Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 23 z 49)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

  Stránky: ««« 1 ... 21 22 23 24 25 ... 49 »»»

RSS

Příspěvky [441 až 460 z 967]

(upravil mechanik 7. 8. 2021 22:43)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

dawsoo, AD1955 mám nakreslený v dual mono cez rok big_smile Len sa mi nechce do toho SW režimu pre konfigurovanie SW modu. Bez MCU to nejde a ja si na ten typ komunikácie s čipom netrúfam. Tak som si nakreslil ešte poslednú verziu s PCM1794... Až bude chuť tak sa raz zrealizuje to 2xAD1955. Som velmi zvedavý ako bude hrať...

Čo sa týka zvuku čipov tak sa mi Wolfson WM8740 nezdal zlý. Konkretne som čakal iný zvuk oproti PCM1794 ale ktovie čo som nepočul. Opať by som to hodnotil jedine s rovnakými operákmi a rovnakým zdrojom I2S dát, hodinami a podobne... To som ja viac menej mal...

Bohužial nemám čas testovať všetky čipy a na každý kresliť dosku big_smile Ale tiež som skúsil čo išlo. Asi 4 stupnovú evoluciu PCM1794 s tým istým osadením OZ. Ako prvé bola minimalistická verzia s malým počtom priemerných regulátorov. Vo filtroch NPO a v blokovaní keramiky. Postupne som všetko zlepšoval. Tak ale na prvom mieste je aj tak I2S s hodinami a operáky...

(upravil scoop 7. 8. 2021 22:57)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Dnes uz moze za sebou zanechat stopu kazdy:
https://i.postimg.cc/yDchYQGv/C9572282-4769-4-F1-C-A1-B1-D69679128-D51.jpg

Sorry za vsuvku mimo temu, ale potrebuje tema to napatie uvolnit

(upravil dawsoo 7. 8. 2021 23:14)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Zrovna tady žádný napětí nevidím,řeší se tu jen součástky big_smile Jinak LP z popela Hifisty to musí bejt opravdu už diagnoza big_smile spíš by bylo zajímavý pro koho a co by na tom, bylo za muziku big_smile Odhaduji že to je USA nebo Japonsko tam je podobnejch pacientů asi nejvíc big_smile

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Súhlasím dnes je vinyl čisto estetická a marketingová záležitosť. Raz si ho kúpim aby som si mohol dokončiť ten diskretny RIAA preamp s pasívnymi fitrami s MKP s diskretnymi operákmi z SMD dvojitých párovaných tranzistorov... To čisto z dôvodu že ma zaujalo konštruktérske hladisko. Audionet to robí už dávno:   https://www.i-fidelity.net/en/Printview … owUid=1154   Je to výzva a niečo čo by ma konečne mohlo zase baviť smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Krasna praca, pozeram po tom stale, ale to si ziada trochu ine prenosky a gramo nehovoriach LP, pre vacsinu ludi tazko zaplatitelne.
Ale je to rozhodne motivacna vec

(upravil dawsoo 9. 8. 2021 11:08)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Pro milovníky tesly:
https://elektro.bazos.cz/inzerat/139729 … a-kdku.php
https://elektro.bazos.cz/inzerat/137810 … y-nove.php

Já nemohu sloužit, vše Ge (GA,GC,NU,GD,OC,GF) jsem vyházel a Si jsem odevzdal kolegovi v práci,neb jsem již dávno učinil rozhodnutí že TESLU ani servis fakt ne,naposledy jsem zahlédl že mi v šuplíku zbyly už jen nějaký KFY a velké KU6xx v krabici vhodné max jako náboje do praku nebo jako šablony na vrtání chladičů na TO-3 big_smile

budu přidávat postupně zajímavý odkazy na shromažďovače tesla a i jiných součástek
https://www.radiox.cz/burza/

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Dnes mi dosli Sankeny C6145A/A2223A zo zahranicia…mate niekto doma na porovnanie ? Malo by vraj ale ist o original aj podla recenzii…
https://i.postimg.cc/sBwNX6Z9/0-E3186-B9-BD1-C-4-BAB-9475-D0-D0119-CCFFA.jpg

(upravil dawsoo 13. 9. 2021 13:28)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Ahoj mám je doma 100% originály z Profusionu.Když je najdu večer ti nafotím.

Nicméně tě nepotěším,jde o sice hezky graficky zmáknuté ale jinak opravdu blbé falsum,když si ani nedali tu práci se značením grade dle datasheetu což je vcelku jisté že se rozhodně nejedná o originální sanken. Neb hfe grade C u tohoto typu jednoduše neexistuje,je pouze R,O a Y stačí se podívat na datasheet.

Než je vyhodíš tak nezoufej třeba to bude použitelné na něco nenáročného. Změř jim RLC měřákem nebo i obyč co umí C kapacity B-E a B-C orientačně. Pokud je tam alespoň rozumnej chip, měly by být řádu jednotek až cca deseeti nF.

Jinak má zkušenost když jsem sháněl 2SA1146, nikdy ne polovodiče z číny,opravdu nikdy!

Není co dodávat...

(upravil scoop 13. 9. 2021 14:17)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

dik, az teraz pozeram na to C...malo to byt O ... pisem im...dik kazdopadne za odpoved...
Tak vratia peniaze...objednam u nas

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Podle mého je dobré měřítko i váha. Pokud by originály dawsoo zvážil máš nápovědu.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Zmerit betu..

