Téma: Kenwood ka 5020

Prosím o radu. Kupil som si tento zosík, počúval som ho asi hodinu a pol a potom vypadol ľavý kanál spôsobom, že hral trochu slabšie potom už vôbec, prehodil som na ďalšie výstupy má ich tam 2 páry, ľavý nehral a pri prepínaní raz ano raz nie a pravý raz hlasnejšie potom tichšie, niekedy ako by sám trochu zhlasnil. Mohlo by to byť relé pripájajúce reproduktory?

Re: Kenwood ka 5020

Aj potenciometer /tre . Buď na volume alebo balance L/R?

Re: Kenwood ka 5020

Potenciometer ani balance nerobia žiadne problémy, bez akéhokoľvek chrasrenia či praskania.

Re: Kenwood ka 5020

prepínač vstupov je nutné rozobrať a vyčistiť

Web

Re: Kenwood ka 5020

Schema pro muže - pomuže?

http://elektrotanya.com/kenwood_ka-5020 … nload.html
http://elektrotanya.com/kenwood_kac-502 … nload.html

Prvý link bude najskôr obsahovo ucelenejší, aj vzhľadom k veľkosti.. Stiahnuť zdarma(bez registrácie) môžeš 2 denne, dole beží text "processing", až zmizne - možeš na "to" kliknuť a sťahovať.

Re: Kenwood ka 5020

Lacikamo diky skusim to stiahnuť, lebo už som to skúšal ale nič sa mi nepodarilo. Redyuri asi som sa zle vyjadril neprepínal som s prepínačom vstup, ale s prepínačom výstupov reproduktorov, má tam výstupy na 2 páry boxov na prepínači je označené ako výstup A alebo B alebo spolu A+B alebo sa dajú repro výstupy vypnúť. Týmto prepínačom som prepínal a každým prepnutím cvaká relé.

http://www.fein-hifi.de/Verstaerker/Ken … &pid=3

Re: Kenwood ka 5020

tak tie 2 relé vymeň..

Web

Re: Kenwood ka 5020

Tak to skúsim, dúfam, že zoženiem náhradu, nemám v tom prehľad.

Re: Kenwood ka 5020

Keby si si nevedel poradiť, kľudne napíš - ja to stiahnem a postnem na nejaký jednoduchší /nie, žeby to bolo zložité/ priestor.

Re: Kenwood ka 5020

Ďakujem lacikamo, schemu som si stiahol, len neviem sa nikde dostať k schematickému vyobrazeniu relé MATSUSHITA JC2aD-DC24V. Má to 6 vývodov keď pozerám zo spodnej strany na ľavej strane je napájanie-cievka tam som nameral 19V stredné kontakty po pravej strane napájania zopne alebo rozopne a tie celkom napravo ostávajú nezopnuté a vpodstate neviem to či ich má spínať alebo nie. Ani som ich nenašiel niekde v ponuke dúfam že existuje náhrada.

(upravil divnypocit 9. 5. 2016 15:46)

Re: Kenwood ka 5020

No buď bývají spojené (zdvojené) kvůli proudu a to většinou až u relé 15-16A a nebo je tam 2x spínací kontakt A pokud je relé v pořádku tak přepne oba kontakty. http://blog-imgs-37-origin.fc2.com/n/a/ … /JC2aD.jpg Podle fotky tam je 2x spínací kontakt smile takže po přivedení napětí musí sepnout oba.

ale pozor smile pokud ti umřeli dvě relé tak asi to nebude jen tak a může to být důsledek jiné závady.

Re: Kenwood ka 5020

Tak som sa s tým ešte trochu pohral a vystriekal som prepínače a potenciometre. Keď som to zapojil zase nešiel ľavý kanál trochu som pridal volume a naskočil tak som točil potenciometrom čo sa stane, ale fungovalo to nornálne bez nejakého praskotu, tak som zase vypol a zapol a zase nešiel ľavý pridal som vol. a zase to naskocilo a po točení potenciometrom to nevypadlo až zase po prepnutí zase som pridal a zase to chytilo a ta k dokola to isté sem tam zaštrajkoval aj pravý kanál. Presne to isté mi robila veža vybral so relé že ho prehodím ale meraním som zistil, že spína dobre tak som ho tam dal naspäť, lebo nové čo som kúpil malo inak poprehadzované kontakty a odvtedy to ide bez problémov. To relé Matsushita sa nedá otvoriť? Ten plastový kryt sa dá trochu nadvihnúť ale nechcem to ťahať ďalej aby som dačo nepobabral.

