Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 49)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 49 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 967]

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

mechanik napsal:

Komplementár s rovnakou triedou zosilnenia sa nerobí. Používate symetrické zapojenie? Kolko ich po párovaní zostane?

A jaký parametr chceš párovat ?

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

danhard: "A ty "teoretický rozbory" by mě vážně zajímalo, co máš AlanCox konkrétně na mysli ?"

Jestli je myšlena má zmínka o Federmannovi, má na svém webu rozebránu řadu témat, včetně simulace a dalších odkazů na jiné weby. Je evidentně puntičkář. Pokud si člověk odmyslí neustálou reklamu a oslavování jeho topologie, která je poněkud barnumská a častá - leccos se tam najde. Navíc hodně témat je pojato dosti systematicky včetně schémat, simulací, pozadí a leččehos dalšího.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Ano, lecos se tam najde, proto dávám odkazy na tyto stránky, když chci ukázkat, jak se to dělat nemá smile
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 25#p301225

(upravil AlanCox 1. 10. 2016 21:49)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

danhard:

Možná bych měl prozradit, že jsem nikdy nestavěl podle cizího schématu (cokoli nad cca 12 součástek dohromady). Proto mě schémata zajímají jen jako inspirace. Až budu stavět příští zesilovač, bude to opět můj návrh a má konstrukce. Proto je pro mě daleko zajímavější teorie a diskutování různých dílčích problémů, než konkrétní schémata.

Stejně se dívám i na Federmanna. Má tam mnoho článků o řadě teoretických problémů, a ty články nejsou špatné.

Tebou odkazovaná konstrukce je hodně slabá - po více stránkách. Na druhé straně Federmann je jeden z mála, který to co dělá ukazuje a odkrývá své karty. Proto tam najdete jeho dobré věci i jeho špatné věci. Podobně u pana Dudka a dalších, kterých si velice vážím.

Každý, kdo je skutečný odborník, musel ve svém oboru projít tím, že udělal řadu chyb. Příliš nevěřím vždy bezchybným machrům, které dělají a vždy dělali od narození pouze dokonalé věci. Stačilo by otevřít karty - a divili bychom se.

(upravil danhard 2. 10. 2016 8:49)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Ptal jsem se na konkrétní článek, nechci od Tebe AlanCox všeobjímající plky.

A nejde o to, že by se nedělaly chyby, ale že si je normální člověk adekvátně opraví.

Co se týče zahraničních diskuzí, tak si můžete udělat obrázek sami smile
http://www.diyaudio.com/forums/solid-st … -55-a.html

To že "vymění" obrázek v diskuzi a pak se snaží udělat s ostatních blbce, dělá tento pán celkem často.
Ani se nedivím, že je na to někdo alergickej.
Jeden by si myslel, že tam bude něco pořádného s takovým bombastickým úvodem, vlastní topologie ! a vono taková plečka plná chyb o topologii nemluvě.

Omlovám se za OT, ale chování na zahraničních fórech tady začal AlanCox.

(upravil ondra Ch 2. 10. 2016 9:13)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Hledal jsem u zetexu a nic moc, ale něco přece:
ZTX857/957... 300V,3A,80MHz E-line to je něco jako TO92,to samé dělají v SOT223 FZT857,957
ZTX753/653  E-line FZT753/653 SOT223.... 100V,2A,140MHz
FMMT455/555 SOT23..... 150V, 1A,100MHz
DZT5401/DZT5551 (2N5401,2N5551) SOT223

Web

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Tak snad DZT a ne DTZ ...
A můžeš mi prozradit, kde by jsi použil v zesilovači 1A tranzistor v SOT23 pouzdru ?

(upravil ondra Ch 2. 10. 2016 9:22)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Opraveno,měl jsem pocit, že toho najdu víc, to co jsem našel jsou alespoň komplementární dvojice, co brání použít ho ve VAS? A ber to jako pokus navrátit tohle téma do konkrétní roviny, zase se to stáčelo někam jinam.. Ber to jako odpověď amatéra..

Web

(upravil danhard 2. 10. 2016 10:32)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Do VAS hledáš tranzistor, který při zvoleném příčném proudu :
a) bude stačit výkonově a neodejde při proudové limitaci zesilovače
b) bude mít malou zpětnou kapacitu Ccb, protože ta určuje rychlost a její nelinearita do toho kecá
c) bude mít snesitelné vlastnosti při malých Uce (pod 5V, při plném rozkmitu zesilovače)

Vlastnosti jdou někdy proti sobě, proto hledáš kompromis.

V TO-126 pouzdře už moc možností není, v podstatě jen VAS
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 45#p301245
a budiče konce
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=16484

Důležitý je, že víš co je uvnitř, všechno ostatní, co se už nevyrábí můžou být nedefinované pajcy.