Web

(upravil scoop 13. 9. 2021 15:14)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

trochu som sa unahlil...mam uz nejake zdroje a toto bol cisto na zaklade referencii uzivatelov a podla foto to sedelo podla obrazku a sheetu, ktory k tomu davali tiez a az na upozornenie dawsoo-a som si vsimol to C...ide to objednat aj z overenych shopov...clovek chcel usetrit 20€ ... nabuduce prdim na to a uz len overeny zdroj.
Kazdopadne peniaze vratia a este skusim pomerat vecer, alebo zajtra a uvidim co to ukaze...

(upravil dawsoo 13. 9. 2021 16:13)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Váha není bohužel vždy 100% průkazná,jen u pouzdra MT-200 tam je to marknatní,jinak toto oni už umí dnes dobře na 0,5g protože to dělají na linkách co jedou originály pro značkový výrobce ve stejný fabrice sad  Je to je tolerance při výrobě origo, ale může někdy něco napovědět , změření kapacit+Uceo opravdu plně postačí,tu metodu používám se 100% úspěšností jako nedestruktivní aby to šlo vrátit i s důkazem ten jde nafotit,jen to chce u čistě kapacitního mít změřený aspon jeden tuty originál,neb fejky mívají zpravidla mnohem menší až 10x až 100x a viděl jsem i více menší hodnoty proti originálu,ale i hezké pokusy se skoro správnými,jen s hodně jiným poměrem Cbc/Cbe který je poměrně specifický pro každý chip daný jeho geometrií .

Sankeny jsou zrovna nejpajcovanější výkoňáky vůbec a hnëd za nimi je toshiba a nec.  Beta taky nic moc neřekne,neb běžné metry ji měří při malých proudech ,a měření při 5-10A každej doma nedestruktivně taky moc lidí hned tak neudělá. Mam doma pěknou bednu z nezdárných pokusů koupit vzácnější kusy z různých zdrojů už před 15 lety se to začlo objevovat ,takže to mam zmáklý vcelku dobře,schovávám to pro čistě průkazní účely..

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

A2223A - hFE 106, B-C 2.2nF, B-E 8.7nF
C6145A - hFE 90, B-C 2.0nF, B-E 9.9nF

(upravil dawsoo 13. 9. 2021 17:35)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Hele super, kupodivu to fakt vypadá že jsou to asi opravdu jen podivně značený originály,nebo v nejhorším přeznačený jiný sankení chipy podobný velikosti od sankenu ,ty rychlý MET sankeny jsou právě charakteristický tím velkým rozdílem Cbe a Cbc díky multiemitor topo a řádově odpovídají i vcelku velikostí kapacit která je na každém měřiči jiná ale řádově podobná. i betu mají takovouhle na běžném hfemetru v uni měřáku.naproti tomu ty klasický pomalejší typy 20MHz mají menší emitorové kapacity.

Až se doma budu nudit a vyndám nějakou krabici s pokladama klidně naměřím pár kousků pro hrubou orientaci a prdnu to sem smile
SKN.TOS,ON....

v šuplíku v práci jsem pár ks našel :
2SA1492 ...........1,9nF/5,6nF
2SC3856 ...........1nF/5,6nF
2SA1106............1.48nF/4,84nF
2SC5281............0,93nF/5,19nF
2SA1186............0,97nF/5,26nF

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Tak aspon trochu nadeje teda v tie tranzistory. Skusil som pisat priamo do Sanken ci vobec budu ochotny k tomu zaujat postoj.
Dik za pomoc dawsoo

(upravil dawsoo 13. 9. 2021 23:53)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Já až najdu krabku s nima tak ti nafotím a změřím ty moje a rovnou udělám všecky typy co vyhrabu,klidně i budiče ,může to třeba pomoci i dalším tady třeba potom smile udělám i nějaký ty pěkný pajcy, aby bylo vidět o čem to je. big_smile

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Urcite to pomoze, vela toho uz nie je a teraz tato kriza starym polovodicom uz vobec do kariet nehra.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Chtěl jsem taky zkusit měření kapacit tranzistorů, ale nejdřív jsem otestoval měřák - Metex M4640A a zjistil jsem zajímavou věc.
Na nižším rozsahu (do 20 nF) je DC napětí na svorkách nula, ale na vyšším rozsahu je tam cca 0,7 V. Předpokládám, že při měření tranzistorů bych tedy měl oddělit DC složku, aby na měřeném přechodu nebylo žádné napětí, které by ovlivňovalo měření ?
Jak jsou na tom ostatní měřáky kapacity, které na to používáte ?

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

To je právě ten problém opakovatelnosti takového měření,u různých lidí,neb každý měřák díky jiné metodě to změří jinak,proto jsem psal že to funguje perfekně ale je třeba mít aspoň jeden tutovej originál,třeba i vyletovanej a použitej a jít porovnávací metodou,která tento neduh zcela eliminuje. Já mam měřáky co změří C asi 4 a každý dává jiný výsledek, ale ne zas tak o moc cca +-30% dejme tomu. fejky maj většinou miniaturní čip jak BC639 třrba a kapacity jsou v řádu desítek až 100pF takže je jasno hned.

https://www.cdkands.com/counterfeits.html

Není co dodávat...

Příspěvky [441 až 460 z 967]

  Stránky: ««« 1 ... 21 22 23 24 25 ... 49 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£