Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 15 z 15)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15

RSS

Příspěvky [281 až 287 z 287]

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Nejsem si jist, co všechno si nechá líbit ANP935, takže s B100-B730 jsem nějak neexperimentoval. Překopat vše by asi nebylo nutné. Osobně bych možná zkusil modernizovat záznamový a snímací korekce novější časový konstanty (3180/90us pro snímání, plus trochu upravit dodatečné zvedání výšek), obdobně upravit záznamové korekce. Jedná se o výměnu jen několika součástek. Současně pak seřídit záznamový proud a předmagnetizaci pro novější typy pásků (LN, LH). Mělo by se tím docílit vyrovnanější frekvenční charky a lepšího odstupu. Co ale za co vyměnit přesně neřeknu, nemám už dnes ani žádný takový magnetofon doma, takže leda to spočítat na kalkulačce. smile

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Taky by jste si mohli pohrát s dynamickou předmagnetizací smile

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

No to už by pak ale asi nebylo jen o výměně několika odporů a kondenzátorů ve ZV. big_smile Chápu samozřejmě, že tuningem stroje jako B730 nemá smysl se zabývat. Slušných magnetofonů je dost, kdo už tedy chce mít doma něco normálně hrajícího.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

víte co je "diodové dolby" ? fakt to fungovalo, podle návodu v dobovém VTM
účinnost asi jak DNL (Philips) ale za 5% nákladů, odzkoušeno s výsledkem
překvapivým v cívkáči Unitra M203 SD

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil stiglitz 8. 6. 2020 17:34)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Nevím, fakt. Já to chci udělat proto, že je prostě hezká, ta 730. Mě se líbilo, co Majo udělal s B73, ale to je nad mý možnosti. Teď jsem ty fotky hledal, ale nejdou otevřít. (59)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Jo myslíš tu mou překopávku? Ta hraje dodnes...občas někdo napíše, že by ji koupil, občas chce někdo podklady. smile
https://thelastunicorn.rajce.idnes.cz/B73_MKII/

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Jo, ta je skvělá!

Příspěvky [281 až 287 z 287]

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£