Re: Kenwood ka 5020

Otevřít to jde viz. fotky smile ale nevím proč otvírat, vypájet, změřit odpor cívky a změřit kontakty jaký mají odpor + vyzkoušet na zdroje jak spolehlivě to cvaká smile v domácích podmínkách proveditelné.

Re: Kenwood ka 5020

Podle schématu je tam jedno relé pro oba kanály, takže zesík bude bez stejnosměru na výstupu.
Takže bych relé vyletoval a jeho kontakty propojil klemou a vyzkoušel. Projistotu bych před připojením beden raději přeměřil jestli na výstupu přeci jen něco není.
Jestli bude všechno hrát jak má máš jistotu že to dělá relé (ale podle popisu bych tipoval že ano). Pak už stačí jen sehat relé a vyměnit.
Pozor ty klemy použij opravdu jen na vyzkoušení, určitě to s nimi dále neprovozuj, abys nepřišel o bedny.

Re: Kenwood ka 5020

Čo sú to klemy? Ešte som to nepočul.

Re: Kenwood ka 5020

Spínací kontakty relé přemostil drátem.
Klema = propojení.

Re: Kenwood ka 5020

Já bych tam moc vodiče nepájel smile a asi bych na takovém zesilovači na tvrdo nic nepřipojoval smile zvlášť pokud je někde problém. To bych raději dal nové relé za 60kč smile Ideálně to svěřit odborníkovi.

Re: Kenwood ka 5020

Vyměň výstupní relé, je to téměř na 100% ono, bez problému se dá sehnat značka Omron s vyhovujícím uspořádáním i napětím.

Re: Kenwood ka 5020

Možná je to blbost a prověřil jsi to, ale už jsem se vícekrát setkal se stejně se projevující se závadou, kde to bylo způsobeno výstupními svorkami. Šlo o šroubovací svorky, které byly upevněné v plastové kulise napruženým plíškem, který zoxidoval a ztrácel kontakt. Závada se projevovala náhodně, ale pohybem výstupních kabelů se dala identifikovat. Podle konstrukce svorek někdy stačilo jen zarážku zatlačit, aby chytla kontakt, u jednoho Marantze jsem ale musel měnit celý blok se svorkami. Problém je, že se příslušná svorkovnice většinou blbě shání a vyměňuje. 

Takže to nemusí být jen relé, zkus pro jistotu nejdřív hýbat kabely, i když vadné relé je asi pravděpodobnější ...

Web

Re: Kenwood ka 5020

Nakoniec to je všetko inak. Predvčerom som sa stým pohral dve hodinky a zistil som , že to nieje relé premeral som ako to spína v zapnutom zosíku multimetrom funcia bzučiak, zaujímavé je to, že bez pripojeného reproduktora ten ľavý výstup zopnutý nebol, ale s reprákom bez problémov, predtým som to meral bez reprákov a koho by to napadlo určite nie mňa amatéra medzi amatérmi. Ta k to som už išiel po volume potenciometri, a ďalším omylom bolo to, že som to skúšal len s malými auto koaxiálmi položenými na stole a praskanie počas točenia som nepočul žiadne až kým som to nedal na poriadne bedne tam už to bolo počuť ale ani nie tak výrazne ako to poznám z iných chrapčiacich potenciometrov. Poťák tienený plechom čo som musel odpájkovať poriadne ho vymyl kontaktolom a dúfal som, že to bude už v poriadku. Ale nebolo lebo po prepnutí to stále vypadlo. naskočilo to po potočení volume, ale už som počul aj ten praskot jemný ale bol a tak isto bolo jemné praskanie počuť z ľavého aj keď hrali oba kanály, taký neznalý veci by si to ani nevšimol. Takže počítam s tým, že už je ten poťák taký zodratý a točí sa ľahúčko ako Saganove koleso  že mu už pomôže len výmena. Potenciometer vyzerá ako chrobák spojený s plošákom dvojcentimetrovými nohami. Predávajúci mi sľúbil, že to opraví tak som zvedav%C