každej den. 2x TPA3116 2+1 na domácí poslech jede s průměrným příkonem do 15W (5W zapnutej, bez signálu), 15W PC, 30W 27" monitor. Mám to změřený, nejsou to nějaký reklamní údaje. Když budu opatrnej, tak 60*16*300=288kWh. Pokud místo toho dám zes, co bude mít spotřebu 60W i když nehraje, tak to bude 504kWh za rok což je o 200kWh víc i když ho budu na noc vypínat.  To je navíc cca 1kKč za něco co ani neslyším, ale zaplatím... ( a ještě větší rozdíl byl při výměně 24" monitoru s CFL lampou za 27" lcd led, ze 110W na 30W s větším monitorem).
Samozřejmě mám i zes v AB a "celoanalogovou"  sestavu, ale to zapínám jenom ve svátek...

Ty spotřeby by samozřejmě ještě naskočily při vyšších hlasitostech, ostatně u PA už to pochopili skoro všichni, že tahat bedny s trafama jak ze staré svářečky není to pravý ořechový, navíc na leckerým sále se i topí, tak netřeba dělat z elektriky zbytečně teplo, když je té elektriky tak sotva na muziku a LED světla, který celkem zprudka nahradily klasický halogenový "kila".
Ostatně to jsou taky tak trochu důvody, proč se značně zužuje výběr součástek pro výkonový AB zesilovače, protože už je to tak trochu dinosaurus...

(upravil mechanik 23. 8. 2019 0:25)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Sám si to napísal no. Velké HiFi málo kto bude mať zapnuté spolu s PC nepretržite celý deň. Ten PC ani nemusí mať medzi reprobednami. Čo tiež nie je dobré keď tie sú od seba napríklad 2,5m.

Ja mám PC na inej stene. Filmy chcem riešiť projektorom s plátnom medzi reprobedne... Ten má zase dosť vysokú spotrebu, okolo 250W, ale plátno a uhlopriečka cez 2m má svoje čaro... TV nemám, ani nechcem. Do lustru som dal 4x GU10 10W LED tak si hádam môže dopriať občas projektor a Ačko big_smile

Keď to všetko chceš brať tak racionalne tak aj koníčky sú blbosť ktorá ta pripravuje o peniaze. Zase ak má niekto ako koníček DIY HiFi tak asi nemá Dčko... Teraz by si asi reagoval tým prečo sa nestavajú DIY Dčka big_smile

František, pardon za OT.