Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Úprava EZK-GPZ5533

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [1]

(upravil PavelTl 1. 5. 2016 17:53)

Téma: Úprava EZK-GPZ5533

Ahojte,
mám generátor funkcí GPZ5533 od EZK. Jeho součástí je i vývod na čítač, takže jsem si k němu připojil čítač s PIC a on nečítá.
Jen předpokládám že jeho vstupem bude TTL úroveň, mám jej vyzkoušený že funguje.
A tady je potíž protože GPZ má na výstupu obdélníky 0/1V (zkoušeno osciloskopem), takže je potřebuji upravit.

Jako generátor frekvence je tam použita kombinace CMOS555 s NJM4580.
U 555 není v zapojení využit vývod 7 - Discharge a tento je pak použit jako výstup pro čítač. Podle datasheetu je uvnitř 555 jen tranzistor spojující 7 s GND.
Výstup na čítač je brán z děliče napětí 4k7/1k z napájecího napětí 6V, jehož střed je zároveň připojen na vývod 7 i tvoří výstup. Výstup z děliče pak má oněch 1V, případně 0V když vývod 7 sezkratuje spodní 1k rezistor.
Nabízí se jako nejjednodušší řešení přehodit tyto odpory a změnou děliče na 1k/4k7 tak posunout výstupní napětí na 5V.

Tady vyvstává otázka --- Je vývod 7  - Discharge schopen v takové úpravě spínat proud 6mA (nikde v datasheetu jsem se to nedočetl), nebo mám zapojení ponechat jak je (kdy 7 teče jen 1mA) a na výstup přidat další NPN tranzistor a za něj přidat druhý dělič?

Zároveň bych rád na vývod pro čítač připojil konektor pro synchronizaci osciloskopu.
Myslíte že je lepší na synchronizaci vyvést TTL signál, nebo oněch 0/1V?

Samozřejmě že hledat jsem zkoušel, ale buď se ptám blbě, nebo neumím hledat. Za případné rady předem díky.

Příspěvky [1]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Úprava EZK-GPZ5533

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£