Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zapojení EQ do Harman/Kardon HK970

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Zapojení EQ do Harman/Kardon HK970

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat, jak nejlépe zapojit equalizer k výše zmíněnému zesilovači harman/kardon HK 970. (jde mi o zapojení více zdrojů najednou a ne jen po jednom, jak to mám nyní)

Problém už jsem zde pročítal v jiném vlákně, ale ničeho jsem se nedobral, výstup na eq patrně nemá.

Je nějaká šance jak to zapojit přímo?

Někdo v tom vlákně zmiňoval zapojení komponent do "mixu" a z něj pře EQ do zesilovače. Na rovinu se laicky ptám, co to je mix v tomto případě pro hifi?

Díky předem za jakýkoli tip.

případně přikládám návod http://www.hifi-im-hinterhof.de/media/p … Manual.pdf

Re: Zapojení EQ do Harman/Kardon HK970

HK970 sice detailně neznám ale postup je celkem jednotný: EQ zapojíš na zesíku dvěma kabely do čtveřice cinch TAPE IN-OUT
(nebo někdy označ. play/rec) barva k barvě, vyzkoušet správnou polohu, na zesilovači zvolíš vstup TAPE, na EQ input source/tape, pokud máš kazet deck ten napojíš do EQ, již ne do zesíku. hotovo.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Zapojení EQ do Harman/Kardon HK970

Díky moc, funguje. Sice mi to chvíli trvalo, než jsem na to přišel, ale povedlo se. Ještě jednou díky.

Re: Zapojení EQ do Harman/Kardon HK970

Tak jsem to nepobral, jde o to, že mám equalizér, zatím jsem ho nezapojil, ale chystám se na to. Ale jde mi o to, že ho využiji pouze na jeden zdroj zvuku, tedy asi CD, nenahrnu do něj současně ještě gramofon, a deck.
Maxi, pročítal jsem Tvůj příspěvek, ale nepobral jsem.

Re: Zapojení EQ do Harman/Kardon HK970

Já to asi pochopil - eq je zapojenej místo magnetofonu, tj signál z čehokoliv mimo mgf jde na výstup pro magnetofon, projde eq a vrátí se zpátky na vstup mgf. Tím se obejde to, že zesilovač nemá preamp out-in, kam by to správně mělo přijít zapojit. Vstupy se potom přepínají přepínačem record source. Input source se nastaví na tape .  A to je celá věda. To stejný by mělo fungovat u uvedenýho zesilovače se vstupem/výstupem na CDrecorder. Potom může být mgf zapojen tam kam má být.

(upravil maxell 11. 11. 2016 8:35)

Re: Zapojení EQ do Harman/Kardon HK970

jo, ekvalizér zapojíš jakoby kazet deck a signál pro deck pak stáhneš z ekvalizéru, fungovalo to v sestavě se zesíkem Pioneer, Technics
a EQ Technics GE70, JVC SEA M9 i Sony SEQ411 je to univerzální a promakané na první zapojení, navíc můžeš nahrávat zvuk
upravený ekvalizérem nebo lineární bez korekcí, podle vkusu a libovůle

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Zapojení EQ do Harman/Kardon HK970

Ani jsem nevěděl že dělám tak promakaný konstrukce smile, ale už na prvním transiwatu jsem měl din 5-ti kolík na výstupu předzes. a vstup konce  kde byl trvale propoj a nebo pozděj připojenej eq - a tohle japonci nedokážou, když já to dokázal jako 14-ti letý nedochůdče?

Re: Zapojení EQ do Harman/Kardon HK970

Vyzkouším, děkuju za info.

(upravil maxell 11. 11. 2016 17:29)

Re: Zapojení EQ do Harman/Kardon HK970

TW40 junior se svým tape monitorem byl na svou dobu nadčasový výrobek a dodnes někomu slouží ke spokojenosti jakkoliv 3-hlavé magnetofony byly tenkrát raritní, leda Sony TC-377 nebo Akai GX-620 z Tuzexu a podobně. Tesla B73 přišla na trh trochu později.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Zapojení EQ do Harman/Kardon HK970

Zdravím. Zapojím se do debaty. Prosím o radu jak zapojit equalizer k novému receiveru. Měl jsem Technics a ten měl v zadu cinče tape play in a tepe rec out. Tam se připojil EQ, který má v zadu tape recout a tape play in a dvojici cinčů in a out. Teď u nového receiveru Yamaha nic takového není. Jsou tam jen audio vstupy ale výstup žádný.

Re: Zapojení EQ do Harman/Kardon HK970

Nie je tam PRE OUT?

Re: Zapojení EQ do Harman/Kardon HK970

No neni. Jediny vystup je 2x subwofer.

(upravil staffy 16. 1. 2017 9:17)

Re: Zapojení EQ do Harman/Kardon HK970

Aha, pardón, myslel som si že je reč o HK970. Čo za typ receivera to je?

Re: Zapojení EQ do Harman/Kardon HK970

Je to RX A660 Yamaha. Ty výstupy jsem při výběru podcenil. Jinak jsem spokojen.

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zapojení EQ do Harman/Kardon HK970

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£