Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Elektronkovy zosilovač

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: Elektronkovy zosilovač

Zdravím vás páni....
Kedže som minule ukončil vyrobu reprosustavy VMA tak rozmýšlam nad nejakým kvalitným zosikom.
Mal by som zaujem o viac ako 2x50W...viete mi z vas niekto niečo dobre kvalitné pomer vykon cena poradiť?
Ďakujem za akukolvek radu pomoc alebo odpoveď

Re: Elektronkovy zosilovač

Kedze si to dal do kategorie projekty predpokladam ze si to chces postavit sam. Ale tazko sa radi lebo tvoja otazka je prilis obsirne polozena. Je to podobne priblizne ako:

"obul som nove pneumatiky na pekne nove disky, potrebujem k nim ale auto a chcem aby slo aspon 200km/h, ake auto si mam kupit?"

Pokusim sa ale aspon obsirne, na ten vykon by to mala byt trieda AB a urcite dvojcinna aby si dostal ten vykon, bude to chciet celkom vykonne elektronky bud 2x KT88 (6550) s tym by si dostal tak 80W alebo 2xEL34 (do cca 50W) alebo 4xEL34 do 100W alebo podobne rozne alternativy pripadne su to na fore clekom oblubene ruske typy a podobne s tym by ti poradili ostatni. Pred to nejaky jednoduchy budic a predzosilnovac. Ak sa do toho prilis nevyznas najjednoduchsie bude ako prve postavit nieco overene. Popozeraj si napr. zosilnovace Jolida napr. 302B alebo 502B. Alebo stary Edgar TP101 alebo ine podobne jednoduche konstrukcie pre zaciatok, pripadne su aj rozne kity na ebay alebo na tube-town.net pripadne na tubedepot.com skus popozerat urcite toho najdes kopu, tam mas v kite vsetko potrebne vratane chassis a cenovo ta to vyjde podobne ako ked si to postavis sam.

Re: Elektronkovy zosilovač

Pokud poměr (kvalita + výkon) / cena tak stojí za úvahu, jak píše Wili, "ruské" elektronky např. GU50 (kopie  Telefunken LS-50), 6P3S (kopie 6L6), je jich zatím dost, jsou kvalitní a levné.

Re: Elektronkovy zosilovač

Wili
hej to som napísal tak nahrubo ale asi najlepšie by pre mna bolo už niečo vyskúšané čo už niekto spravil a funguje na 100%...Najlepšia voľba z tých spomínaných čo si písal by bolo aspon tých 80W  by som si vybral aspon do tých 80W čo si spomínal vyššie s elektronkami 2x KT88 (6550)
Aj tak ti ďakujem za takúto radu...musím už len pogúgliť na nete

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Elektronkovy zosilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£