Re: Kenwood ka 5020

Nakoniec to je všetko inak. Predvčerom som sa stým pohral dve hodinky a zistil som , že to nieje relé premeral som ako to spína v zapnutom zosíku multimetrom funcia bzučiak, zaujímavé je to, že bez pripojeného reproduktora ten ľavý výstup zopnutý nebol, ale s reprákom bez problémov, predtým som to meral bez reprákov a koho by to napadlo určite nie mňa amatéra medzi amatérmi. Ta k to som už išiel po volume potenciometri, a ďalším omylom bolo to, že som to skúšal len s malými auto koaxiálmi položenými na stole a praskanie počas točenia som nepočul žiadne až kým som to nedal na poriadne bedne tam už to bolo počuť ale ani nie tak výrazne ako to poznám z iných chrapčiacich potenciometrov. Poťák tienený plechom čo som musel odpájkovať poriadne ho vymyl kontaktolom a dúfal som, že to bude už v poriadku. Ale nebolo lebo po prepnutí to stále vypadlo. naskočilo to po potočení volume, ale už som počul aj ten praskot jemný ale bol a tak isto bolo jemné praskanie počuť z ľavého aj keď hrali oba kanály, taký neznalý veci by si to ani nevšimol. Takže počítam s tým, že už je ten poťák taký zodratý a točí sa ľahúčko ako Saganove koleso  že mu už pomôže len výmena. Potenciometer vyzerá ako chrobák spojený s plošákom dvojcentimetrovými nohami. Predávajúci mi sľúbil, že to opraví tak som zvedavý či sa dá taký zohnať. Inak si myslím, že je to dobrá mašinka aj so zvukom som spokojný. Ďakujem Vám za snahu pomôcť. Dám vedieť ako to dopadlo.

Re: Kenwood ka 5020

jestli jsi s připojeným repro neměřil smyčku zesilovač -reproduktor - gnd, nemělo to náhodou cca 5-8 ohmů? nějak se mi to celý nezdá, ale přeju ti, aby to byl ten potenciometr.

(upravil obutt 18. 7. 2016 19:15)

Re: Kenwood ka 5020

Tak je to vybavené, predávajúci mi vymenil za KA 5010, tento už je celkom v poriadku a bol určite aspoň  o polovicu menej používaný ako 5020, aj volume má normálny odpor pri otáčaní.
Upravujem čo som napísal zase sa vyskytla tá istá chyba na jednom z výstupov, keď som si chcel porovnať rôzne bedne tak ma zase ten zos. zradil a nieje to ani žiadny prepínač ani relé, bude to určite niečo medzi tým a už ani nemám na to chuť sa v tom vrtať. Tak už žiadny Kenwood.