(upravil ondra Ch 2. 10. 2016 10:07)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

2 Danhard: Ty odkazy nějak nefungujou.
Při hledání jsem se řídil fT..

Web

(upravil danhard 3. 10. 2016 13:21)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

V pouzdru SOT-223 něco je
BF720 / BF721 - pohrobek BF471 / BF472
BFN38 / BFN39 - ten už se bohužel nedělá, taktéž BFN18 / BFN19
PZTA42 / PZTA92 - ze stejnojmených TO92 MPSA42 / MPSA92
DZTA42 / DZTA92 - dtto
DZT5551 / DZT5401 - ze stejnojmených TO92 2N5551 /  2N5401
FZT696B / FZT796A  - PNP mi už moc nepasuje

Ft nic moc neřekne, při těhle proudech hrají roli hlavně kapacity.

Odkazy z hledání fungovaly jen když jsem byl já přihlášen smile

A ty tranzistory je zapotřebí si taky náležitě "ošahat" v zapojení bez zv a stačí na to i dost primitivní metody
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 77#p152577

(upravil ondra Ch 2. 10. 2016 14:44)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Možná by fakt nebylo na škodu zkusit navrhnout desku třeba symasym se vstupem SMT a konec s THT, nebo udělat takový univerzální předek v SMT provedení.....

Web

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Ondro to už někoho napadlo smile Viz https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=14615

(upravil AlanCox 2. 10. 2016 13:59)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

danhard: Tak poslední off topic. Vidím, že jsem se strefil docela dobře.

---

"Ptal jsem se na konkrétní článek, nechci od Tebe AlanCox všeobjímající plky."

Cokoli teoretického na stránkách.

---

"To že "vymění" obrázek v diskuzi a pak se snaží udělat s ostatních blbce, dělá tento pán celkem často."

Pochopil jsem, že Federmann nejspíše bude mít občas nemorální projevy a nejspíše si získá nepřátelství - a to mě po technické stránce ani v nejmenším nezajímá. Všiml jsem si, že každý člověk, který je otevřený a publikuje o audiu si vždy získá pověst osobnostně pochybného člověka - je to nutná součást otevřenosti. Je to proto, že na světě neexistuje a nikdy neexistoval ani jediný naprosto dokonalý člověk bez chybičky - je jen otázkou času, kdy se provalí něco nehezkého. Třeba u sinclaira, že nevrací věci k opravě, u Federmanna třeba to, že občas dělá z druhých blbce. No a co? Znamená to nutně, že nemají v technice co říct?

Jsou pro mě osobně přínosnější, než lidé, kteří si svou dobrou pověst určují tím, že nic nezveřejňují, ale udržují svatozář tím, jak jsou skvělí - jako je třeba Sroll nebo řada dalších. To jsou lidi nabídnutí všem k uctívání, aniž by měli jakékoli otevřené výstupy. Snadno se udržují jako dokonalí - a je otázkou kde je skutečná pravda o jejich odbornosti.

Existují záležitosti věcné (technické) a osobní. Upřímně, celý Federmann a sinclair - každý z nich mi dali hodně, spolu s mnoha dalšími, především zahraničními. Třeba aková kniha od Douglase Selfa - "Audio Power Amplifier Design Handbook" není vůbec špatná.

K čemu je dokonalý audiotechnik, když si od něho nemám co vzít? Možná je skvělý člověk, možná zachraňuje lidské životy, je vždy čestný, pravdomluvný a všichni ho mají rádi - a to ho ctí. Ale v audioelektronice se od něho nic nedozvím.

---

"Ani se nedivím, že je na to někdo alergickej."

Ani já se nedivím. A asi bych na to byl alergickej, kdybych toho člověka měl osobně před sebou - ale věci přes internet mě nijak netankují. Internet je odosobnělá věc - a beru jej podle užitečnosti informací.

---

"Omlovám se za OT, ale chování na zahraničních fórech tady začal AlanCox."

A za tím si stojím. Zatím jsi nenapsal nic, co by to vyvracelo.

(upravil ondra Ch 2. 10. 2016 14:18)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Petře měl jsem pocit, že Alan Kraus něco takového už před lety navrhnul, ale už jsem na to nějak zapoměl, už je to 10 let smile

Web

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

AlanCox napsal:

"Ptal jsem se na konkrétní článek, nechci od Tebe AlanCox všeobjímající plky."

Cokoli teoretického na stránkách.

Ptal jsem se na konkrétní článek a ty jsi to tu zase zasral všeobjímajícími plky.
Nevíš co znamená konkrétní ?

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

danhard: Nevíš co znamená, že píši poslední off topic? Už v předchozích příspěvcích jsem jasně napsal, že se chci podílet na technické a věcné diskusi, a hejty (abych použil zde protěžované slovo) mě moc nezajímají. Howgh.

(upravil danhard 2. 10. 2016 17:36)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Tak co sem ještě lezeš ? I v jiných tématech plácáš blbosti, běž si ty užitečné informace sbírat někam jinam.
Věcná diskuze může být jen o konkrétních věcech, udělej si v tom jasno.

A nějaký zkurvený hejty si nacpi někam, takový pojem tady neexistoval, první jsi ho použil ty.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Napadá mě taková trochu konspirativní myšlenka - není Cox jedna z dalších virtuálních identit Federmanna ? Leccos by tomu napovídalo.. smile

(upravil danhard 2. 10. 2016 17:48)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Kuš ! je to ale evidentně poněkud sebestředný estét. Budou si s Bohúšem rozumět smile

Příspěvky [41 až 60 z 967]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 49 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£