Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Eminence KAPPA-15A

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: Eminence KAPPA-15A

Ahojte

Na začiatok podotknem že sa nejedná o woofrový reproduktor eminence kappa 15lf ale obyčajnú verziu kappa 15A, vyrábanú ešte v staršej sérií. Chcel by som počuť názor skúsených, či dokážem tento menič použiť k bassgitarovej hlave. V porovnaní s eminence deltou, ktoré osádzajú do bass. bední má trocha inakší priebeh..

namerané parametre:

Fs  = 36.36 Hz
Re  = 5.60 ohms[dc]
Le  = 803.94 uH
L2  = 1793.42 uH
R2  = 10.86 ohms
Qt  = 0.37
Qes = 0.39
Qms = 7.33
Mms = 98.63 grams
Rms = 3.075665 kg/s
Cms = 0.000194 m/N
Vas = 185.43 liters
Sd= 824.48 cm^2
Bl  = 18.006659 Tm
ETA = 2.20 %
Lp(2.83V/1m) = 97.08 dB

otázka, je ho možné použiť pre hranie na bass gitaru? Ak áno, použiť k nemu výškač a aký? Nakoľko viem si zbúchať búdku na subwoofer, s nástrojovou bedňou nemám skúsenosť..

foto:
https://lh3.googleusercontent.com/-tnKbmGiEFMw/UFW6C_eca9I/AAAAAAAAAXQ/k-EK46dGMMA6WS6s6b1ungw7i2TMYGeawCCo/s640/160920121685.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-kYJIUaafqQY/UFW6EFmiNJI/AAAAAAAAAXY/wA-zgc_wF-0NZ5m7gkit-lDRK48_L7MLwCCo/s640/160920121687.jpg

ps. rieším práve preto tento menič, lebo sú u mňa nevyužité a do dvojpásma sú velké pre moje potreby.

Vďaka Daniel

Re: Eminence KAPPA-15A

Live sice nedělám ale pokusím se o první názor smile.
Osobně nevidím to jako šťastné řešení, použít na baskytaru reproduktor s Xmax 4 mm, nicméně v muzikantském světě se dělá spousta pro mne (diskotékového zvukaře) neobvyklých věcí. Reproduktor půjde ochotně do výchylky (viz Cms), lze ho chránit před snadným zničením překročením Xdamage například uzavřenou ozvučnicí.
Samozřejmě by měla padnout ještě otázka, jestli je 4 strunná (dolní E je tuším 41 Hz) nebo - nedej bože - pětistrunná (pak jsme i na 30 Hz, na tu to určitě nemá).
I baskytara potřebuje vyzářit kmitočty pro zahrání úderu trsátkem, někde jsem četl do 6 kHz. V tomto směru je Delta (byla tam ta bez LF?) trochu vyrovnanější, pokud si charku vybavuji správně. Nicméně člověk si zvykne na leccos, možná se právě zdůrazněné pásmo 2 kHz bude basákovi jevit jako to správné smile.

Re: Eminence KAPPA-15A

preto píšem o nejakom vhodnom výškovom meniči k tomu. Doma sa mi válajú 4ks http://www.akustyka.com.pl/produkt/tons … hm-alton/#
možno to skúsim "how know" skombinovať, ešte uvažujem či bude tomu reproduktoru stačiť 80l uzavrenka

Re: Eminence KAPPA-15A

Tyto měniče jsou dobře použitelné od cca 5 kHz do cca 10 kHz, 2 - 5 kHz tedy zůstává okno (znám je, něco se nahrály v mých bednách z roku 1991). Něco pod 2 kHz navíc ošklivě zkreslují. Raději bych to zkusil bez nich.
Mám pocit že kmitočtové charakteristiky reproduktorů Eminencí, tak jako i jiných firem, se s časem občas mění. Starší série mohou být i vyrovnanější. Zaráží mne silnější magnet než u produktů, změřených na Prodancích (tam je Bl cca 15, tady 18, což by spíše odpovídalo LF).
Vzhledem k nutnosti brzdit membránu objemem by mohlo i těch 80 litrů stačit (záleží na výkonu hlavy, čím méně, tím může být objem větší), jinak bych ale pod 120 litrů nešel.
Mám nový PC a ztratil jsem simulační prográmek; je to střeleno podle zkušeností " od boku".

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Eminence KAPPA-15A

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£