Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Prosba o radu-přechod na HD

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: Prosba o radu-přechod na HD

Pánové,jsem břídil co se týče satelitu.
Vzhledem k množícím se vzkazům na sledovaných kanálech se tchán rozhodl pořešit svoje satelitní vysílání a dal svolení k nákupu HD přijímače.Sehnal jsem Ferguson Ariva 203 a s pocitem že to nebude problém jsem se jal instalovat.Navolil jsem satelit Astra/Thor2 a spustil vyhledávání.Bohužel ze zhruba jedenácti stovek programů byla domácí pouze NOVA,po ČT nebo Primě ani památky.Zkoušel jsem navolit jednotlivé transpordéry,ale ty byly bez signálu.Otázka je jasná:
Co dělám špatně?

Re: Prosba o radu-přechod na HD

Ta mašinka neumí fastscan?

Re: Prosba o radu-přechod na HD

Nejsem si jistý jestli jsem ho zkoušel,ale myslím že ano.

(upravil miro 7. 7. 2016 18:43)

Re: Prosba o radu-přechod na HD

Tenhle přijímač neznám ale jiné typy vyžadují nejprve připojení na anténu pak cca 3-4 kroky menu fastscan potvrzení českého skylinku a je za minutu naladěno. Jestli tam je, zkus ho.

Re: Prosba o radu-přechod na HD

Díky za tip.Vybral jsem skylink a nenašel ani jeden kanál....

Re: Prosba o radu-přechod na HD

Osobně ladím jednotlivé frekvence a ihned vím co mám naladěno a co ne. Fast Scan mi nevyhovuje řadí programy jak chce on.

Re: Prosba o radu-přechod na HD

... a jsi na správném satelitu? ...

http://www.skylink.cz/doc/cms_library/s … eb-658.pdf

(upravil Anti 8. 7. 2016 6:15)

Re: Prosba o radu-přechod na HD

Dal jsem Astra3/Thor2,je to těch 23,5E.Jednotlivé frekvence jsem zkoušel,nemá na nich signál nebo najde nějaký Francouze.

(upravil orl433726 8. 7. 2016 15:22)

Re: Prosba o radu-přechod na HD

Jestli chytáš SD tak jsi dobře a je jedno jestli jeden přijímač bude naladěn na na HD a druhý přijímač bude přijímat SD. A máš co televize to sat.příjímač?

(upravil Anti 8. 7. 2016 9:48)

Re: Prosba o radu-přechod na HD

V parametrech je na této pozici uvedený satelit,Kde mám hledat?
Je to jediný předvolený satelit na této pozici..Mám zkusit označit všechny satelity a dát ten scan,nebo zkusit konkrétní transpordéry?Nebo zkusit přidat satelit?

Re: Prosba o radu-přechod na HD

Tak podle všeho je problém v nastavení talíře.Pokud jsem zadal nový satelit Astra a dal automatické vyhledávání,našel české mutace vivid,hustler,brazzer které jsou na pozici 19,2.Vzhledem k tomu že jsou tam 4 LNB se ani nedivím.Možná na jiné LNB by nebyl problém.

Re: Prosba o radu-přechod na HD

4 LNB? k čemu? ale i tak jeden je na Astru 23,5. Stačí správně zvolit přepínač. Jinak v drtivé většině jsem po dotazu u zákošů zjistil, že stejně koukají jen na na ty naše programy. Pak jsem různý hrůzy složené z více LNB  vyházel a nainstaloval jednoduchý LNB.

(upravil Anti 8. 7. 2016 13:20)

Re: Prosba o radu-přechod na HD

4 LNB protože 4 televize.Dvě u Tchýně,dvě u jejího bratra.A tchán je první kdo chce přeladit na HD.
Teď přemýšlím jestli mám šanci chytit HD a přitom zachovat SD pro zbývající přijímače.Kam točit,proti směru?Prý je to hodně citlivé.

Re: Prosba o radu-přechod na HD

Nikam netoč pokud ti jdou SD tak jsi dobře. Jde o to jestli ostatní televize umíHD

Re: Prosba o radu-přechod na HD

Nevím jak tekevize,ale satelitní přijímače určitě ne.Je to Topfield tuším 6000CR.HD neumí,proto se kupoval nový.Mají je všichni uživatelé.

(upravil Anti 8. 7. 2016 19:31)

Re: Prosba o radu-přechod na HD

Tak kecy.Vylezl jsem nahoru,a je tam klasické dvojče na dvě pozice se čtyřmi vývody.Takže nejspíš bude problém v nastavení na to přepínání.
Tak nakonec vyřešeno obyčejným nastavením Diseq na port 2.Fungoval i fast scan...
Tudíž veškeré problémy pramenily z mé neznalosti problematiky...

(upravil Hippo007 8. 7. 2016 21:03)

Re: Prosba o radu-přechod na HD

Můžeš se podívat tady ... přednastavený kanály pro x satelitů. Já to používal pro Arivu 202.
Ale zase pokud je to jen pro tchána, tak to nejspíš nebudeš potřebovat.

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Prosba o radu-přechod na HD

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£