Téma: Ví někdo co to je?

https://s20.postimg.cc/eqy4orbc9/trouba.jpg

Má to být z trouby MORA 4603.Náš elektrikář to po mě chce,ale když nevím o co jde tak je to těžké...

Re: Ví někdo co to je?

Drátovej odpor?

Re: Ví někdo co to je?

pokud je to z termostatu, tak tam by podle dostupného schéma QR311 měl být výkonový odpor 6k8 / 10W nebo 5k6 / 10W podle modelu. Jestli ale shořel tímto způsobem, zbytek termostatu nejspíš nebude v nejlepší kondici. Navíc tento archaismus z poloviny minulého století se tam běžně nedával, takže už se v tom vrtal někdo dříve... schéma zapojení a popis

Web

Re: Ví někdo co to je?

Díky moc za info,předám dál...

Re: Ví někdo co to je?

Trochu mi vrtá hlavou,to provedení.Co je to zač?Má to cca 25 mm,na 10w dost málo...

Re: Ví někdo co to je?

Jak jsem psal, není to originální osazení, do těch regulátorů se osazovaly zelené "smaltované" 10W Tesly (regly se dělaly v Tesle Oldřichovice, v dobách mého mládí, takže si je pamatuju celkem přesně) nebo když nebyly, tak 6W.
To, co jsi postnul na foto, je drátový předválečný odpor z poloviny minulého století a starší, už podle těch čepiček. Mám krabici podobných a pořád si slibuju, že je roztřídím a vyfotím, ale není čas. Problém u nich byl, že čepičky byly jen nalisované a kontakt mezi drátem a čepičkou se časem ztratil.
Výkonově ten tvůj odhaduji tak na 2W, proto taky shořel smile

Web