Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 4x100W + 1x200W

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

(upravil jakubadamcik 6. 5. 2016 12:00)

Téma: Zesilovač 4x100W + 1x200W

Podařilo se mi postavit zesilovač TDA7293 4x100W + 1x200W. Pár slov a pár fotek jsem umístil na:

http://czauticka.cz/zesilovac-tda7293-4x100w-1x200w/

Hraje dobře, ale byť jsem šel cestou maximální jednoduchosti tak to vyšlo na 3 600 Kč a opravdu kupu času cca 150h.  Stavebnice Tipa a EZK.

Docela by mě zajímalo zda by to šlo postavit levněji a rychleji?

Re: Zesilovač 4x100W + 1x200W

Hezká práce a nezbývá než přát ať slouží.

Btw: článek jsem jen tak prolétl, takže je možné že jsem to přehlédl... Ale jestli jsem správně pochopil, má to tedy koncepci 2x IN (stereo) - 4+1 OUT??? Ptám se z toho důvodu, že to nahrává myšlence, že je systém realizován jako dva stero páry proti sobě v místnosti... Nebo jsou surroundy skutečné surroundy z vícekanálového vstupu?

Re: Zesilovač 4x100W + 1x200W

Neviem či som si to dobre všimol, ale všetky koncové stupne máš napojené z jedného vinutia trafa. So skúsenosti som zistil, že je lepšie keď sa koncák pre subbak napája so samostatného vinutia v lepšom prípade samostatného trafa o čosi silnejšieho ako to pre satelity. Pri limitácii špičkovej kocáku pre basy ti to bude sťahovať napätie aj z tých pre satelity a satelity ti budú skresľovať pri údere basu pri vysokom vybudení, aj keď by malé skreslenie u basu ešte posluchovo ešte nevadilo. Samozrejme keď to nebudeš žmýkať na doraz tak zvuk bude dobrý.

Re: Zesilovač 4x100W + 1x200W

ano to první 2x IN (stereo) - 4+1 OUT. Je tam aktivní výhybka.

Re: Zesilovač 4x100W + 1x200W

No napájení zvlášť pro subb mě ani nenapadlo. Ale musím uznat, že to bude asi dobrá věc protože pokles zdroje při 5A a jsou cca 2x3V.
Zatím zesilovač používám pouze na sub tak to moc nevadí. Jen výjimečně zapojím všechny kanály a to na zahradní akci. A na satelity mám slabší bedny. Tak to stejně nepojede naplno.

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 4x100W + 1x200W

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£