Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Jak zapojit passive subwoofer na per out z onkyo

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Jak zapojit passive subwoofer na per out z onkyo

dobrý den poprosím o radu jake mám možnosti když mám repro sestavu od lg 4x sloup se 4 ohmy center 4ohmy a passiv subwoofer 300w 3 ohmy a nemuzu momentalne dát penize za aktiv. moje investice muze být do 1500.
reciever ma podporu 4 a 6 ohm a subwoofer ma cinch per out . moc děkuji za rady

Re: Jak zapojit passive subwoofer na per out z onkyo

Prakticky jediná smysluplná možnost je právě aktivní sub resp. zesilovač k současnému, který ho zvládne (opravdu má 3ohmy?)

Re: Jak zapojit passive subwoofer na per out z onkyo

Poprosim o radu jaky zesilovac,nejaky odkaz abych mel predstavu co shanet, nerad bych mel na subwoferu nejakou kovovou krabicu

Tak jsem to rozdelal a neni to 300w jako na stitku, ale jen 150w ,jsou to pekni ulhanci

Re: Jak zapojit passive subwoofer na per out z onkyo

ono s tím výkonem resp. zatížitelností je to dost relativní... jendak je spousta více či méně relevantních způsobů jak ho určit, a pak se taky zatížitelnst může měnit v závislosti na konkrétní ozvučnici, crossoveru atd.

Jinak s takhle omezenym rozpočtem si asi nebude možné nějak extrémně vybírat... ideální bude prolézt bazary a vidělo by se. Pokud máš sub-out z recieveru i s processingem (tzn. možnost poslat už ořezaný signál, případně i otáčení fáze atd.) pak bude stačit samotný koncový zes. Pokud je to jen výstup bez processingu, pak budeš potřebovat celý subwooferový modul s vestavěným výše uvedeným.

(upravil KARBURAToR 21. 9. 2016 15:28)

Re: Jak zapojit passive subwoofer na per out z onkyo

Je tu ještě jedna možnost... pro zdejší možná prasárna, ale funguje to.
Jde použít zesilovač do auta se zabudouvanou výhybkou... na jednom nejmenovaném aukčním portálu koupíš použitý za pár stovek, k tomu zdroj 12V a alespoň 4A (pokud nechceš zbourat barák, tak to stačí) a bude to fungovat. A ty 3Ohmy tomu vůbec vadit nebudou.


Já jsem si postavil velký subwoofer do obýváku a na zkoušku jsem použil zesilovač, co jsem měl v autě (Fenner FB-450V) a to jsem napájel počítačovým zdrojem. Pak jsem koupil 6A zdroj a už jsem to tak nechal smile

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Jak zapojit passive subwoofer na per out z onkyo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£